İYİ Parti'nin hiç iyi olmayan mizansenleri

Meral Akşener'e geçinemediği için dert yanan Nurgül Sipahi'nin iki dairesi olduğu ve İYİ Parti'de görev yaptığı ortaya çıktı. Akıllara daha önce de yaşanan benzer olaylar geldi.

İYİ Parti'nin hiç iyi olmayan mizansenleri
İYİ Parti'nin hiç iyi olmayan mizansenleri
GİRİŞ 24.09.2022 17:37 GÜNCELLEME 24.09.2022 17:37
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

İYİ Parti'nin imzası olan mizansenler son dönemde arttı. 

Meral Akşener'in Ankara ziyaretinde yanına yaklaşan ve "Açım, ölüyorum" diyerek dert yanarak geçinemediğini söyleyen Nurgül Sipahi adlı kadının İYİ Parti üyesi olduğu ortaya çıktı. Aldığı 4 bin lira maaşın yarısını kiraya verdiğini söyleyen Sipahi'nin iki tane dairesi olduğu da öğrenildi.

Gerçeğin ortaya çıkmasından sonra akıllara daha önce sahnelenen benzer mizansenler geldi. Onlardan bazıları şöyle: 

 • Akşener'in TBMM grup toplantısında kürsüye "kebapçı" diye çıkardığı kişinin, CHP Gölbaşı Belediye Meclis üyesi adayı İbrahim Çetinkaya olduğu anlaşıldı.
 • Silivri'de, "Evden çıkamıyorum, ağlıyorum" diyen Ensar Kaşçıoğlu'nun İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığında görev yaptığı ortaya çıktı. 
 • "Barınamadığı" için İYİ Parti kürsüsüne çıkarılan Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Deniz Barış Çatal'ın İtalya gezisinden fotoğrafları medyada yer aldı. 
 • Konya ziyareti sırasında Akşener'e, "Ekonomi berbat, esnaf aç" diyen Yüksel Temur'un Konya'nın sayılı restoranlarından birini işlettiği ve milyon liralık lüks araçları olduğu öğrenildi. 
 • Yine İYİ Parti kürsüsünde konuşan "işsiz genç" Serhan Koray Çiftçi'nin lüks eğlence mekanlarında görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. 
 • Hatay'da kuyumcu tezgahından Akşener'e seslenen ve eşinin 8 aylık hamile olduğunu, çocuğunun yarınlarını göremediğini söyleyen Reşat Kayman'ın, Akşener'le birlikte gelecen CHP Gençlik Kolları heyetinde yer aldığı belirtildi. 
 • Erzurum'da "Geçinemiyorum. Bizim amacımız emeğimizin karşılığını almak" dedirtilen Enes Can'ın, Kars'ta yaşadığı, İYİ Partili yöneticiler tarafından Erzurum'a gelmesi için ikna edildiği öğrenildi. Enes'in babası "Öyle bir şey yok. Geçinebiliyoruz" diyerek hazırlanan mizanseni ayyuka çıkarmıştı. 

MEHMET SARI: MİLLETİMİZİN SENARYOLARA KARNI TOK

Konuyla ilgili Yeni Akit Gazetesi'nden Zekeriya Say'a konuşan Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) Başkanı Avukat Mehmet Sarı, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Kendi kavgalarının derdine düşen 6+1 ittifakının Türk halkının önüne somut bir proje koyama şansı yok. Zillet ittifakı sadece belli kumpaslar üzerinden oluşturdukları senaryolar üzerinden siyasi çıkar elde etmeye çalışıyor. Bunları realiteymiş gibi sunarak kamuoyunda gündeme gelemeye çalışıyorlar. Fakat milletimizin bu düzmece ve kurgu senaryolara karnı tok. Muhalefet senaristlerini değiştirmeli. Meral Akşener sürekli aynı senaristle çalışıyor. Buradaki figüranlar açısından da çok üzüntü verici bir durum. Bu yalanların insanımızı suiistimal etmesi bir tarafa, kendi kurguladıkları yalanlarda rol alan elemanlarının sonradan doğrudan kendileri ile irtibatlı oldukları ortaya çıkıyor. Meral Akşener’in yaptığı kurgu ve senaryolara milletimiz yemiyor. Akşener’in yaptığı yıkıcı, yıpratıcı siyasetten Türkiye’ye hayır gelmez. Milletimiz kimin film, fırıldak çevirdiğinin net olarak farkında. Bu açıdan kimin bu işi yapacağını iyi biliyor. O sebeple Cumhurbaşkanı Erdoğan’a inancı tam, kararı net.”

KAYNAK: YENİ AKİT GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 63
 • Taner 2 ay önce Şikayet Et
  Abla yaşlanmış ya tiyatro rollerinden çok rol veriyorlar fiziken mağdur
  Cevapla
 • Mehmetx 2 ay önce Şikayet Et
  Meaele yalan söylemelerinin de ötesin de, yalanı söyle inansınlar. Zaten yalana, propagandaya aç insanlar var. Üst akılları da bunu biliyor, artık kendileri de biliyor. Önemli değil onlar için çamur atın nasıl olsa izi kalacaktır diyorlar. Vicdana, merhamete aç bu insanlar. "Sökün su şebekelerini evlerden, merhamet şebekesi kurun"
  Cevapla
 • Gazi 2 ay önce Şikayet Et
  Ermeni den fetö oyunları , tiyatro yapan sanatçılar bu gidişle gerçekten açız diye bağıracak
  Cevapla
 • Fatih Özen 2 ay önce Şikayet Et
  Hayatınız sahtekar partiniz sahtekar chp gibi yalancılığı sahtekarlığı örnek almaya devam edin
  Cevapla
 • Kayı Boyu 2 ay önce Şikayet Et
  kadın abla bu işleri iyi bilir !!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP yönetimindeki İstanbul'da şaşırtmayan görüntü! Tramvaya binenler bakın nerede indi
Kanserde devrim! Türk bilim insanları dünyada bir ilke imza attı