Altılı masayı karıştıracak sözler: CHP yokluk, kuyruk demektir, onların ruhuna muhalifiz!

"Çocukluk ve tecavüz" sözleriyle tepkilerin odağında olan Altılı Masa paydaşı Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın, CHP'yi de sert ifadelerle adeta topa tuttuğu ortaya çıktı.

Altılı masayı karıştıracak sözler: CHP yokluk, kuyruk demektir, onların ruhuna muhalifiz!
Altılı masayı karıştıracak sözler: CHP yokluk, kuyruk demektir, onların ruhuna muhalifiz!
GİRİŞ 05.02.2023 19:29 GÜNCELLEME 05.02.2023 21:57
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Millet İttifakı’nı oluşturan parti kurmaylarının birbirlerine yönelik sert eleştirileri, ortak aday belirleme sürecinde daha da belirginleşirken altılı masada yer alan liderlerin söylemleri de büyük kriz oluşturuyor.

CHP’YE ELEŞTİRİSİ, ÖZDAĞ’A SÖYLEDİKLERİ KADAR AĞIR

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ZP lideri Ümit Özdağ’a yönelik “çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi” ithamı muhalefet çevrelerinde de infiale neden oldu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sosyal medya hesabından Gültekin Uysal’ı takipten çıkardığı öne sürüldü.

Daha sonra geri adım atan DP lideri Uysal’ın yakışıksız söylemi, geçmişinde sarf ettiği beyanatları da yeniden gündeme taşıdı. 6 Mayıs 2012 tarihinden bu yana Demokrat Parti’yi yöneten Gültekin Uysal’ın, şu an ittifak ortaklığı yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik kullandığı sözler aynı şekilde krize sebep olacak türden.

 Gültekin Uysal'dan Ümit Özdağ arasında çirkin kavga: Çocukluğunda tecavüze... Gültekin Uysal'dan Ümit Özdağ arasında çirkin kavga: Çocukluğunda tecavüze...

Demokrat Parti Genel Başkanı olmasının hemen ardından Yeni Asya gazetesine konuşan Gültekin Uysal’ın CHP iktidarları dönemini “yokluk, kuyruk, karaborsa dönemi” olarak nitelediği, milletin asla CHP’nin “dayatmacı ve ceberrut” çizgisiyle örtüşmediğini söylediği belirlendi.

Halkın 14 Mayıs 1950’de CHP’ye “Yeter söz milletindir” dediğini ifade eden Uysal’ın ayrıca CHP’nin tabelasına değil ruhuna muhalefet ettiklerini söylediği kaydedildi.


MİLLET CHP’NİN CEBERRUT ÇİZGİSİYLE ÖRTÜŞMEDİ

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın 10 Eylül 2012’de Yeniasya gazetesinde yayınlanan “Millet, demokrasiyi Demokrat Parti ile tattı” başlıklı röportajındaki ifadeleri şöyle:

 • Millet asla İttihatçı ve CHP’li çizgiyle tam anlamıyla örtüşmemiştir. Onların dayatmacı, kısıtlayıcı, ceberut siyasi çizgileri millette kabul görmemiştir.

 • 1946 seçimlerinde “açık oy, gizli tasnif” oyunlarıyla kırılmak istense de, 1950’de milletimiz CHP’ye “Yeter söz milletindir” demiştir.


CHP İKTİDARLARI YOKLUK, KUYRUK, YATIRIMSIZLIK DÖNEMİ

DP lideri Uysal, Yeniasya gazetesinde 11 Eylül 2012’de yayınlanan “GAP, insanımıza verdiğimiz değerin bir ifadesi” başlıklı röportajında ise şunları söylüyor:

 • Kısa süreli CHP’li iktidarları bilen bilir. Yokluklar, kuyruklar, karaborsalar dönemidir bu dönemler. İnsanlarımızın perişan olduğu dönemlerdir. Ülkenin sanayileşmesi, modernleşmesi, kalkınması için tek kuruşluk yatırımın yapılamadığı, bir tek çivinin çakılamadığı kayıp yıllardır.

CHP’NİN RUHUNA MUHALİFİZ

DP’li Gültekin Uysal’ın yine Yeniasya gazetesinde 1 Nisan 2013’te servis edilen “CHP ile aynı kan grubundan değiliz” başlıklı haberdeki beyanatı şöyle:

 • Tabelasına değil ruhuna muhalefet yaptığımız bir CHP ile bizim beraber olabilmemiz imkansızdır.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Faruk Arslan
YORUMLAR 89
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Menderesi asan zihniyetin gölgesi altına girmek nasıl bir duygu acaba...Yoksa vekil olabilmek için her şey mübah mı?.."Yeter söz Milletindir "sloganın chp binasına asılması aymazlığına bile ses çıkaramayan bir parti başkanı..Çıkarlar uğruna satılan değerler...
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Menderesin mirasçı partisi misin? Bir gün özalcı bir gün menderesçi ne olduğunuz belli değil, oy gelsin de nereden gelirse gelsin.
  Cevapla
 • mahmuthan 1 ay önce Şikayet Et
  bu adam en son attığı Twitter bitmiştir .Bir baba olarak çocuk benzetmesini asla kabul etmiyorum
  Cevapla
 • istanbullu 1 ay önce Şikayet Et
  iş milletvekili olana kadar. şimdi kankası.. bunların hepsi proje kafa.. bırakın bunlarla oyalanmayı durmak yok yola devam. adayımız net kararımız net...
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Demokrat Parti Başkanı söylediklerin çok doğru da sen de amel yok.Tepkini göster.Kalk artık o masadan..!
  Cevapla
 • Namyelüs 1 ay önce Şikayet Et
  Birbirlerine söve söve mi vatandaş için çalışacaklar.Koltuk uğruna katlandıklarına bakılırsa paylaşılacak ganimet büyük galiba.Bunlarda 'Türkiye nimet nimet' diye bizi soyacaklar.Allah Türkiye'yi onların şer düşüncelerinden kurtarsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası'ndan ikinci döviz hamlesi!
20 bin konutun temelleri resmen atılıyor!