Ali Babacan'dan Pençe-Kılıç Hava Harekatı açıklaması

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na ilişkin, "Bu operasyonla Türkiye'nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur." dedi.

Ali Babacan'dan Pençe-Kılıç Hava Harekatı açıklaması
Ali Babacan'dan Pençe-Kılıç Hava Harekatı açıklaması
GİRİŞ 23.11.2022 16:43 GÜNCELLEME 23.11.2022 16:47
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Düzce'deki depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileğinde bulunan Babacan, deprem başta olmak üzere doğal afetlere hazırlık eylem planlarının yer aldığı raporu, tüm kurum ve kuruluşlara daha önce ilettiklerini söyledi.

Terör örgütü PKK ile kararlılık içinde mücadelenin parti programlarında önemli yere sahip olduğunu ifade eden Babacan, "Her türlü terör örgütüne, PKK'ya karşı da büyük bir mücadeleyi hep beraber vermek zorundayız. PKK dahil tüm terör örgütleri ve eylemlerini kınıyoruz, lanetliyoruz. Etnik, dini ve ideolojik hiçbir bahanenin terör eylemlerine gerekçe oluşturamayacağını da söylüyoruz. Teröristlerin şiddete dayalı tüm yöntemlerini kesinlikle reddediyoruz." diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye ve Irak'ın kuzeyinde düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na ilişkin de konuşan Babacan, "Suriye ve Irak'ta düzenlenen kapsamlı hava harekatının planlanmasından icrasına kadar emeği geçen tüm silahlı kuvvetler mensuplarını tebrik ediyorum. Bu operasyonla Türkiye'nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur." görüşünü paylaştı.

Ali Babacan, olası bir kara harekatı gerçekleşmesi durumunda muhalefet partilerinin de bilgilendirilmesini talep ederek, bu durumda seçilen tarih hakkında da güvenlik sorumlularından bilgi almak istediklerini dile getirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, partileri için hazırladıkları reklam filmine, ücretini ödemeyi teklif etmelerine rağmen bazı medya kuruluşlarının ambargo uyguladığını da aktardı.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 30
 • Milli ve yerli 2 ay önce Şikayet Et
  Oy almak için zillet bunlar..zillet
  Cevapla
 • Mevlut kara 2 ay önce Şikayet Et
  Madem destekliyorsun niye pkk nın güdümündeki parti lerle ayñımasadasın.diyer bi deyimle chp ve hdp yle birsin
  Cevapla
 • ISTANBUL 2 ay önce Şikayet Et
  Hep inen aynı masa da siniz kimi kandırıyor sunuz hain ler
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Sen ve senin gibi bazı siyasiler ise bu caydırıcılıği yıkmaya çalışıyorlar ve ihanet içindeler.
  Cevapla
 • Ömer k 2 ay önce Şikayet Et
  Ağ babalarından korkmadan nasıl olduda ağzına PKK diyebildi ABD CHP HDP sonra sana kızarlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya liderlerinden Erdoğan'a telefon! ABD, Mısır, Suudi Arabistan, Yunanistan, İsrail...
THY, deprem bölgesinden dönüş seferlerinin ücretsiz olduğunu açıkladı