Kılıçdaroğlu kürsüyü tokatladı! Kurtulmuş: Buyrun er meydanına adaylığınızı ilan edin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'de provokasyona girişti. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Madem Recep Tayyip Erdoğan'ın halkta bir karşılığı yok, buyrun er meydanına adaylığınızı ilan edin." diyerek karşılık verdi.

GİRİŞ 05.12.2022 21:54 GÜNCELLEME 06.12.2022 05:00
Bu Habere 184 Yorum Yapılmış

Adaylık için her türlü orta oyununa başvuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM Genel Kurulunda görüşülen 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi üzerinde yaptığı konuşmada da milletin iradesini hedef aldı.

KILIÇDAROĞLU 2022 BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE DE EL HAREKETİ YAPMIŞTI

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz yıl TBMM Genel Kurulunda 2022 yılı Bütçe Kanunu görüşmelerine el hareketiyle damga vurmuştu. Partisi adına kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdiği sırada yaptığı el hareketi nedeniyle tepki çekmişti.

AK PARTİLİ VE MHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNE ÇİRKİN BENZETME

AK Parti ve MHP'li milletvekillerini hedef alan Kılıçdaroğlu, "Parlamentoyu o kadar itibarsız hale getirdiler ki, siz getirdiniz kusura bakmayın. Siz, Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber getirdiniz." dedi.

Cumhur İttifakı'na üye AK Partili ve MHP'li vekilleri hedef alan Kılıçdaroğlu, "el kaldırıp indiren askerler" benzetmesi yaparak, "Çünkü sizin göreviniz el kaldırıp indirmek başka göreviniz yok." dedi ve milletin iradesini hedef aldı.

KÜRSÜYÜ TOKATLADI, AK PARTİLİ VEKİLLERE BAĞIRDI

Halk gözündeki imajını düzeltmek için karizmatik siyasetçi rolüne bürünmek isteyen Kılıçdaroğlu, seviyesiz bir üslupla kürsüye vurarak iktidar milletvekillerine, "Çocuk gibi ağlamayın, gel buraya gel gel!" sözlerini sarf etti.

BÜTÜN TUŞLARA BASIYOR! AYETİ VE ERBAKAN'IN SÖZÜNÜ KULLANDI

İktidarın dini kullanarak seçmeni kandırdığını öne süren Kılıçdaroğlu, kürsüde İsra Suresi'nin 81. ayetinde yer alan ifadeler olan aynı zamanda merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın da sıklıkla kullandığı "Hak geldi, batıl zail oldu" sözünü kullandı.

UYUŞTURUCU İFTİRASINI MECLİS KÜRSÜSÜNDE TEKRAR KÖPÜRTTÜ

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda, Türkiye'nin cari açığını uyuşturucudan gelen 'kara para' ile kapattığını öne sürmüş, jandarma ve polisler başta olmak üzere emniyet teşkilatını hedef almıştı.

Meclis kürsüsünden söz konusu provokasyonunu tekrar eden CHP Genel Başkanı, "Parayı getir nasıl olursa olsun diye 7 kez yasa değiştirdiler. Yasalar çıktı uyuşturucu baronları Türkiye'ye geldi. Türkiye'yi kirli paraların çamaşırhanesi haline getirdiler. Koca Türk devletini mafya bozuntularına çamaşırhane yapanların Allah bin belasını versin. Tonlarca uyuşturucu geliyor, asıl milli güvenlik sorunu bu." diye konuştu. Fakat iddialarına herhangi bir delil sunmadı.

CUMHUR İTTİFAKI'NDAN KILIÇDAROĞLU'NA: İFTİRA ATANLARIN ALLAH BELASINI VERSİN

O sırada kürsülerden Kılıçdaroğlu'na yönelik "İftira atanların da Allah belasını versin" şeklinde tepkiler yükseldi.

BAKAN SOYLU: İFTİRASINI İSPAT ETMEZSE KILIÇDAROĞLU ŞEREFSİZDİR

CHP grubu ile birlikte bütçe görüşmelerinde provokasyona imza atan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Bakan Soylu sert tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından şu sözleri kaydetti:

"Kılıçdaroğlu;

Polise, Jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete "Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor" iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca

Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme çabasında.

İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir"

NUMAN KURTULMUŞ: KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASI BÜTÇE KONUŞMASI DEĞİL ADAYLIK KONUŞMASI İDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinde çirkin sözler sonrası tansiyon artarken son  olarak kürsüye çıkan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına tepki gösterdi. Kurtulmuş, "Sayın Kılıçdaroğlu konuşmalarının sonunda sürekli 'diktatör' dediği Cumhurbaşkanı'na bir sıfat daha ekleyerek 'tiran' dedi. Halkta karşılığının kalmadığını söyledi. Biz de Kılıçdaroğlu'na diyoruz ki; madem Recep Tayyip Erdoğan'ın halkta bir karşılığı yok, buyrun er meydanına adaylığınızı ilan edin. Zaten Kılıçdaroğlu'nun buradaki konuşması bir genel kurul bütçe konuşması değil bir cumhurbaşkanlığı adaylık konuşması idi." açıklamasını yaptı.

'Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın meclisi fesih etme yetkisinden bahsetti, ancak 6'lı masanın anayasa teklifinde Cumhurbaşkanı'nın Meclisi fesih etme yetkisi olduğunu unutmuş' diyen Genel Başkanvekili Kurtulmuş "Millete faizle ilgili yanlış bilgi paylaşmayın. 2002'de bütçedeki faiz oranı 43.2 idi. 2023 bütçesinde bu oran 11.3'tür. Hileli seçimleri bizim lügatimizde bulunmamaktadır. Biz halkın helal oylarla meclise geliriz" açıklamasını yaptı. 

"BU MECLİS'İN GAZİLİĞİNE SAYGI DUYMUYORSANIZ, ALLAH AŞKINA NEYE SAYGI DUYACAKSINIZ"

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'un konuşması şöyle: 

"Arkadaşlar, Gazi Meclis'e saygıdan bahsettiğinde, 'bırakın bu ayakları' diyen Türkiye'nin ikinci partisinin genel başkanıdır. Bu Meclis gazi bir meclistir. AK Partilisi ile CHP'lisi ile, MHP'lisi ile, İYİ Partisi ile... 15 Temmuz'da hep beraber direnmiş bir meclistir. Bu meclisin gazavat ruhunu ayaklar altına almaya kimsenin hakkı yoktur. Eğer bu Meclis'in gaziliğine saygı duymuyorsanız, Allah aşkına neye saygı duyacaksınız?

ETNİK BÖLÜCÜLÜĞE TEPKİ GÖSTERDİ

Kategorik olarak 'Kürt düşmanı' lafını kabul etmiyoruz. Bu ülkenin Kürt vatandaşları birinci sınıf vatandaşlarıdır. 85 milyon vatandaştan hiçbir farkları yoktur. Biz insanları etnik kimliklerine göre değerlendirmiyoruz.

2022'DE 530 MİLYAR TL VATANDAŞLARA ENERJİ YARDIMI YAPILDI

Salgın dönemi sonrası ülkelerin farklı ekonomi politikaları ve önümüzdeki dönemin önemli bir sorunu olacak olan ekonomik durgunluk, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi olacaktır. Vatandaşımızın alım gücünü desteklemek için çalışıyoruz. Bu yıl da 530 milyar lira ile enerji sübvansiyonları sürdürüyoruz. Türkiye 9 çeyrek üst üste büyüyerek bir rekor kırmıştır.

"YOLLAR, HIZLI TRENLER, ŞEHİR HASTANELERİ, SAVUNMA SANAYİİ, TOKİ PROJELERİ..."

Büyük milletlerin büyük hayalleri olur, büyük hedefleri olur. Yeniden güçlü bir ülke istikametinde yapılanlar ortadır. Yollar, hızlı trenler, şehir hastaneleri, savunma sanayideki yerlilik oranı, TOKİ projeleri... En son Yusufeli Barajı'na 35 milyon lira harcandı.

Devlet aynı devlet, geçen dönemlerde yapılamıyordu da neden bu dönemde yapılıyor. Değerli arkadaşlar, bunların yapılabilmesinin arkasındaki temel neden AK Parti'nin gerçekleştirdiği zihin devrimidir. Dün, Devrim Arabalarını engelleyen odaklarla bugün Türkiye'nin ileriye gitmesini istemeyen odaklarla arasında zerre fark yoktur."

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 184
 • kabak 1 yıl önce Şikayet Et
  Bay kemal sen bu ülkeye çok yararlı işler yaptın senin de heykelin dikilmeli sayende DURMAK YOK YOLA DEVAMM...
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sinirlenme genel başkan bu seçimi sana sam amca rifkin kazandıracak sakin ol ama ülkemiz milletimiz ne olur onu bilmiyorum
  Cevapla
 • Cenk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bütün çöp yi topla erdoğanın ayakkabısı etmez
  Cevapla
 • BÜLENT 1 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçlar oğlu genel başkanlık koltuğunu korumanın peşin cumhur başkanlığını kazanamayacağını bildiği için
  Cevapla
 • Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  En büyük provokatör ve diktatör K.K dır. Yıllarca bir seçim bile kazanamayan ve 2 yıldan beri genel kurula gitmeyip partisinde karşı çıkanları anında harcayıp ihraç eden birinden ne partisine nede bu ülkeye bir hayır gelmez. Çünkü bu kişinin ipleri birilerinin elinde ve kuklayı oynuyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Doktor X depremi! Sağlık Bakanlığı inceleme başlattı - Gazete manşetleri
MEB duyurdu! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu