AK Partili vekilden CHP'ye "gayri milli" diyen Aslı Baykal'a davet: Kapımız herkese açık

Partisini gayri milli ilan ederek istifa eden CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'a AK Parti Milletvekili Hulusi Şentürk, “Bizim kapımız herkese açık” mesajını gönderdi. Baykal'ın ne yanıt vereceği merak konusu oldu.

GİRİŞ 18.11.2022 23:51 GÜNCELLEME 18.11.2022 23:56
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın biyokimya profesörü olan kızı Aslı Baykal, CHP'deki savrulmaya isyan ederek partisinden istifa etmişti

Daha sonra açıklamalarda bulunan Aslı Baykal, "Türkiye siyasal haritası artık sağ-sol, laik-dindar, Türk-Kürt, Alevi-Sünni diye ayrışmıyor. Türkiye siyasal haritası artık milli ve gayrı milli olarak ayrışıyor. Ben elbette milli saftayım. Önümüzdeki günlerde solcu, laik, alevi ve Kürtlerin çoğunluğunun da milli saflarda olduğu ortaya çıkacaktır." demişti.

Baykal ayrıca, "Türkiye'yi seviyor, devletine güveniyor, halkını kimlik ayırmadan seviyorum." ifadelerine yer vermişti.

ASLI BAYKAL: ONLARLA ELBETTE HESAPLAŞACAĞIZ!

Bu mesajları sonrası Aslı Baykal bu akşam saatlerinde bir paylaşım daha yaptı ve "Bu yola çıktığım zaman, babama komplo kuran gayrı milli odağın karşıma çıkacağını biliyordum. Görüyorum ki çok aceleciler. Onlarla elbette hesaplaşacağız." dedi.

"Ama şimdi daha öncelikli bir gündemim var." cümlesine yer veren Aslı Baykal, "Gayrı milli odağın iktidar olamayacağı bir teorik zemine katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sonra onları cımbızımla teker teker toplayacağım." ifadelerini kullandı.

"CHP'NİN TÜM SÖYLEMLERİ GAYRİ MİLLİ TABANDA"

Konuya dair konuşan AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Hulusi Şentürk, şunları ifade etti:

"Şu anda CHP'nin tüm söylemleri tamamen gayri milli tabana oturmuş durumda. Elbette CHP'nin kendi seçmen tabanında rahatsız olan var. Türkiye'nin lehine olan hiçbir şeyi desteklemediler. Türkiye'nin meselelerinde bir tavır koyamadı. Hatta Türkiye'nin en büyük problemi ana muhalefet problemidir. Bizim muhalefetimiz milli olmaktan son derece uzaklaştı.

"CHP BATI'YA HİZMET EDİYOR"

CHP şu anda tamamen batılı güçlerin Türkiye'de iktidarı değiştirme hevesinin bir aparatı olarak kullanılır hale geldi. Ve bunun için sadece veremeyecekleri hiçbir taviz yok."

"ASLI BAYKAL'A KAPIMIZ AÇIK"

Sunucu Merve Türkay'ın "Bu iddialar dolaşıyor birkaç gündür. Aslı Baykal AK Parti'ye mi katılacak? sizce..." sorusuna AK Partili Vekil Hulusi Şentürk, "Bizim kapımız herkese açık. Sayın Cumhurbaşkanımız 'Türkiye Yüzyılı'nı açıklarken de bunu hep beraber yapalım çağrısı yaptı" ifadelerine yer verdi.

"AK Parti'nin bir siyasi görüşü ve uygulaması vardır." diyen Şentürk, "Ama sonuçta kim Türkiye menfaatine bir adım atacaksa bizim kapımız AK Parti olarak açıktır. AK Parti'nin varlık sebebi bu. AK Parti milletin hakimiyeti ve daha güzel yarınlara ulaşabilmesi için kurulmuş bir partidir. Biz herhangi bir ideolojinin hayata geçirilmesi için kurulmuş bir parti değiliz. Biz baştan beri söyledik 'milletin sesi olacağız' diye. Bu çizgimizi sürdürüyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar 20 yıldır girdiğimiz 15 seçimde referandum dahil millet bize destek verdi. Çünkü nereye gidildiğini, ne yapılmak istendiğini Türk milleti çok iyi görüyor." değerlendirmesinde bulundu.

A HABER

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 11
 • ÂSIM NESLİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslı hanım teşhisi doğru belirlemiş. CHP Kılıçdaroğlu nun genel başkanlığından beri Milli değil. Yüce Allah insanlarımıza bâsiret nasib eyleye. Ülke bizim ülkemiz. İnşaallah dış güçlerin kirli oyunlarında başarılı olamayacaktır.
  Cevapla
 • Ahmet can 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın profesör çok doğru konuşmuş chppkk olmuş artık milli ve gayrı milli var herkes safını belirlemeli artık.
  Cevapla
 • neco 1 yıl önce Şikayet Et
  bu saatten sonra ne kadar vatan sever varsa bir araya gelmeli siyasi görüşü dili dini mezhebi hiç farketmez bir olma vakti hilal ile haçın savaşı
  Cevapla
 • Mevlüt Aykılıç 1 yıl önce Şikayet Et
  Hûlûsi ŞENTÜRK adam gibi adamdır. Hiç değişmez.
  Cevapla
 • zekeriya 1 yıl önce Şikayet Et
  tabi ki milli duruş sergiliyenlerin yanında olması lazım chp hdp ip gibi hainlerin yanında mı olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'2025 sonuna kadar rahat yok' İşte bankacı gözüyle 2025'in röntgeni
Lozan'ın 101. yılında Yunanistan'ın yeni hamlesi ne oldu?