Komutanların Başkan Erdoğan'ı alkışlaması muhalefeti rahatsız etti

Türk Silahlı Kuvvetleri komutanlarının Başkan Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Arifiye Bakım Fabrikasıyla ilgili asılsız sözlerine tepkisini alkışlaması muhalefeti rahatsız etti.

GİRİŞ 10.01.2023 01:25 GÜNCELLEME 10.01.2023 15:52
Bu Habere 477 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Arifiye Yerleşkesi BMC İşletmesi'nde Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslimat Töreni'nde açıklamalarda bulundu.BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA ARİFİYE ANA BAKIM FABRİKASI TEPKİSİ

Törende konuşan Erdoğan, “Görüldüğü gibi birilerinin, ‘Ona buna satıldı' diyerek iftiralarına hedef olan Arifiye Ana Bakım Fabrikası, farklı alanlarda ordumuzun ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor. Sıradan işletme devir işlemini çarpıtarak sermaye düşmanlığı yapanlar, bugün Amerika'dan İngiltere'ye, oradan Almanya'ya kapı kapı dolaşarak, benzin istasyonlarındaki affedersiniz restoranlarda bir şeyler yemeye gayret edenler, yabancı ekonomi komiserlerden yardım dileniyor” dedi.TANK PALET FABRİKASI İFTİRASINA TEPKİYE KOMUTANLARDAN ALKIŞ

Başkan Erdoğan'ın iftiraların hedefi olan ‘Tank Palet Fabrikasıyla ilgili sözlerinin ardından komutanlar Başkan Erdoğan'ı alkışladı. Komutanların alkışı muhalif kesimi rahatsız etti.KILIÇDAROĞLU: HADDİNİZİ BİLİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti grubundaki konuşmasında olayla ilgili algı operasyonuna girişerek "Askerlerin alkışlaması şahsen hiç umurumda değil ama devlet açısında büyük bir çürümenin göstergesidir bu. Komuta kademesi haddini bilsin, siyaset askerin işi değildir. Herkes haddini bilecek, bulunduğu makamın ne olduğunu anlayacak." dedi.

ENGİN ÖZKOÇ ALGIYA KALKIŞTI

Başkan Erdoğan'ın sözlerinin TSK komutanları tarafından alkışlanmasına tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Yazık. Ne noktaya geldi Türkiye. Siz Türkiye Cumhuriyeti'nin komutanlarısınız, Tayyip Erdoğan'ın değil. Siz bir siyasi partinin mensupları değilsiniz. Beni, milletimizi temsil ediyorsunuz. Çocuklarımızı gönderdiğimiz ocağı temsil ediyorsunuz. Bir siyasi parti liderinin yalanlarını alkışlayacak duruma ne zaman geldiniz?" dedi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 477
 • Alsancak 2 ay önce Şikayet Et
  Bu chp adam olmaz.
  Cevapla
 • serkan 2 ay önce Şikayet Et
  tank yapılan yer oldu sizin katara satıldı dediğiniz yer. komutanalr sizin aymazlıgınıza lanet ediyor kemalcim. utanmadınızmı tank yapılınca o satıldı dediğiniz yerde..
  Cevapla
 • İlhan Deveci 2 ay önce Şikayet Et
  Komutanlar başkomutanlarını alkışlıyor. Olması gereken tablo bu. CHP kaostan beslenir. Türkiye de iyi şeyler olması onları rahatsız eder. Onlar önce genel merkezlerinde kaldırmaya cüret ettikleri Türk Bayrağının, özerklik konusmalarının hesabını verebiliyorlarsa versinler. İnşallah sandığa gomulecekler.
  Cevapla
 • Hüseyin 2 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah hak geldi batıl zail oldu
  Cevapla
 • Gökhan DEMİR 2 ay önce Şikayet Et
  Halâ kabullenemediler. Alkışladıkları kişi parti başkanı değil Cumhurbaşkanı. Parti başkanı değil Başkomutan. Parti başkanı değil dünya lideri. Ama sizin özleminiz irtica, türban, balo safsatalarıyla hükümetlere balans ayarı çeken, genç subaylar rahatsız diye büyük puntolarla gazetelerinize manşet yaptığınız sarhoş askerlere. Geçti o dönemler, başka meşgale arayın.
  Cevapla
 • Kütahya Yenimahalle 2 ay önce Şikayet Et
  Ordu hükümetten rahatsız yada genç subaylar hükümetten rahatsız yazdığında gazeteler yada ordu göreve diyenler siz değilmisiniz Artık Türk evlatları var orduda vesayetçi vatan haini askerler yok artık Kudurun kudurun geberin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yerli otomobil Togg, Anadolu seferine başladı
Adıyaman'ın deprem öncesi ve sonrası görüntüleri yaşanan felaketi gözler önüne serdi