Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı 'aday' açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin, "Cumhurbaşkanı adayını belirleyecek olan altılı masadır. Altılı masa nasıl karar verirse, biz o karara saygı duyarız." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı 'aday' açıklaması!
Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı 'aday' açıklaması!
GİRİŞ 09.12.2022 07:58 GÜNCELLEME 09.12.2022 07:58
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'ndeki Karar TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında çıkan kavgaya yönelik değerlendirmeleri sorulan Kılıçdaroğlu, "Böyle bir ortam 21'inci yüzyılın parlamentolarında olmamalı. Sadece Türkiye'de değil, dünyada da olmamalı. Ama bizde maalesef zaman zaman gerilimler, bu tür olaylar oluyor." dedi.

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayını belirleyecek olan altılı masadır. Altılı masa nasıl karar verirse, biz o karara saygı duyarız." dedi.

BAHÇELİ'YE ADAYLIK YANITI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, altılı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin bir soruyu yanıtlarken "Bana sorarlarsa tercihim sınıf arkadaşım olur" dediği anımsatılan Kılıçdaroğlu, "Gazeteciler sordu herhangi bir yorum yapmadım, bugün için de bir yorum yapmayı doğru bulmam. Sınıf arkadaşıyım zaten, aynı okulda okuduk, aynı dönemde mezun olduk. O dönem görüşmemiz olmadı, özel bir yakınlığımız olmadı. Derslerine devam eden, çok iyi çalışan bir öğrenciydim. Sınıfın çalışkan öğrencilerinden birisiydim, Devlet Bey de bunu görmüş olacak." diye konuştu.

 Kılıçdaroğlu, kendisinin aday olmaması durumunda CHP'nin hayal kırıklığı yaşayıp yaşamayacağı sorusuna ise, olayın bir adaydan çok sistem olayı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: 

"Seçimden sonra seçilecek cumhurbaşkanının altılı masayı da götürmesi lazım. Evet yani bu da bir başka şey. Şimdi 6 lider bir aradayız. Türkiye'nin temel konularında kararlar alacağız ve bu kararları nasıl alacağız? Dolayısıyla biz bugün tartışıyoruz, ediyoruz, konuşuyoruz uygar bir biçimde, uygar insanları olarak. Yanlışımız varsa söylüyoruz, eksiğimiz varsa ifade ediyoruz. Her birimiz bir liderin söylemlerinden, en azından kendimize göre bir pay çıkarıyoruz. Dolayısıyla daha sağlıklı bir zeminde oturuyoruz, konuşuyoruz. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı adayını belirledikten sonra eğer liderlerle uyum gibi bir sorun çıkarsa o başka bir felakete yol açar. Hepimiz de bunun farkındayız."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 27
 • Türkiye sevdalısı 11 ay önce Şikayet Et
  Kolayı var 6 lı masa olarak Recep Tayyip Erdoğan ı aday gösterin.ne dert kalır ne sorun
  Cevapla
 • Usta 11 ay önce Şikayet Et
  Çok harika teklif.
  Cevapla
 • Ciftci 11 ay önce Şikayet Et
  Aradan çekil Kemal rakipleri bile seni istiyor memleketin 20 yılı boşa gitti
  Cevapla
 • Orhan DENİZ 11 ay önce Şikayet Et
  Çok çalışkan dı SSK battı emeklilik te yaşı teklif eden kişi bize birifing verdi ben o zaman iş yeri baş temsilcisiydim
  Cevapla
 • Kemal 11 ay önce Şikayet Et
  Bak şimdi Türkiye batı onuda görüyonmu kardeş
  Cevapla
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  Çok çalışkanmış. Sonra ne oldu? Başına saksı mı düştü?
  Cevapla
 • Yılmaz 11 ay önce Şikayet Et
  Seni bu siyasete bulastiran CHP li lerin kemikleri sızlıyor bay Kemal hakikaten bay Kemal sen CHP sayesinde meclise soktuğu un Parti'nin oyuncağı olmuş bay Kemal değil çöp kemal sin altı li masa diyor peki sen nasıl ana muhalefet lideri sin yazıklar olsun CHP bitmiştir ABD de bulunan soytarilarin oyuncağı olmuştur
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Kemal bey yetkimi almıştı da beceremedi ayıp size ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den küstah açıklama! İsrail'in sivilleri kasten öldürdüğüne dair kanıt göremedik
Gazze'de yaşanan soykırım yürek yakan anlara neden oluyor! Filistinli babanın çaresizliği