Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı 'aday' açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin, "Cumhurbaşkanı adayını belirleyecek olan altılı masadır. Altılı masa nasıl karar verirse, biz o karara saygı duyarız." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı 'aday' açıklaması!
Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı 'aday' açıklaması!
GİRİŞ 09.12.2022 07:58 GÜNCELLEME 09.12.2022 07:58
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'ndeki Karar TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında çıkan kavgaya yönelik değerlendirmeleri sorulan Kılıçdaroğlu, "Böyle bir ortam 21'inci yüzyılın parlamentolarında olmamalı. Sadece Türkiye'de değil, dünyada da olmamalı. Ama bizde maalesef zaman zaman gerilimler, bu tür olaylar oluyor." dedi.

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayını belirleyecek olan altılı masadır. Altılı masa nasıl karar verirse, biz o karara saygı duyarız." dedi.

BAHÇELİ'YE ADAYLIK YANITI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, altılı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin bir soruyu yanıtlarken "Bana sorarlarsa tercihim sınıf arkadaşım olur" dediği anımsatılan Kılıçdaroğlu, "Gazeteciler sordu herhangi bir yorum yapmadım, bugün için de bir yorum yapmayı doğru bulmam. Sınıf arkadaşıyım zaten, aynı okulda okuduk, aynı dönemde mezun olduk. O dönem görüşmemiz olmadı, özel bir yakınlığımız olmadı. Derslerine devam eden, çok iyi çalışan bir öğrenciydim. Sınıfın çalışkan öğrencilerinden birisiydim, Devlet Bey de bunu görmüş olacak." diye konuştu.

 Kılıçdaroğlu, kendisinin aday olmaması durumunda CHP'nin hayal kırıklığı yaşayıp yaşamayacağı sorusuna ise, olayın bir adaydan çok sistem olayı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: 

"Seçimden sonra seçilecek cumhurbaşkanının altılı masayı da götürmesi lazım. Evet yani bu da bir başka şey. Şimdi 6 lider bir aradayız. Türkiye'nin temel konularında kararlar alacağız ve bu kararları nasıl alacağız? Dolayısıyla biz bugün tartışıyoruz, ediyoruz, konuşuyoruz uygar bir biçimde, uygar insanları olarak. Yanlışımız varsa söylüyoruz, eksiğimiz varsa ifade ediyoruz. Her birimiz bir liderin söylemlerinden, en azından kendimize göre bir pay çıkarıyoruz. Dolayısıyla daha sağlıklı bir zeminde oturuyoruz, konuşuyoruz. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı adayını belirledikten sonra eğer liderlerle uyum gibi bir sorun çıkarsa o başka bir felakete yol açar. Hepimiz de bunun farkındayız."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 27
 • Türkiye sevdalısı 3 ay önce Şikayet Et
  Kolayı var 6 lı masa olarak Recep Tayyip Erdoğan ı aday gösterin.ne dert kalır ne sorun
  Cevapla
 • Usta 3 ay önce Şikayet Et
  Çok harika teklif.
  Cevapla
 • Ciftci 3 ay önce Şikayet Et
  Aradan çekil Kemal rakipleri bile seni istiyor memleketin 20 yılı boşa gitti
  Cevapla
 • Orhan DENİZ 3 ay önce Şikayet Et
  Çok çalışkan dı SSK battı emeklilik te yaşı teklif eden kişi bize birifing verdi ben o zaman iş yeri baş temsilcisiydim
  Cevapla
 • Kemal 3 ay önce Şikayet Et
  Bak şimdi Türkiye batı onuda görüyonmu kardeş
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Çok çalışkanmış. Sonra ne oldu? Başına saksı mı düştü?
  Cevapla
 • Yılmaz 3 ay önce Şikayet Et
  Seni bu siyasete bulastiran CHP li lerin kemikleri sızlıyor bay Kemal hakikaten bay Kemal sen CHP sayesinde meclise soktuğu un Parti'nin oyuncağı olmuş bay Kemal değil çöp kemal sin altı li masa diyor peki sen nasıl ana muhalefet lideri sin yazıklar olsun CHP bitmiştir ABD de bulunan soytarilarin oyuncağı olmuştur
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Kemal bey yetkimi almıştı da beceremedi ayıp size ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akdeniz'e inci gerdanlık takılıyor! 12 saatlik yol 5 saate düşecek
Seçime hangi parti kendi logosuyla katılacak?... İşte ittifaklarda son durum