Son Dakika: Devlet Bahçeli'den aday eleştirilerine sert yanıt: Bu kadar mı korkuyorsunuz!

Son dakika haberi... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6'lı masaya sert tepki göstererek, "Be hey gafiller, be hey densizler, be hey demokrasi muhalifleri Sayın Erdoğan’ın adaylığından bu kadar mı korkuyorsunuz?" dedi.

GİRİŞ 29.01.2023 16:11 GÜNCELLEME 29.01.2023 17:49
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

"SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amasya'da “Aziz Milletim Sıra Sende” mitinginde konuştu. Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın adaylığına karşı çıkılmasını esas alan metin nerede hazırlanmış, hangi ülkenin büyükelçiliğinde kaleme alınmıştır? Be hey gafiller, be hey densizler, be hey demokrasi muhalifleri Sayın Erdoğan’ın adaylığından bu kadar mı korkuyorsunuz?" açıklamasında bulundu.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması gündemde olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri Türkiye’mizin gelecek ümitlerini tazeleyecektir. Bu seçimler Lider Ülke Türkiye hedefini gerçeğe dönüştürecektir. Önümüzdeki seçimler Türk ve Türkiye Yüzyılının çatısını örecektir.

Bu nedenle diyorum ki: “Aziz Milletim Sıra Sende.” Amasyalı kardeşlerim, sıra sizlerde. Birlikte başaracağız, birlikte yapacağız, Türkiye’mize hep beraber sahip çıkacağız.

"KÜRESEL SIRTLARIN HÜKMÜ TÜRKİYE'DE GEÇMEZ" 

Kürenin sırtı Türk milletini çekemez. Küresel sırtların hükmü Türkiye’ye geçmez, geçemez. Bunun ispat ve işareti 22 Haziran 1919 tarihinde yayımlanan Amasya Genelgesi’dir. Sekiz maddelik işbu Genelgede, milletin istiklalini yine milletin azim ve kararının kurtaracağı, milletin hukukunu savunacak bir heyetin kurulacağı ilan ve ilam edilmişti. Amasya Genelgesiyle tezahür eden istiklal iradesi aynısıyla Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın mert ve soylu siyasetine emanettir.

Bu emanet çiğnenmeyecek, çiğnetilmeyecektir. Bu emanetin feyziyle Cumhuriyet’in yeni yüzyılı inşa ve imar edilecektir.

Amasya Genelgesi, Cumhuriyet’in ilk yüzyılının beyannamesiydi, şimdi de yeni bir yüzyılın sayfası açılmaktadır.

"KIZILELMAYA DOĞRU KOŞAR ADIM YÜRÜYECEĞİZ"

Kim hangi oyunu oynarsa oynasın, kim hangi tuzağı kurarsa kursun, ayrılmayacağız, ayrışmayacağız, aramızda ayrık otu barındırmayacağız, bihakkın saflarımızı sıkı tutacağız, el ele, gönül gönüle Kızılelmaya doğru koşar adım yürüyeceğiz.

Yılmayacağız, yıkılmayacağız, yıktırmayacağız, sonunda yükseldikçe yükseleceğiz.

"ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR" 

Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’de milletvekili sayısı ve siyasal destek itibariyle çok güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi grubunun ve Cumhur İttifakı’nın oluşmasıdır. Gayemiz budur, gayretimiz buna yöneliktir.

Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin karalanması için her türlü çirkeflik sahnelenmektedir. Seçim tarihi yaklaştıkça ABD’sinden İngiltere’sine, Almanya’sından İsveç’ine sırayla Türkiye’ye algı operasyonları düzenlenmektedir. İsveç’ten Danimarka’ya kadar dinimize ve diyanetimize hakaretler edilmektedir. Hiçbir insanın kabul edemeyeceği ilkel ve iffetsiz sataşmalar ülkemize, Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanımıza reva görülmektedir.

FETÖ’cüler zillet ittifakının yanındadır.

KIZILELMA MESAJI!

