34 vekilin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e sunuldu! Kılıçdaroğlu ve Özdağ da var!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın da arasında bulunduğu 34 milletvekiline ait 65 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.

34 vekilin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e sunuldu! Kılıçdaroğlu ve Özdağ da var!
34 vekilin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'e sunuldu! Kılıçdaroğlu ve Özdağ da var!
GİRİŞ 03.10.2022 20:28 GÜNCELLEME 03.10.2022 20:33
Bu Habere 75 Yorum Yapılmış

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca "Gelen Kağıtlar" listesinde yayımlanarak Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi.

Kılıçdaroğlu ile Özdağ'ın yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen milletvekilleri şöyle:

"Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Ankara Milletvekili Ahmet Haluk Koç, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Dersim Dağ, Remziye Tosun, Semra Güzel ve İmam Taşçıer, HDP Batman Milletvekilleri Feleknas Uca ve Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP Van Milletvekilleri Tayip Temel, Murat Sarısaç ve Sezai Temelli, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, HDP Mersin Milletvekilleri Fatma Kurtulan ve Rıdvan Turan, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP Mardin Milletvekili Ebrü Günay, HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Bağımsız İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas."

Gelen fezlekeler arasında Salihe Aydeniz ve Remziye Tosun'un altışar, Semra Güzel'in 5, Berdan Öztürk'ün 4, Dersim Dağ, Dirayet Dilan Taşdemir, Murat Sarısaç ve Ahmet Şık'ın üçer, Engin Özkoç, Utku Çakırözer, Alican Önlü, Ayşe Acar Başaran, Ömer Öcalan ile İmam Taşçıer'in ikişer dosyası bulunuyor.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 75
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Millet meclisi değil sanki Teksas
  Cevapla
 • SEYİT 1 yıl önce Şikayet Et
  bU DEVLET DÜŞmAnLARININ GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIN atın Meclisden dışarı adalet cezasını versin bu nedir devleti yönetenler hiç mi doğru iş yapmadı da siz haksızlık hakaret içindesiniz.
  Cevapla
 • yazıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşaallah meclisi oyalamaktan ileri geçer Hainler sorgulanmazsa Mükafat olur kendileri için
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bi kalksında ben bu Türk düşmanlarını göreyim yeniden doğuş başladı aklınızı alacağız bunların hepsı tutuklanacak kadarları yok
  Cevapla
 • Efsane 1 yıl önce Şikayet Et
  Yapmayın lütfen Biri Beygamber akrabası Biride Onun Finosu Yakında ikisinde Evliya olup Uçar giderler Gaf dağının Arkasına
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den 9 tane aldılar! ANKA-S'in teslimat tarihi belli oldu
Asgari ücrette zam pazarlığı başladı! Hükümet, işçi ve işverenlerden ilk açıklama