AK Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı hakkında açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden aday olabilme konusunu tartışmaya açan muhalefete yönelik çok sert açıklamada bulundu.

AK Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı hakkında açıklama
AK Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı hakkında açıklama
GİRİŞ 27.01.2023 09:26 GÜNCELLEME 02.02.2023 16:24
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

Cumhurbaşkanımızın yeniden adaylığı önünde hiçbir engel yoktur. 
Bu esasında bir tartışma konusu bile değildir.  Bunun tartışma konusu yapıldığı zemin hukuk değil,  geçmişte gördüğümüz gibi  hukuksuz yollarla siyasete yön verme arayışlarıdır.

6’lı masadan demokrasimiz adına hiçbir şey beklenmeyeceği tamamen belli olmuştur. Dün yaptıkları toplantıda, “TBMM yenileme kararı almadığı müddetçe, Sayın Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde bir kez daha aday olması mümkün değildir” demişler.

Böylece 6’lı masanın gizli ortağının Sabih Kanadoğlu zihniyeti olduğu ortaya çıkmıştır. Aylarca toplantı yapıp ulaştıkları sonuç, en ilkel vesayet arayışı olmuştur.

Bunca toplantıdan sonra 6’lı masa, hukuku siyasallaştırarak siyasete yön vermeye çalışan vesayet durağına park etmiştir. Geçmişin demokrasiyi boğmaya çalışan tüm metodlarını bugün yeniden sahaya sürüyorlar. Sadece milletin yön vereceği demokratik süreçleri gaspetmeye çalışıyorlar

Bu metodları çok iyi tanıyoruz. Milletimiz bu hukuksuz yaklaşımların adını çok iyi koyuyor. Tüm vesayet teşebbüsleri cevabını sandıkta alacaktır. Milletimizin sahip olduğu demokrasi sandığına kimse ipotek koyamayacak.

Demokrasi tarihimizin çok yakından tanıdığı bir tablo yeniden yaşanıyor. Cumhurbaşkanımızla serbest bir demokratik seçimde yarışmaktan korkanlar yine Cumhurbaşkanımızın önüne hukuksuz ve siyaset dışı engeller sürmeye çalışıyorlar.

Bunlar bir kere daha milletimizden net bir demokrasi dersi alacaklar. 
Bu sayede neden Cumhurbaşkanımızın karşısına aday çıkartamadıkları da belli oldu. Dünkü beyanlarıyla Cumhurbaşkanımızla demokrasi meydanında yarışmaktan korktuklarını ikrar ettiler.

Cumhurbaşkanımız bu seçimlerde yeniden adaydır. Cumhur İttifakı, adayının Cumhurbaşkanımız olduğunu aylar önceden açıklamıştır. Milletimizin tüm meydanlarda verdiği mesaj açıktır. “Söz ve karar milletindir” diyen siyasetimiz yoluna devam etmektedir.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 5
 • ffaarriikkk5 2 ay önce Şikayet Et
  yahu görünen 6 görünmeyen bilmem kaç avane bir araya gelmişler bir çözüm bulamıyorlar, tek buldukları kaosa sürükleme, yalan ve ihanet.
  Cevapla
 • furkan 2 ay önce Şikayet Et
  Boşa kürek çekiyorlar bu 6 lı şer ittifak ortakları.Bu ülkeyi sizin kötü emellerinize heba ettirmeyiz.R.T.ERDOĞAN ülkesiyle,milletiyle bütünleşmiş bir dünya lideridir ve inşaallah yeniden seçilerek bu ülkeyi yönetmeye devam edecektir.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  ya bunlar adam olmazzzzzzzz zihniyet eski beyinleri erimiş munqfıkların
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  İllede Erdoğan İllede Bahçeli
  Cevapla
 • aaaa 2 ay önce Şikayet Et
  ayakkabı yalayıcıların partisi, ee menfaat insanları ne hale getiriyor 20 yılda görmüş olduk farklı farklı suretlerde
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken poz! Sosyal medyada gündem oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Aday olamaz' dediler, YSK suratlarına vurdu