Başkan Erdoğan son dakika müjdeyi verdi: Asgari ücret seviyesine yükseltiyoruz!

Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen e-İnsan Programı'nda önemli açıklamlarda bulundu.

GİRİŞ 19.10.2022 09:20 GÜNCELLEME 19.10.2022 14:31
Bu Habere 264 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Ulusal Staj Programı'nın 2023 yılı başvurularının bugün itibariyle başlatıldığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaz stajları için ödediğimiz asgari ücretin yüzde 30'una tekabül eden rakamı, 2023'ten itibaren asgari ücret seviyesine yükseltiyoruz" müjdesini verdi.

Başkan Erdoğan duyurdu! Üniversite öğrencilerine müjde! Başkan Erdoğan duyurdu! Üniversite öğrencilerine müjde!

Asgari ücret zammı ne kadar olacak? 2023 Ocak'ta maaşlara zam müjdesi!Asgari ücret zammı ne kadar olacak? 2023 Ocak'ta maaşlara zam müjdesi!

 Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

Bugün 81 vilayetimizdeki 85 milyon vatandaşımızın her biri eğitim-öğretimden sağlığa, ulaşımdan spora tüm alanlarda belirli bir standardın üzerinde hayat kalitesine sahiptir.

Sağlık hizmetlerini hayatın her alanını kapsayacak şekilde gelişmiş ülkelerin ötesinde veriyoruz. Artık biz şehir hastanelerimizle Cleveland vesaire buraları aşmış bir ülke durumuna geldik.

Vesayet dediğimiz anlayış insanlarımızın çoğunu karar alma ve yönetim mekanizmalarından değil, aynı zamanda temel hak ve özgürlüklerden de mahrum bırakmanın adıdır.

Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma müjdesi! Müthiş haberi duyurduSelçuk Bayraktar'dan Kızılelma müjdesi! Müthiş haberi duyurdu

Ankaralılara AK Parti ve MHP'den müjdeli haber: Yavaş'ın vetosu işe yaramadı!Ankaralılara AK Parti ve MHP'den müjdeli haber: Yavaş'ın vetosu işe yaramadı!

YARALI MADENCİLERİ TÜRKİYE'DE 1 NUMARA OLAN PROFESÖRLER TEDAVİ EDİYOR

İstanbul’daki Çam Sakura Hastanemizde tedavi gören ve yanık durumları ağır olan madencilerimiz şu an Türkiye’de adeta bir numara konumunda olan profesörlerimiz tarafından tedavileri yapılıyor. Estetikte şu an yine aramızda olan hocalarımız Türkiye’de çok çok ciddi operasyonlar gerçekleştiriyorlar. Nereden nereye geldiğimizi söyleme bakımından bunlar çok önemli.

Türkiye artık az gelişmiş ülke değildir. Gelişmiş ülkeler arasındaki yerimizi aldık.

Üniversite sayımızı 76'dan 208'e çıkardık. Artık ilmin ılaşamadığı yer bırakmadık. Bugün artık ortaöğretimden mezun olan her öğrencimize yetecek üniversite kontenjanına sahibiz.

Türkiye artık evlatlarının yurt dışına eğitime gittiği değil, yurt dışındaki evlatlarını kendine çeken bir ülke oldu.

Erdoğan: Alevi-Bektaşi inanç önderlerine cemevleri bünyesinde kadro verilecekErdoğan: Alevi-Bektaşi inanç önderlerine cemevleri bünyesinde kadro verilecek

Bakan Varank: Hibrit otomobil ve batarya sektörüne 20 milyar lira yatırım yapılacakBakan Varank: Hibrit otomobil ve batarya sektörüne 20 milyar lira yatırım yapılacak

SON DAKİKA: ÖĞRENCİLERE STAJ MÜJDESİ, ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE YÜKSELTİLİYOR!

1,2 milyonu aşkın öğrenci ve mezun ile 8 bini aşkın işveren yetenek kapısı üzerinden ücretsiz bir şekilde bir araya gelebilmektedir.

Yaptığımız düzenlemeler her gencimizin önünde tüm kapıları açıyor. Birilerinin karalama kampanyalarına kimse aldırmasın. Uzaktan eğitim kapısı dediğimiz hizmetten de 3,8 milyonu aşkın personelimiz istifade etmiştir.

Yaz stajları için ödediğimiz asgari ücretin yüzde 30'una tekabül eden rakamı, 2023'ten itibaren asgari ücret seviyesine yükseltiyoruz. Özel sektör de 150 bin öğrenciye benzer şartlarda staj imkanı vererek toplamda bu sayıyı 300 bine ulaştırmamıza destek vermelidir.

Önümüzdeki yıl Ulusal Staj Programımızdaki stajyer öğrenci sayısını da 150 bine çıkartıyoruz. Staj sürelerinin de 3 aya kadar uzatılabilmesini sağlıyoruz. Ulusal Staj Programı'nın 2023 başvurularını da bugün itibariyle açıyoruz

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 264
 • İLYAS BOZKURT 3 ay önce Şikayet Et
  Öğrenci pirim yatırmadı, emekli 25 yıl pirim yatırdı bu devlete. en düşük emekli aylığını asgari ücret seviyesine çıkartmak boynunun borcudur sayın Erdoğan'ın . ADALET BEKLİYORUZ.
  Cevapla
 • MSELİM 3 ay önce Şikayet Et
  sayı başkanım ocak 2023 te ücretlilere öyle bir zam yapınki vatandaşta kurtulsun oh desin seçimi kazanmanızlada ülkemiz kurtulsun bu seçim varlık yokluk seçimi olacağından vatandaş lehine olan bütün maddi ve manevi argümanlar kullanılmalı ki ülke düşman eline geçmesin
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  stajların ücretlerinin artması iyide bide şu stajları eyt ye dahil etselerdi daha iyi olacaktı
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  isallah kardeşim dediğin gibi olacak bende öyle diyorum%65-70 gibi tarihin en güçlü seçimi olacak isallah bu ülke hepimizin bizim buradan başka gidecek yerimiz yok akıllı olalım
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Allahın izni ve inayetiyle refah payı ne enflasyon oranının toplamınında üzerinde 2023 ocakta asgari ücretli memur ve işçiye (yani çalışan emekçilere emeğiyle geçinen kitlelere) ciddi bir zam yapılır ondan sonra zillet bir daha sırtını doğrultamaz Reis Asgari ücrete % 80 İşçi memura % 60 dolayında zam yaparsa haziran seçimlerinde sandığı patlatır BiznaAllah neden çünkü çalışan kesim aileleri ile birlikte 50-55 milyon halk demek kalan vermesede olur Reis gariban,garip,gureba babasıdır bunu bütün ülke görecek fırsatçılarada göz açtırmazsa bir süre inşaAllah %65-70 ile tarihin en güçlü seçimini alacak maşaAllahbarikAllah
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Almasa ne demek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Avrupa ikiyüzlülüğü: Kuran yakmaya izin var Tevrat yakmaya izin yok
Son dakika: Meteoroloji lapa lapa kar yağacak illeri açıkladı! Alarm verildi...