AK Parti'li Turan'dan Ahmet Şık'a: Kapatmazsanız adam değilsiniz

AK Parti'li Bülent Turan, TİP'li Milletvekili Ahmet Şık'ın açıklamalarıyla ilgili olarak, "'AK Parti kapatılacak, AK Partililer yargılanacak’ demiş. Son sözü baştan söyleyeyim; kapatmazsanız, yargılamazsanız adam değilsiniz." dedi.

AK Parti'li Turan'dan Ahmet Şık'a: Kapatmazsanız adam değilsiniz
AK Parti'li Turan'dan Ahmet Şık'a: Kapatmazsanız adam değilsiniz
GİRİŞ 31.08.2022 18:12 GÜNCELLEME 01.09.2022 00:44
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, TİP Milletvekili Şık'ın, dijital ortamda yayın yapan bir kanaldaki açıklamalarında, AK Parti hakkında mesnetsiz açıklamalarda bulunduğunu ifade etti.

Şık'ın zaman zaman çok fevri çıkışlarıyla tanınan bir kişi olduğunu ifade eden Bülent Turan, "Maalesef vekil demekten utandığımız aynı malum şahıs yine bazı açıklamalar yapmış. ‘AK Parti kapatılacak, AK Partililer yargılanacak’ demiş. Son sözü baştan söyleyeyim; kapatmazsanız adam değilsiniz, yargılamazsanız adam değilsiniz. Bakınız eski dönemde sokağa çıkmakla alakalı çağrıları oldu, PKK’ya sempati duyduğuna ilişkin çağrıları oldu. Devleti yıkmaktan söz eden çağrıları oldu. Şimdi de 'AK Parti’yi kapatacağız, yargılayacağız' diyorlar. 20 yıldan beri milletle beraber yürüyoruz. Milletimiz ne derse baş tacı. Milletimizin oluruyla bugünlere geldik, milletimizin oluruyla devam ederiz." diye konuştu.

Ahmet Şık'tan AK Parti'ye tehdit;

Turan, şunları kaydetti:

"Bizi farklı söylemlerle yıldırabilecek insanlar değiller bunlar. Bu kini, bu nefreti PKK’ya göstermediler, FETÖ’ye göstermediler. Aslında bunların derdi AK Parti değil, bunların derdi 20 yıldan beri AK Parti’yi bırakmayan milletin ta kendisi. Yargılamak istedikleri AK Parti değil, 20 yıldan beri milletin AK Parti’yi bırakmamasından dolayı milletin kendi değerleri. O yüzden bu dil ne demokrasi dili ne siyasi ahlak dili ne de particilik dili. Bu dil tam bir terör dili, tam bir ayrıştırma dili. Bu dilin Türkiye’ye faydası yok, kimseye faydası yok. Ben tekrar söylüyorum; AK Parti milletin önünde adım atmaya yürümeye devam edecek. Milletin takdiriyle 2023 yılında kaldığımız yerden yola devam edeceğiz."

 

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 19
 • eserr 1 yıl önce Şikayet Et
  adam değillerki zaten.aslında bunların divanı harpten öte yargılanması lazım
  Cevapla
 • yıldırım 1 yıl önce Şikayet Et
  Kandil ve ortaklarına fırsat vermeyeceğiz.
  Cevapla
 • yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  eskiden iktidar olmasalar da TC yi yöneten eski tipler, 20 yıldır buna imkan kalmadı onun için böğürüyorlar
  Cevapla
 • ismet 1 yıl önce Şikayet Et
  onlar sizi yargılamadan siz onları yargılayın hepsini alın içeriye tıkın bune tebiyesizlik
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Bence direkt öldürelim.
  Cevapla
 • istanbul 1 yıl önce Şikayet Et
  Abdulhamıt gitsin,çok despot,çok otorıter,çok becerıksiz,biz herşeyi en guzel yaparız...... Osmanlıyı Yıkalım Herşey Çok Güzel OLACAK demişlerdi!!!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan dünyaya seslendi: Uluslararası düzen iflas bayrağını çekti
Sinvar çatışmaya hazırlanıyor iddiası