Davutoğlu'ndan bürokratlara: Hesap vermesi gerekenlerin çetelesi elimizde

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ellerinde çetele olduğunu söyleyerek, "Hangi kadroların ne kadar liyakatlı olduğu, hangi kadroların yolsuzluğa bulaştığı, hangi bürokratların da hesap vermesi gerektiği çetelesi elimizde" dedi.

Davutoğlu'ndan bürokratlara: Hesap vermesi gerekenlerin çetelesi elimizde
Davutoğlu'ndan bürokratlara: Hesap vermesi gerekenlerin çetelesi elimizde
GİRİŞ 21.09.2022 08:00 GÜNCELLEME 22.09.2022 07:05
Bu Habere 271 Yorum Yapılmış

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk'te yayınlanan Teke Tek programına konuk oldu.

Konuşmasında, "Hangi kadroların ne kadar liyakatlı olduğu, hangi kadroların yolsuzluğa bulaştığı, hangi bürokratların da hesap vermesi gerektiği çetelesi elimizde" diyen Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Pazar seçim oldu, Pazartesi o koltukta ben otursam hangi kadroların ne kadar liyakatlı olduğu, hangi kadroların yolsuzluğa bulaştığı, hangi bürokratların da hesap vermesi gerektiği çetelesi elimizdedir. Kimse bu konuda sıfırdan bir şeye başlıyoruz kanaatine sahip olmasın. O resim elimizde. Buradan bürokratlara sesleniyorum; işini yapanları da biliyoruz, yolsuzluklara bulananları da. Veya korkusundan yanlış iş yapmayıp hem de olumlu iş yapmayanları da biliyoruz. Vazifeyi ihmal dışında yasanın dışına çıkmış olanlar kesinlikle cezalandırılacak. Liyakatli olanlar, talimatlara rağmen doğru iş yapanlar yerinde kalacak. Bizim şu anda en fazla özen göstermemiz olan şey, insan kaynağımız. Kimseyi kaybetmeyeceğiz, herkesi koruyacağız. Devlette süreklilik sağlanır, kaosa yol açılmaz. Doğru olan işler yapılır. Gücü kullanırken ortak aklı harekete geçiririz, herkesin fikrini alırız. O kadroların hepsinin karnesi elimizde."

Kılıçdaroğlu'nun köstebekleri tespit edildi: Hükümetin projelerini işte böyle sızdırmışlarKılıçdaroğlu'nun köstebekleri tespit edildi: Hükümetin projelerini işte böyle sızdırmışlar

Davutoğlu'nun bu sözleri tepki çekerken, bir süredir konuşulan, "bürokratların tek tek fişlendiği" yönündeki iddiaları yeniden gündeme getirdi. Daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da bürokratlara yönelik benzer açıklamalar yapmıştı.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 271
 • Asena 4 ay önce Şikayet Et
  CHP den ve HDPKK dan farkın yok ahmeeeeeeeeeeeeeeeeeet
  Cevapla
 • ruhi 4 ay önce Şikayet Et
  Seni ülkenin başına başbakan yapan dünya liderinin yanında gittiğin yere, kimlerle birlikte olduğuna bir bak 6 lı masanın bir kenarına sıvışmıssın bir nefis muhasebesi yapman gerekmezmi
  Cevapla
 • @rom@ 4 ay önce Şikayet Et
  küçük enişte konuştu yinr
  Cevapla
 • MÜSECCEL 4 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan sayesinde, adamdan sayılan küçük enişteye fazla gaz vermişler. oy oranı %0,001 falan. Kemal ile fazla takılmanın etkileri.
  Cevapla
 • selahaddin 4 ay önce Şikayet Et
  Kin ve öfke insani yer bitirir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul Finans Merkezi sona yaklaştı! İstanbul'a para akacak
Galatasaray Giresun'da hata yapmadı! 10 maçlık müthiş seri