Kızılelma ülküsünü duyunca, insansız savaş uçaklarını görünce, bölgesel ve küresel alanda sesi yükselen bir Türkiye’ye şahit oldukça ödleri patlıyor.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ

CHP Genel Başkanı, terörle mücadelede kahramanlıklar gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri’ni iftiralarla durdurmaya çalışmaktadır. PKK terör örgütüne çıtını çıkaramayan bu köksüz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesini alçakça suçlamaktadır.

Türk askerinin cepheden kaçtığını iddia edecek kadar aciz, korkak ve art niyetlidir. Kahraman güvenlik güçlerimiz şehadet pahasına terör örgütlerine dünyayı zindan ederken Kılıçdaroğlu adeta hop oturup hop kalkmaktadır.

Şerefli Türk askerinin üniformasını Ortadoğu ülkelerindeki askerlerin üniformalarıyla bir tutacak kadar akıl, ahlak ve izan sınırlarından taşmıştır.

Kılıçdaroğlu Türkiye’nin karşısındaki mihraktır. Kılıçdaroğlu bölücülerle, yağmacılarla, teröristlerle, Türkiye düşmanı çevrelerle aynı gemidedir. Aynı istikamettedir. Aynı hevestedir.

"İYİ PARTİ PKK'YA YEŞİL IŞIK YAKMIŞTIR"

İYİ Parti Başkanı Diyarbakır’a gidip utanmadan, sıkılmadan, vicdanı sızlamadan silahlara veda mesajı vermiştir. Ne hazindir ki, PKK’ya yeşil ışık yakmıştır. Bölünmeye selam salmıştır.

Teröristlerle mütarekeye efendilerinin emriyle tamam demiştir. Bunun adı demokrasi olamaz. Bunun adı iyilik hiç olamaz.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerini sabote etmek, toplumsal huzuru bozmak, milli mukavemeti kırmak, iç kargaşa ve çatışma ortamını yaratmak maksadıyla alçak bir proje uygulamaya geçilmiştir.

İSVEÇ MESAJI

İsveç’te Yüce Kitabımıza karşı işlenmiş nefret suçunun sebebi budur.

İsveç yönetimi Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasına izin vererek vahim ve vandal bir skandala imza atmıştır.

Bilahare İsveç’in İsrail Büyükelçiliği önünde Tevrat yakılmasına izin verilmemiş, elbette doğru yapılmıştır.

Ne var ki sıra dinimize, kitabımıza, Türk ve İslam’ın tüm değerlerine gelince İsveç ve diğer muhasım niyetli ülkeler insan onurunu, inanç hürriyetini yok saymaktadır.

"ZİLLET İTTİFAKI DARMADAĞINDIR" 

Zillet ittifakının hala ve henüz Cumhurbaşkanı adayı yoktur. Seçim tarihi belli olunca adayı açıklayacağız demişlerdi, ancak müstakbel zillet adayını şimdiye kadar ne duyan ne de öğrenen vardır.

Altılı masanın 26 Ocak 2023 tarihli 11’inci toplantısından da sonuç çıkmamıştır. Aralarındaki gizli ve şiddetli rekabet iradelerine haciz koymuştur.

Bugünden yetki krizinin pençesine düşmüşlerdir. Altılı masa konsey yapılanmasıyla kukla bir Cumhurbaşkanı arayışına girmişlerdir. Ortak imzayla ülke yöneteceklerini deklare etmişlerdir.

Sonuç bildirgesi olarak yayımladıkları kağıt parçası ise siyasetsizliğin, hazırlıksızlığın, rant ve ikbal paylaşımındaki gerilimin esasen belgesi niteliğindedir. Zillet ittifakı darmadağındır. Zillet ittifakına sahiplerinden henüz şunu aday gösterin talimatı gelmiş değildir. Biden muhtemelen son kararını iletmemiştir.

