Mersin'de polisi şehit eden terörist, CHP'ye göre tutuklu gazeteciymiş!

Mersin'de polisevine saldırı düzenleyen terörist Dilşah Ercan'ın CHP ve PKK'ya yakın medya organları tarafından "tutuklu gazeteciler" arasında gösterildiği ortaya çıktı.

GİRİŞ 27.09.2022 10:48 GÜNCELLEME 28.09.2022 11:02
Bu Habere 181 Yorum Yapılmış

Mersin'de polisevine düzenlenen saldırıda bir polis şehit oldu, bir polis de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin Zozan Tolan  kod adlı Dilşah Ercan olduğu belirlendi.

Teröristin daha önce PKK'ya yakın medya organları ve CHP tarafından "tutuklu gazeteci" olarak lanse edildiği ortaya çıktı. 

Mersin'de polisevine silahlı saldırı: 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandıMersin'de polisevine silahlı saldırı: 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

Mersin'deki saldırının görüntüleri ortaya çıktıMersin'deki saldırının görüntüleri ortaya çıktı

CHP TERÖRİSTİ TUTUKLU GAZETECİ OLARAK GÖSTERDİ

CHP'nin "Dünyanın en büyük cezaevi: Türkiye" kapak yazısıyla yayımladığı Tutuklu Gazeteciler Raporu'nda terörist Dilşah Ercan'ın "gazetecilik yaptığı için tutuklandığı" iddia edilmişti. 

CHP Milletvekilleri Nurettin Demir, Veli Ağbaba ve Özgür Özel'in imzasıyla yayımlanan raporda, "Azadiya Welat gazetesinde muhabirlik yapmasının tutuklanma nedenleri arasında olduğunu belirtiyor. Sırt çantası da suç kanıtı sayılmış. Yaptığı haberler de kanıt olarak gösterilmiş" ifadeleri yer alıyor. 

GAZETECİLİK FAALİYETLERİYMİŞ!

Bianet adlı internet sitesinde de terörist Dilşah Ercan'ın gazetecilik yaptığı için tutuklandığı şu ifadelerle belirtilmişti: 

"Gazetecilik faaliyetlerini diğer basın mensuplarıyla birlikte sürdürmesine rağmen bu çalışmaları illegal faaliyet olarak gösteriliyor."

Bianet adlı sitede yer alan haber.

AK PARTİLİ HAMZA DAĞ'DAN TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından Mersin'de polisevine saldırı düzenleyen terörist Dilşah Ercan'ın CHP ve PKK'ya yakın medya organları tarafından "tutuklu gazeteciler" arasında gösterildiğini hatırlatarak tepki gösterdi.

KAYNAK: HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 181
 • yazıcı 2 ay önce Şikayet Et
  Moğultayın seyfi dedenin kadrosu Chp koruyucular
  Cevapla
 • yazıcı 2 ay önce Şikayet Et
  Chp nin yaptığı algı yalan çamur işk değil son olmayacak mayaları yalanla yoğrulmuş Ülkeye millete zarar veren her oluşuma Şartsız destek verirler Yüce rabbim şerlerinden korusun
  Cevapla
 • Ozan 2 ay önce Şikayet Et
  CHP terörün kaynağıdır
  Cevapla
 • Dertli 2 ay önce Şikayet Et
  CHP ,HDP VE Diğer YandaşlarıTÜRKİYE'NİN hayrına hiçbir şey DÜŞÜNMEYEN ŞER İTTİFAKIDIR
  Cevapla
 • Ademoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  eli silahlı gazeteci, silahı kalem diye gören körler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İslam Memiş'ten ezber bozan açıklama: İki metal yükselişe dahil olur
Halk TV'de yine İslam'a nefret kustular: Cehalete özendiriyorlar