Yılmaz Özdil bile 6'lı masayla dalga geçmeye başladı

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, 8. kez biraraya gelen 6'lı masayla dalga geçerek, "Aday göstermeyi unuttukları için ve seçim zaten geçmiş olduğu için adaylık konusuna girilmediği belirtildi.” dedi.

Yılmaz Özdil bile 6'lı masayla dalga geçmeye başladı
Yılmaz Özdil bile 6'lı masayla dalga geçmeye başladı
GİRİŞ 19.11.2022 14:11 GÜNCELLEME 19.11.2022 14:12
Bu Habere 104 Yorum Yapılmış

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, somut karar, hedef ve adayın bir türlü belli olmadığı altılı masa toplantılarıyla dalga geçti. Şubat ayında başlayan toplantıların sonunda hep aynı açıklamanın yapıldığını hatırlatan Özdil, ay ay açıklamalardan örnekler verdi.

Özdil, haziran 2023 seçimlerinin ardından toplanacak ilk altılı masa toplantısından çıkacak ortak açıklama için ise şöyle yazdı:

“Beş saat süren toplantının sonunda yapılan ortak yazılı açıklamada “tam bir mutabakata varıldığı” açıklandı, çoğulculuk temelinde yol haritasının ele alındığı, aday göstermeyi unuttukları için ve seçim zaten geçmiş olduğu için adaylık konusuna girilmediği belirtildi.”

Özdil’in yazısının satır başları şöyle:

“Şubat…

Altılı masa, Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi, beş lider Kemal Kılıçdaroğlu tarafından tek tek kapıda karşılandı, tek tek kapıdan uğurlandı, beş saat süren toplantının sonunda yapılan ortak yazılı açıklamada “tam bir mutabakata” varıldığı açıklandı, çoğulculuk temelinde yol haritasının ele alındığı, adaylık konusuna girilmediği belirtildi.

Mart…

Altılı masa, Deva Partisi genel başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde ikinci kez bir araya geldi, beş lider Ali Babacan tarafından tek tek kapıda karşılandı, tek tek kapıdan uğurlandı, beş saat süren toplantının sonunda yapılan ortak yazılı açıklamada “tam bir mutabakata varıldığı” açıklandı, çoğulculuk temelinde yol haritasının ele alındığı, adaylık konusuna girilmediği belirtildi.

Nisan…

Mayıs…

Haziran 2023 seçim yapıldı...

Temmuz 2023:

Altılı masa, Demokrat Parti genel başkanı Gültekin Uysal’ın ev sahipliğinde 15’inci kez bir araya geldi, beş lider Gültekin Uysal tarafından tek tek kapıda karşılandı, tek tek kapıdan uğurlandı, beş saat süren toplantının sonunda yapılan ortak yazılı açıklamada “tam bir mutabakata varıldığı” açıklandı, çoğulculuk temelinde yol haritasının ele alındığı, aday göstermeyi unuttukları için ve seçim zaten geçmiş olduğu için adaylık konusuna girilmediği belirtildi.”

KAYNAK: SÖZCÜ
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş
YORUMLAR 104
 • Hmd 6 ay önce Şikayet Et
  Altı bacaklı masanın bacakları kırılmış gıcırdıyor, örtüsü kirlenmiş yıkayıcıyı bekliyor, cilası bozulmuş zımpara ve boya gerekiyor....
  Cevapla
 • Mustafa 6 ay önce Şikayet Et
  Allah sonumuzu hayreylesin,cekecegimiz varsa chpkk gelir,yok Allah iyi insanların yüzü hürmetine bizi affeder ve az daha mühlet verirse o zaman ak parti ile devam
  Cevapla
 • Sor3 6 ay önce Şikayet Et
  Siz niyetutusuyonuz 6 masa gayet güzel bir yolda ilerliyor reis birtaraftan siz talimat alanlar birtaraftan yikamassoniz
  Cevapla
 • aga 6 ay önce Şikayet Et
  haydi bunlar kazandi bu sefer kim ne yapacak diye dusunur iken ulke en az yuz yil geriye gider pkk gun dogar
  Cevapla
 • Kastamonulu 6 ay önce Şikayet Et
  Yılmaz Özdil altlll masada oturanlara oy verenlere de bidon kafalı diyebilecekmi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ankara'da şelaleye dönen bina dehşete düşürmüştü, gerçek ortaya çıktı
Gazeteci Mehmet Barlas son yolculuğuna uğurlandı