6'lı masa dışında Kılıçdaroğlu'na beklenmedik destek! Şart koşup açıkladı

Başkan Erdoğan'ın seçim tarihini açıklamasının ardından siyaset gündemi hareketlendi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, aday olması durumunda Kılıçdaroğlu'na 'şartlı' destek vereceklerini söyledi.

GİRİŞ 19.01.2023 18:34 GÜNCELLEME 20.01.2023 10:00
Bu Habere 272 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim için 14 Mayıs tarihini işaret etti. Seçimin bu tarihte olmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Gözler şimdi 6'lı masanın aday göstereceği isme çevrildi. CHP kaynakları, şubat ortasına kadar adayın açıklanacağını söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NA MASA DIŞINDAN BEKLENMEDİK DESTEK

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, aday olması durumunda, şartlı destek vereceklerini söyledi.

ATATÜRK İLKELERİ VURGUSU

Özdağ, "Atatürk’ün kuruluş ilkelerine sahip çıkarsanız Zafer Partisi olarak sizi destekleriz." dedi.

Bu durumda hiçbir şey talep etmeyeceklerini belirten Özdağ, "Eğer siyaseti makam mevki ihale kavgası yapanlarla sürdürmem diyorsanız, bu tercihtir. Ama Atatürk’ün kurmuş olduğu cumhuriyeti savunan parti desteğini isterseniz sizden ne ittifak he milletvekilliği ne listeden bir şey isteriz." diye konuştu.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 272
 • İbrahim sahin 1 ay önce Şikayet Et
  Ne yaptığını bilmeyen ,hiçbir yerde dikiş tutturamayan,oradan oraya savrulan zavallı ,MAVİ KANLI.
  Cevapla
 • devriye 2 ay önce Şikayet Et
  Sözüm ona milliyetçi ya adam . Şimdi kalkmış pkk ve ypg sahip çıkan mehmetçiğin kanı eline bulaşmış chp ye destek verecekmiş yazıklar olsun sana ve buna oy verenlere. inadına reis o zaman
  Cevapla
 • Sahin 2 ay önce Şikayet Et
  Bu yorumu saçma ve abartılı buluyorum .Ne demek CHP nin eline kan nasıl ve niçin bulaşmış olsun. Trol ağzı kokuyor..CHP doğulu insana sahip çıkar ama ülkemizi bölmek isteyen PKK terörüne her vatansever Türk gibi karşıdır..Şimdi trol yalakalarinin CHP ye attığı çamur en kolay karalama şeklidir...Devriye nin yazısı hayal mahsulü dür...CHP yie kara calmaktir.Nokta..
  Cevapla
 • zafer 2 ay önce Şikayet Et
  Ümit Bey kendine vekillik peşinde.
  Cevapla
 • aksaray 2 ay önce Şikayet Et
  ula hepiniz gelin topunuz gelin amarika- avrupa -ermenistan- yunanistan- kafiristan -ne varsa hepiniz toptan gelin. chp-pkk-hdp-zp- iyi p. deva p- sayamadığım diğer partiler hepiniz birleşin.
  Cevapla
 • KARASAKAL 2 ay önce Şikayet Et
  senin oy potansiyelin ne ? 00000000,1
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransız basını: HDP koalisyonda türbülansa yol açar
Yerli otomobil Togg, Anadolu seferine başladı