AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten harekat mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Ülkemizi tehdit eden, sınırımıza yakın yerde terör oluşumu varsa vururuz!" açıklamasını yaptı.

GİRİŞ 07.12.2022 10:40 GÜNCELLEME 07.12.2022 11:49
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Çelik'in açıklamalarından satır başları:

(Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki konuşması) Kendisi sürekli demokratik üsluptan bahsediyor. Meclis'te yaptığı konuşmada yüce meclise saygısızlık yaptığı görülmektedir. Milletvekillerimize dönüp sizin nasıl vekil seçildiğinizi biliyoruz diyor. Evet bizim vekillerimiz nasıl vekil oldu herkes biliyor, seçildiler. Ama sizin nasıl genel başkan olduğunuz bellidir. Milletin iradesi ile seçilen vekillere bunu söylemesi milletle kavgadan başka bir şey değildir.

"TAKNLAR KİME YOL VERİYORSA DİKTATÖR ODUR"

Bütün dünyada diktatörlerin bir özelliği vardır, diktatörler halktan korkarlar ve tankların arkasına saklanırlar. 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız milli iradeye sahip çıktı ve kendisini öldürmek isteyen tankların arasından geçip geldi. Tanklar kime yol veriyorsa diktatör odur. Kılıçdaroğlu tankları geçip, televizyondan seyretti. O darbeciler o gün kimi öldürmek istediler, Türkiye'nin seçilmiş cumhurbaşkanını öldürmek istediler. 

Kılıçdaroğlu darbeye darbe diyemeyen birisidir. Türkiye'de bir diktatör olsaydı Kılıçdaroğlu diktatör diyemezdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş bu köklü partinin bu duruma düşürülmesi acıdır. 

CHP'NİN VİZYON PROGRAMI

Zihni sinir projesiyle karşı karşıya kaldık. Bu toplantıda Türkiye'ye çare olabilecek projeler ortaya çıkmadı. Bu derece başarısız bir tabloyla karşı karşıya kalmak, bizim lehimize diye düşünebilir ama biz Türk demokrasisinin geleceği açısından da düşünerek bu derece niteliksizliği vahim olarak nitelendiriyor. Yassı Ada kodlarından hala çıkamamak ve bunu milletin önüne şampiyonlar ligi diye getirmek kabul edilemez. Karşımızda bir lig yok.

6'LI MASANIN ANAYASA TEKLİFİ

Bir de siyasi açılım yaptılar. Anayasa değişikliği teklifi getirildi. Tamamen apolitik, siyaset karşıtı bir tablo ortaya çıkıyor. Millete verilen hakkı şeklen korumuşlar. Ama seçilen cumhurbaşkanına öyle sınırlamalar getirmişler ki... Hem halk seçecek hem hiçbir işlevi olmayacak. Ahmet Necdet Sezer ile Bülent Ecevit arasındaki krizi gördük. Devlet mekanizmalarını ikiye bölersiniz. Eski vesayeti ortaya çıkaracak bir tablo sunuyorsunuz. 

En vahimi de, bu söylemden vazgeçerler diye bekledik, diyorlar ki cumhurbaşkanı seçildikten sonra, cumhurbaşkanı 6'lı masa tarafından yönetilecek. 

Vesayet türlerini yeniden canlandırmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Buna milletimizden herhangi bir teveccüh olmayacağına inanıyoruz. 

Bu Türkiye'nin önüne konulmuş bir vizyonsuzluktur. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı tarafsız kalmaz. 

"ÜLKEMİZİ TEHDİT EDEN TERÖR OLUŞUMLARINI VURURUZ"

Kayda değer tek bir değerlendirme çıkmadı. ABD'de Washington Post'ta PYD ele başına makale yazdırdılar. Bu DEAŞ ele başına makale yazdırmaktan farklı değildir. Bu askeri operasyonlarını yapmamız hem egemen bir ülke olarak, ülkemizin geleceği için zorunludur. Bunu yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. Türkiye'nin askeri operasyonlarına karşı çıkanlar ne yaparlarsa yapsınlar. Biz mücadelemizi vermeye devam edeceğiz, yoksa sınırlarımızda terör devletleri kurulacaktır. Ülkemizi tehdit eden, sınırımıza yakın yerde terör oluşumu varsa vururuz! 

 

KAYNAK: HABER7
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 44
 • alperen 1 ay önce Şikayet Et
  chppk bu hayın partiye oyvermem o yum sayın tayip erdogana allah izin ederse
  Cevapla
 • ılgazlı 1 ay önce Şikayet Et
  yıllar önceorduda fetö pardon fettoşlar var idi temel rumuzlu kardeşim
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Sözcü ; "Görürsek vururuz aşamasını geçtik artık".. Daha dün bir binbaşımız bu topraklar uğruna şehit oldu. Çıkarın meclisten "ABD KIZILDERELİ SOYKIRIM " yasasını. 1 ay İncirlik ve Küreciği bakıma alın, gerekirse çıkarın ABD'lileri İncirlik'ten. "ABD Suriye'de işgalci" diyen Çin'den getirin bir ekip, yeni kiracımız diye gezdirin İncirlikte Çin ekibini !! Bakın o zaman 1 hafta içinde F-16'lar geliyor mu gelmiyor mu??
  Cevapla
 • temel 1 ay önce Şikayet Et
  cok gec kaldilar bunu yillar ønce yapacaklar idi pkk sov yapiyor tunel kazar iken biz bakiyor idik
  Cevapla
 • bülent 1 ay önce Şikayet Et
  SON 6 YILDA 40 BİN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ!!!!! GEÇ Kalmak derken??
  Cevapla
 • Selçuklu kartalı 1 ay önce Şikayet Et
  3 dron feda edin 3 kampı yerle yeksan edin kim kimin çulunu taşıyorsa onlarla beraber GÖMÜN ZATEN DÜNYANIN KATİLİ DEGİLLERMİ
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Biden talimatı verdi... Çin'in casus balonu F-22 ile böyle vuruldu!
Son dakika: ABD krize neden olan "casus balonu" vurdu