Gürsel Tekin'in HDP sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan cevap: Yetkisi olmayan bir konu...

CHP'li Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" şeklindeki Türkiye'de gündeme oturan sözlerine Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi. Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'in yetkisi olmayan bir konuda açıklama yaptığını söyledi.

Gürsel Tekin'in HDP sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan cevap: Yetkisi olmayan bir konu...
Gürsel Tekin'in HDP sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan cevap: Yetkisi olmayan bir konu...
GİRİŞ 10.09.2022 17:07 GÜNCELLEME 10.09.2022 17:07
Bu Habere 146 Yorum Yapılmış

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" sözleri adeta Millet İttifakı'nda deprem etkisi oluşturmuştu.

Bu sözlere yanıt İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan gelmişti. Ağıralioğlu, "Kime sordunuz da kime neyi veriyorsunuz? Bu gibi açıklamalar doğru değil ve biz böyle bir şeye asla razı olmayız" diyerek krizin ilk fitilini ateşlemişti.

Daha sonra da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz'' açıklaması ile gündeme gelmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu

TEKİN'DEN İYİ PARTİ'YE CEVAP

Gürsel Tekin gelen tepkiler ardından sessiz kalmayarak bir açıklama yaptı. Tekin İYİ Parti cephesine, "Evet, suskunuz ama koyun değiliz. Neden? Bu süreç sağlıklı gitsin diye" açıklaması yaptı. Tekin İYİ Parti'nin de Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları olduğunu söyledi. Tekin, ''Genel başkanımızı hedef alan birçok açıklama yaptılar. İYİ Parti Grup Başkanı yanıt verdi, o partiyi temsil eder. Bunların tamamını hoşgörü ile karşıladık'' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin

KILIÇDAROĞLU'NDAN GÜRSEL TEKİN YORUMU: YETKİSİ OLMAYAN KONUDA KONUŞMUŞ

Cumhuriyet Gazetesi'nin edindiği bilgiye göre CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Tekin'in sözlerine ilişkin parti ve 6'lı masa içindeki karmaşayı ortaya çıkaracak bir açıklama yaparak "Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6'lı masadır" dediği öğrenildi.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 146
 • Osman aga 1 yıl önce Şikayet Et
  Hdp yoksa sen nasıl c.başkanı olacaksın. Gürsel, chp nin görüşlerini açıklamış.
  Cevapla
 • Bülent demir 1 yıl önce Şikayet Et
  Gürsel halen çaycı mı yoksa :))
  Cevapla
 • Dallı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam kimin M:Vekili.CHP takiyyeleri çok sever
  Cevapla
 • somali 1 yıl önce Şikayet Et
  Yetkisi olan sende aynı düşünüyorsun kemal. Açık oyna
  Cevapla
 • Reisx 1 yıl önce Şikayet Et
  Ve Kılıçdaroğlu doksana vurdu, gol oldu. Gürsel bey' e kesin mor çok yakışmıştır. Bir daha büyüklerinden ( KK ) söz almadan sakın konuşma olur mu? Bak yoksa ağzına biber sürerler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul dahil çok sayıda il için alarm verildi! Meteoroloji kar uyarısı da yaptı
ABD'den İran'a bir suçlama daha! 39 ülke harekete geçti