Kılıçdaroğlu: Çiftçiye mazotu vergisiz vereceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde çiftçiye mazotu ÖTV ve KDV'siz vereceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Çiftçiye mazotu vergisiz vereceğiz
Kılıçdaroğlu: Çiftçiye mazotu vergisiz vereceğiz
GİRİŞ 23.08.2022 14:00 GÜNCELLEME 23.08.2022 14:55
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Diyorlar ki Tarım Kredi Kooperatifi'nde fiyatları düşürdük. Kardeşim düşüreceksen, Tarım Kredi Kooperatifi'nin gübre fabrikası var. Fiyatları düşür, çiftçi ucuz gübre alsın. 

Faiz düştü diyorlar. Bankaların faizi düştü. Çiftçiye sorun, faiz düşmüş mü? Bankaların kârı yüzde 400. Niğdeli çiftçiye, esnafa, bütün kardeşlerime sormak isterim: Siz yüzde 400 kâr elde ettiniz mi? 

"ÇİFTÇİYE MAZOTU ÖTV'SİZ VE KDV'SİZ VERECEĞİZ"

Çiftçiye mazotu ÖTV'siz ve KDV'siz vereceğiz. Alacak, tarlasına gidecek. Bir şey daha yapacağız. Aile destekleri sigortası kapsamında bir şey daha yapacağız. Köylerde genç kalmadı. Çünkü üretiyor, karşılığını alamıyor. O nedenle diyoruz ki: Köylerde gençlerin ve kadınların sosyal güvenlik primlerini devlet ödeyecek. Gençler ve kadınlar tarlada çalışacaklar, primlerini devlet ödeyecek, zamanı gelince de emeklilik haklarına kavuşmuş olacaklar. 

(İktidar) Türkiye'nin hangi sorununu çözdü? Çıkıp desinler, şu sorunu çözdük desinler. Biz 6 lider bir araya geldik, demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. 

Şu soruyu sorduk: Suriye'de bizim ne işimiz var? Niye kavga ettik? 33 askerimiz şehit edildi Suriye'de. Vuran Rusya'ydı. 

Biz gidecektik, 3 milyon 600 bin Suriyeli bize gelmiş. En geç iki yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi onların özgür iradeleriyle kendi ülkelerine göndereceğiz. 

Dış politikada iktidar-muhalefet olmaz, milli olması lazım. Biden'la görüşüyorsunuz, Putin'le görüşüyorsunuz; Dışişleri Bakanlığından kimse yok. 

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 9
 • yazıcı 3 ay önce Şikayet Et
  Elektrikte veriyordun ne oldu yalandan Kablolarmı yandı Tiraktör veryordun beleş ne oldu BOL BOL YALAN VERİESİN
  Cevapla
 • İnadina 3 ay önce Şikayet Et
  Milleti kızdırmayın inadına en beretine meyil eder, sonra nedenini arar durursunuz! Daha önce yaşanmış bir durumdur.
  Cevapla
 • KARADERELİ 3 ay önce Şikayet Et
  Sana inanan insanlar var ona üzülüyorum.
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Meclis açılınca bay Kemal yine saçma sapan konuşarak kendini rezil edecek. Ne kadar konuşursa o kadar çok batıyor ve rezil oluyor.
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Muhtarlara, 1 özel kalem müdürü, 1 danışman, her sokağa 1 tane sokak sorumlu personeli , 2 koruma bir şoför verilsin işsizlik sorunu çõzülür değilmi bay kemal.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son seçimlerdeki sonuçları en doğru onlar tahmin etmişti! Bomba sonuçları açıkladı...
Emekli ve memurlar için 5 aylık zam kesinleşti! İşte tahmini yeni zamlı maaş listesi