HDP'nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı, aday çıkarmayacak

HDP, TİP ve EMEP'in de yer aldığı 6 siyasi partiden oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı, 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararı aldı.

GİRİŞ 22.03.2023 11:50 GÜNCELLEME 23.03.2023 15:37
Bu Habere 581 Yorum Yapılmış

Emek ve Özgürlük İttifakı'nın bileşenleri Emekçi Hareket Partisi (EHP), Emek Partisi (EMEP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin kararını verdi.

ADAY ÇIKARILMAYACAK

HDP, TİP ve EMEP'in de yer aldığı 6 siyasi partiden oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı, 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararı aldı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağımızı tüm kamuoyuna deklare ediyoruz" dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE BİR ARAYA GELMİŞLERDİ

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ı ziyaret etmişti.

KAYNAK: HABER7
Erkan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erkan
YORUMLAR 581
 • misafir 32 6 ay önce Şikayet Et
  Allah fırsat vermesin...
  Cevapla
 • Kroo 6 ay önce Şikayet Et
  Kurtuluş reçetesi bu ittifaka oy verenleri tespit et sonra biryere topla tek bir ile orada bolca özgür ve refah yaşasınlar 1 ay sonra birbirlerini yerler ülke temizlenir .
  Cevapla
 • Mehmet acet 6 ay önce Şikayet Et
  Bunlar siyonist,emperyalist ,dinsiz Bunlara oy veren imanı tehlikededir
  Cevapla
 • Memoral 6 ay önce Şikayet Et
  Vatan ve islam düşmanları birleşti kendilerine en yakın olan chp ye destek veriyorlar bunlara oy verenin aklını. Aklı olan 6 lı masaya oy vermez
  Cevapla
 • Mustafa 6 ay önce Şikayet Et
  Özgürlük diye diye gebereceksiniz mahkumsa nız seçimlerde mecliste ne işiniz var fazla özgürlük yaramıyor sapırtıp çukur kazıyorsunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye'den Romanya ile 'doğal gaz' anlaşması! Sabaha karşı duyuruldu...
Trump'tan ABD'yi karıştıracak açıklama: Ölüm cezası alacak kadar korkunç bir suç işledi!