ERDOĞAN'IN ADAYLIĞI

Cumhurbaşkanımızın adaylığına karşı çıkılmasını esas alan metin nerede hazırlanmış, hangi ülkenin büyükelçiliğinde kaleme alınmıştır? Be hey gafiller, be hey densizler, be hey demokrasi muhalifleri Sayın Erdoğan’ın adaylığından bu kadar mı korkuyorsunuz?

Çelişkide bocalıyorsunuz, bu suretle yanlışı savunacak beyhude gerekçeleri hangi mihraklar üretip elinize tutuşturuyor?

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı meşrudur, hukukidir, anayasaldır, ahlakidir, tartışmaya açan cumhura, Cumhuriyet’e savaş açan demokrasi kaçkınları, adalet inkarcıları, milli irade dolandırıcılarıdır.

SIRA SENDE!

Sıra sende Amasyalı kardeşim.

Türk ve Türkiye Yüzyılına sahip çıkmak için sıra sende. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıkmak için sıra sende. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni bir beka sorunu haline geldiğini iddia eden süfli ve silik zillet siyasetini tasfiye etmek için sıra sende.

Nerede bir mazlum varsa, nerede hakkı yenmiş bir masum bulunuyorsa, nerede barış ve huzura susamış mağdur görülmüşse oraya el uzatan Türkiye’ye sahip çıkmak için sıra sende.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i Müslüman gönüllerle buluşturan güçlü iradeye sahip çıkmak için sıra sende.

Tahıl koridorunun açılmasına ortam hazırlayarak açlıktan bir deri bir kemik kalmış gariplerin yanında duran siyasi haysiyete sahip çıkmak için sıra sende.

Abdülhamid Han Sondaj gemimizle birlikte 4 sondaj, 2 de sismik araştırma gemimiz sayesinde Türkiye’nin mavi vatandaki varlığını ve kararlılığını sergileyen, enerji alanında yeni bir vizyon haritası çizen devlete sahip çıkmak için sıra sende.

28 yıl sonra Karabağ’ın esaret ve işgalden kurtarılmasında öncü rol oynayan şerefli duruşa sahip çıkmak için sıra hepinizde.

Vakit, hiçbir ayrım yapmadan, “bayrak”, “vatan” ve “millet” ortak paydasında kucaklaşma vaktidir.

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 79
 • Tr yerli 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bahçeli Allah in izniyle seçimden sonra TURAN Türk Birliği ülkelerini bir ziyarette bulunsaniz öyle isabetli olurki Bir an evvel her konuda tek yürek tek ordu tek alfabe tek para tek tek Avrupa Birliği halt etmiş olsun yanında olmak gaydi ile dercesine
  Cevapla
 • Şeyh Şamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Sinan Ateşin ailesine başsağlığı ziyareti bile yapamadı
  Cevapla
 • Yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet bey, yüreğiniz yetiyorsa siz aday olun da sizi görsün bu millet, ülkücü camiayı yerle bir ettiniz, Sinan Ateş olayında bir başsağlığı dileyemediniz, ülke mafyanın eline geçecek neredeyse çıkmış hikaye okuyorsunuz. Ülkeyi bu kadar seviyorsanız mülteci veya kaçak çöplüğüne dönen ülkemiz içinde bir çift söz edin, "Açık Kapı" politikasının ülkeyi bölme planı olduğundan bahsedin de yüreğinizi görelim. Kameralar karşısında masal anlatmayın insanlara, bu camia gayet her şeyin farkında sen merak etme....
  Cevapla
 • Ali ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha barajı bile geçemiyorsun. Sus konuşma bence
  Cevapla
 • Nokta 1 yıl önce Şikayet Et
  Barajı bile aşamazsın , Sinan Ateş olayından sonra herkes kaçıyor MHP den
  Cevapla
 • A.A.A 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet Bahçeli, Tam bir Devlet Adamısın! Helal olsun sana.. Oy'umuz AKP-MHP ye dir.!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyadaki bütün rezervler onlarda dolaşıyor! Borsa İstanbul kaçıncı sırada?
AKINCI İHA'nın İran'daki başarısı dünya gündemine oturdu