Fatih Erbakan'dan 6'lı masaya 'diyet borcu' tepkisi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, 6'lı masa için "Birbirlerine diyet borcu ödeme pazarlığına düşmüş bu yapıdan millet ne bekleyecek Allah aşkına" dedi.

Fatih Erbakan'dan 6'lı masaya 'diyet borcu' tepkisi
Fatih Erbakan'dan 6'lı masaya 'diyet borcu' tepkisi
GİRİŞ 02.10.2022 10:33 GÜNCELLEME 02.10.2022 10:39
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Fatih Erbakan, Yüreğir Kültür Merkezi'nde partisinin Adana 2. Olağan İl Kongresine katıldı. Kongrede konuşan Erbakan, Altılı Masa'nın milletin derdine derman olacak bir tane proje açıklamadığını ifade ederek, "Adaylarını bile belirleyip çıkaramıyorlar. Millet bunlara nasıl güvensin. Varsa yoksa parlamenter sistem. Biz bunlardan millete bir hayır gelmeyeceğini uzun zamandır söylüyoruz. Bakın en son iki büyük ortak arasında adaylık kavgası çıktı. CHP lideri Kılıçdaroğlu adaylığını adete masaya dayattı. Meral Hanım 'Biz noter değiliz' dedi. Daha da ileri gitti, CHP’den emanet milletvekili almalarından kaynaklanan 'diyet borçlarını' Ömer Seyfettin’in 'Diyet' adlı eserindeki ilişkiye benzetti. 'Biz CHP’ye diyet borcumuzu 31 Mart seçimlerinde ödedik' dedi” diye konuştu.

"HDP DİYET BORCUNU HATIRLATIYOR"

HDP’nin diyet borcunu hatırlattığını söyleyen Erbakan, ”Masaya dışarıdan destek veren ve baskı yapan HDP’nin yetkilileri ikide bir bu diyet borcunu hatırlatıyor. 'Biz destek vermesek siz o koltuklarda oturamazdınız, o koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz' diyorlar. Daha bu aşamadayken bu hallere düşmüş, birbirlerine diyet borcu ödeme pazarlığına düşmüş bu yapıdan millet ne bekleyecek Allah aşkına. Bunlar iktidara gelmesi halinde millete ne verebilecek” dedi.
Fatih Erbakan, ”Rabbime hamdolsun ki biz kimseye diyet borcu olmayan bir partiyiz. Milli Görüş’ün bugüne kadar kimseye diyet borcu olmamıştır. Milli Görüş, ilkelerinden hiçbir zaman taviz vermemiştir” ifadelerini kullandı.

"HAYRET EDİYORUM"

İstanbul Sözleşmesi'nin karı-koca kavramını ortadan kaldırıp yerine partner kavramını getirmeye kalkan bir sözleşme olduğunu ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:
”Neden karı-koca demiyorsun da bu sözleşmede partnerler diyorsun, çünkü erkek erkeğe de partner oluyor. Kadın kadına da partner oluyor. Ayrıca partner olması için nikah birlikteliğinin de olmasına gerek yok. Karı koca dersen bu nikah birlikteliğiyle bir araya gelmiş kadın ve erkekten oluşan bir aile demek. Böyle bir aile mefhumunu kabul etmiyor. Allah muhafaza buyursun; bu, Avrupa ülkelerinde bazılarında olduğu gibi kadın kadına, erkek erkeğe evliliklerin altyapısını oluşturmanın bir adımıdır. Bu sinsi sözleşmeyi 'gelir gelmez tekrardan geri getireceğim' diyen bir Altılı Masa. O masada oturan muhafazakar, mütedeyyin tabana sahip olan partilerin durumuna hayret ediyorum. Buna nasıl ses çıkarmıyorsun."

"İŞSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

Erbakan, iktidara geldiklerinde 4 temel adım atacaklarını vurgulayarak, ”Milli Görüş birinci 40 yılda yıllık 70 milyar dolar kaynak bulmuştu. Biz de yılda 150 milyar dolar kaynak oluşturacak projelerimizi, hazırlayıp şimdiden kamuoyunun dikkatine arz ettik" dedi. Denk bütçe ve havuz sistemi ile faiz giderlerinin azaltılacağını, kamuda israfın önleneceğini anlatan Erbakan, "Oluşturacağımız kaynak ile emekliye, memura, işçiye yüzde 150 maaş zammı yapacağız. Çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik, en yüksek taban fiyatlarını vereceğiz. 81 ilimize 681 Refah Projesi ile işsizliği ortadan kaldıracağız. Vatandaşın, küçük esnafın, çiftçinin borçlarının faizini biz üstleneceğiz. Haksız ve fahiş vergileri ortadan kaldıracağız. Gençlerimize kaliteli eğitim, kamuda iş alımlarda mülakatı kaldıracağız. EYT’lilere emeklilik hakkı, atanamayan öğretmenlere atama sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
Tek liste ile gidilen seçimde Selahattin Baysal, tekrar Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı seçildi. Program, Erbakan'ın partisine katılan yeni üyelere rozet takmasıyla son buldu.
 

KAYNAK: İHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 4
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyy Fatih Erbakan daha net olmalısın. Şu an bulanıksın. Kimlerle yol yürüyorsun, kimlerle hangi saftasın. Bana göre gaflettesin, ayrılıktasın. Babanın ismine, hatırına peşinden gidenler var. Bana göre senin ve Saadetin peşinden gidenler de Milli görüşlülük değil, körlük yapıyorlar.
  Cevapla
 • ZAFER 1 yıl önce Şikayet Et
  Boş lafları bırak ta ne demek istediğini mertçe söyle sen fatih erbakanla ne görüştün de. Ne biliyosun at gozlukluler sizin gibileri
  Cevapla
 • vatanperver 1 yıl önce Şikayet Et
  milli görüş kadar kafana taş düşsün inşaallah. Milleti bölüp, ülkeyi chpkk ya teslim edeceksin ve utanmadan milli görüş diyeceksin. yazıklar olsun senin gibi müslüman görünüşlü münafıklara. sizde utanma var ise ayasofya camiine adım atmazsınız.
  Cevapla
 • ankara 1 yıl önce Şikayet Et
  Edeb Ya Hu eleştirmenin de bir ahlakı var ulu orta eleştiri olmaz olsa olsa höykürmek olur oda bize yakışmaz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Diplomatik kaynaklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esad açıklaması! İddialar yalanlandı
Dünyada en çok israf bu ülkelerde yaşanıyor! İşte Türkiye'nin sıralaması