Abdullah Gül'ü harekete geçiren gelişme! Akşener'e mesaj: Tek yol var...

Abdullah Gül, seçimler yaklaşırken temaslarını arttırıyor. Kılıçdaroğlu'nun adaylık konusunda kararlı olduğunu gören Gül'ün İyi Partili isimler üzerinden Akşener'e CHP liderini adaylıktan vazgeçirmek için baskı yaptığı iddia edildi.

GİRİŞ 01.11.2022 06:10 GÜNCELLEME 01.11.2022 06:59
Bu Habere 467 Yorum Yapılmış

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül siyasi temaslarını artırıyor. Ortaya atılan iddialara göre Gül, son olarak İyi Partili bir vekille görüşme yaptı. İki hafta önce yapılan görüşmede Gül "Kılıçdaroğlu çok kararlı görünüyor. Adaylıktan vazgeçirmenin tek yolu sağ partilerin aday çıkarması." dedi.

Aydınlık Gazetesi'ndeki habere göre; İki ismi yakından tanıyanların aktardığına göre Gül'le İyi Partili vekil sık sık buluşuyor. Görüşmeler sadece 'çalışma ofisinde' yapılmıyor. Akşamları ev ziyaretlerinde yemekli sohbetler sırasında güncel gelişmeler ele alınıyor, 'görevler belirleniyor.' 'İstişareler'in sonuçları İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e iletiliyor. Gül'e yakın kaynaklar son görüşmede üzerinde durulan en önemli konunun 'Cumhurbaşkanlığı adaylığı' olduğunu aktarıyor.

Gül'ün son buluşmada "Kılıçdaroğlu çok kararlı görünüyor. Vazgeçirmenin tek yolu sağ partilerin aday çıkarması. Ben Ali'yi (Ali Babacan) ikna ederim. Temel Beyle de görüşürüm. Siz de Ahmet Beyi ikna edin." dediği öğrenildi.

İyi Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre ise görüşmede Gül'ün adaylığı da gündeme geldi. İddiaya göre Gül, aday olmak gibi bir ısrarı olmadığını söylese de "Ama siz yine de aranızda bir görüşün" diyerek isminin gündeme gelmesini istedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

AKŞENER'İN CHP'YE ELEŞTİRİLERİ

Gelişmeler Gül'ün 'telkinleri' yönünde ilerliyor. Akşener son haftalarda CHP'ye yönelik eleştirilerini artırdı. CHP'ye yakın isimleri 'şımarma' kelimesini kullanarak hedef aldı. Çok geçmeden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın "Beni altılı masa'ya alın" çıkışı geldi. Açıklamadan iki gün sonra Akşener, Baş'ı ziyaret etti ve BTP'nin altılı masaya alınması için gerekli görüşmeleri yapacağını açıkladı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre bu süreçten CHP yöneticilerinin bilgisi yoktu. Akşener'in, Baş'ı masaya dahil ederek Kılıçdaroğlu'nun elini zayıflatmayı hedeflediği, bir süre sonra da adaylık konusunda tartışma başlatacağı belirtiliyor.

DEVA Partisi'ne yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Gül’le altılı masanın yol haritasıyla ilgili olarak, sadece İyi Partili vekil görüşmüyor. Gül’ün, DEVA Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Candan Karlıtekin aracılığıyla 'bazı önerileri muhataplarına ulaştırdığı' da iddiaların arasında.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

ABDULLAH GÜLE İLE GÖRÜŞEN İSİM 'LÜTFÜ TÜRKKAN' İDDİASI

Abdullah Gül'le görüşen İyi Partili ismin Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan olduğu bilgisine ulaşıldı.

İddiayı sorduğumuz Türkkan, Gül'le 2017'den beri görüşmediğini belirtti. İyi Parti'ye yakın kaynaklar ise görüşmenin olduğu konusunda ısrarcı.

Türkkan, Gül'ün adaylığıyla ilgili olarak 18 Eylül 2019 tarihinde Bizim TV'de yaptığı açıklamayla da gündeme gelmişti. Abdullah Gül'ün gereğinden fazla tedbirli olduğunu söyleyen Türkkan "Gül bir türlü adım atmıyor. Siyaset risk alma işidir." demişti.

Gazeteci Şaban Sevinç de 30 Ağustos 2022'de katıldığı bir televizyon programında Abdullah Gül ile CHP'li bir vekil arasında 'cumhurbaşkanlığı adaylığı' konusunda dikkat çeken bir diyalog yaşandığını öne sürmüştü.

Sevinç'in öne sürdüğü diyalog şu şekildeydi;

CHP Mv.: Bizim Partililer size oy vermez.

Abdullah Gül: Niye vermesinler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mı verecekler?

CHP Mv.: Oy kullanmaya gitmezler.

Abdullah Gül: O zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devam etmesini istiyorlar.

Abdullah Gül: Aday olsa bile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de kazanma şansı yok.

Abdullah Gül bu iddiaya şu yanıtı vermişti: "Tamamı kasıtlı ve kötü niyetli yalanlar."

KAYNAK: AYDINLIK GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 467
 • Haklı 1 yıl önce Şikayet Et
  Şerde yol bitmez. Alternatif çok olur. Her yol helal olduğu için haram yok. Onun için, her yol olabilir.
  Cevapla
 • İzmirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu Abdullah Gül ne kadar yaramaz bir adammış pes doğrusu sayesinde Cumhurbaşkanı olduğu kardeşim dediği Reis i sırtından vurdu yazıklar olsun Allah bunlar gibilerine fırsat vermesin amin
  Cevapla
 • Cnr 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah hiç kimsenin hırsını Aklının önüne geçirmesin
  Cevapla
 • Karanlık 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşin varmı düşmanın var adayım kardeşim gül demişti
  Cevapla
 • Ali okul mevzunu 1 yıl önce Şikayet Et
  Akşener kökeni unutmuşsa bilmem Akşener yılan akrep içinde samalık yanarsa fare de yanar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Zehir tacirlerine üst üste darbe! 1️ Ton 2️3 kilogram Metamfetamin ele geçirildi
Küçükbaş hayvanda stokçuluğun kurban fiyatlarını artırdığı iddiası