6'lı masanın adayı kim olacak? Fatih Portakal isim verdi: Yüzde 99...

6'lı masada adaylık tartışması gündemdeki yerini koruyor. Gazeteci Fatih Portakal, 'Yüzde 99.9' diyerek 6'lı masanın adayını açıkladı. Portakal ayrıca Mansur Yavaş'la ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

GİRİŞ 29.11.2022 18:08 GÜNCELLEME 29.11.2022 18:09
Bu Habere 294 Yorum Yapılmış

6'lı masanın adayıyla ilgili gazeteci Fatih Portakal'dan ise çok konuşulacak bir iddia geldi.

Youtube kanalı üzerinden yayın yapan Fatih Portakal cumhurbaşkanı adayıyla ilgili yaptığı canlı yayında, 6'lı masanın adayının yüzde 99 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirtti.

CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde toplandı. Demokrat Parti Genel Merkezi'ndeki
Portakal şu ifadeleri kullandı;

Altılı masanın adayı net bir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu. Anlatılan adaya uyan vasıfların hepsi Kemal Kılıçdaroğlu'nda. Yaş olarak 73 yaşında, bir daha siyasete dönemeyecek, Meral Akşener zaten 'ben başbakan olmak istiyorum' dedi. Aylardır Güneydoğu'ya, Doğu Anadolu'ya giden bir CHP var. HDP seçmeninin oy verebileceği, kilit parti HDP'nin seçmeninin oy verebileceği bir insandan bahsediyoruz. O yüzden altılı masanın adayı eğer dışarıdan aday olmazsa yüzde 99.9 Kemal Kılıçdaroğlu.

MANSUR YAVAŞ AMBARGOLU

Portakal ayrıca adaylıkla ilgili adı geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın HDP'den ambargolu olduğunu belirtti.

Yardımcılarıyla ilgili konuşan Portakal, ''Geçiş sürecinde 6'lı masadaki diğer tüm liderleri cumhurbaşkanı yardımcısı olarak göreceğiz. Taşın altına herkes elini koyacak.' açıklamasını yaptı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 294
 • Ergin 1 ay önce Şikayet Et
  7li masa bir aday çı ka ra ma ya cak yazın bir kenara Merali hesaba koymadan hesap yapmayın
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  bi de atomu bulmuş gibi konuşmaz mı? la yavrum zaten masanın 6 lı 7 li diye büyütülmesine bile gerek yok bunların hepsi laf-ı güzaf.. masa ayaklı chp -hdp ve ip .. chp de zaten eski chp değil o da sosyalist komunist devrimci yani dhkpc bahçelerinde büyütülmüş kişiler tarafından ele geçirilmiş Y-CHP , ha keza hdp de aynıları.. Çoğu kürt bile değil..Kürt ayağını yapan ("halkların " demeleriin sebebi de bu ) ermeni rum devşirmeleri..bunu neden görmüyor kimse .. diğer süs bitkileri ise Akpartinin oylarından belki %1 koparır diye adam yerine konulanlar !! Bu sözde 3 başkanın ninelerini dedelerini bi sorgulayın bakalım ne kadar ermeni, göreceksiniz..
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  CHP, HDP den oy alabilecek aday peşinde!..
  Cevapla
 • orhan şengöz 1 ay önce Şikayet Et
  dışardan başka bir aday olmazsa net bir şekilde söylüyorum %99 net bişekilde kaybeder
  Cevapla
 • hasan 1 ay önce Şikayet Et
  taşın altından ayuda çıkabülür taşda düşebülür... portakal bey ..:)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
"İspat ederseniz istifa ederim" diyen DEVA Partili Ekmen'i zora sokacak video
"ABD kırmızı çizgiyi aştı" dedi meydan okudu... Rusya ile aynı cephede olacağız