Bakan Bozdağ açıkladı: Başörtüsü teklifini pazartesi günü sunacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Anayasa değişikliği' talimatının ardından AK Parti Kurmayları bir toplantı gerçekleştirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: “Başörtüsüne ilişkin teklifi Pazartesi günü Cumhurbaşkanımıza sunacağız” dedi.

GİRİŞ 06.10.2022 14:57 GÜNCELLEME 06.10.2022 16:15
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

AK Parti başörtüsüne ilişkin anayasa değişikliği için çalışmalara başladı. Adalet Bakanı Bozdağ başkanlığında AK Parti'nin hukukçu kurmayları toplantı yaptı.

TEKLİF PAZARTESİ GÜNÜ SUNULACAK

Toplantının ardından Bakan Bozdağ, "Başörtüsüne ilişkin teklifi Pazartesi günü Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Teklifi kamuoyuna açıklamada önce MHP ile de paylaşacağız. CHP’nin teklifi yanlış, sorunu yeni krize dönüştürüyor" dedi. 

ERDOĞAN TALİMATI VERDİ HAREKETE GEÇİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başörtüsü konusunda anayasa değişikliği sinyalini vermesinin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, değişiklik teklifi taslağı hazırlıklarına başlayacaklarını duyurmuştu. 

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın grup toplantısında verdiği talimatı aldık. Anayasa değişiklik teklif taslağı hazırlama çalışmalarımıza başlıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında CHP’nin ‘başörtüsü’ teklifine yanıt verdi. Erdoğan, “Kanun teklifi diye Meclis’e sundukları metin, sorunu hem tüm boyutlarıyla kucaklamaktan, hem de arzu edilen şekilde çözmekten çok uzaktır. Gelin çözümü yasa değil Anayasa düzeyinde sağlayalım” dedi.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 96
 • bayrak 2 ay önce Şikayet Et
  Süresiz nafaka mağdurları inim inim inlerken, 5 yıldır çözdük, çözüyoruz, çözeceğiz, ha bugün ha yarın derken şimdi de seçimden sonra deniyordu. hani 100 günlük eylem planında çözülecekti, hani 2. yargı paketinde çözülecekti, hani 5. yargı paketinde çözülecekti. verilen sözler hep unutuldu yerine getirilmedi. adalet bakanı süresiz nafaka haksızlık diyor ama çözmüyor. bu zulme dur deme vakti gelmiştir. yılbaşından önce bu zulüm sona ermelidir.
  Cevapla
 • VEFA 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkenin bütün ekonomik siyasi dış politikalarındaki sorunları çözdük bay Kemal bir taş attı herkez peşine düştü ŞU AN BAŞÖRTÜ SORUNU DİYE BİR ŞEY YOKTU
  Cevapla
 • Muhtar 2 ay önce Şikayet Et
  Reis kk ya ne gol attı bee. Fileleri yırttı attı. Bunlar siyasette çırak bile olamaz. Hele Reisimizin yanıda görev alan Davutoğlu ve Babacan a ne demeli. Ulan onca yıl bir gr birşey anlamadınız mı Reisten. Nasipsizler .
  Cevapla
 • ...KONYALI... 2 ay önce Şikayet Et
  K.K kendi kazdığı kuyuya kendisi düştü, 10 yıllardır karşı geldikleri müslüman toplumun kılık kıyafetine, tesettürüne baskıyla, zulümle çektirdikleri acıyı unutmadık. Seçim arefesinde aklı sıra şark kurnazlığı yapmak istemişti ama hadi şimdi ANAYASA değişikliğine destek vermede görelim... Senmisin REİS'le dans etmek isteyen...
  Cevapla
 • Veli 2 ay önce Şikayet Et
  32 senedir baş örtu sorunu halaçözulmuş değil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rozetini bizzat Kılıçdaroğlu takmıştı: Tartışılan isim başdanışman oldu!
Almanya'da darbe alarmı: Operasyon başlatıldı, onlarca gözaltı var