Erdoğan, bakanları neden aday yapıyor? Ahmet Hakan 5 maddede açıkladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz çarşamba günü katıldığı canlı yayında tüm bakanların milletvekili adayı olacağını duyurmuştu. Gazeteci Ahmet Hakan, konuyla ilgili köşesinde 5 maddelik kritik değerlendirmelerde bulundu.

GİRİŞ 25.03.2023 14:39 GÜNCELLEME 25.03.2023 18:59
Bu Habere 93 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 Mart Çarmaba günü NTV canlı yayınında Seda Öğretir, Ahmed Arpat, Nazlı Çelik ve Burhanettin Duran'ın gündeme dair sorularını yanıtlamış ve seçime iki aydan kısa bir süre kalmışken dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Başkan Erdoğan'ın programda yaptığı en çarpıcı açıklamalardan biri de 17 bakanın da vekil adayı olacağını duyurmasıydı.

Başkan Erdoğan açıklamasında, ''Yenilenmeye ve gençleşmeye en açık partiyiz. Arkadaşlarımın hemen hemen her birisini şu anda belli illere adaylar olarak görevlendirdik. Kabinedeki 17 isim milletvekili adayı olacak. Yardımcım Fuat Oktay Ankara'dan aday olacak.'' ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan kabinedeki tüm bakanların milletvekili adayı olacak olması durumana ilişkin "Dokunulmazlık için deniliyor ama değil." ifadelerini kullanarak 5 madde ile sebeplerini sıraladı.

İşte Ahmet Hakan'ın bugün kaleme aldığı köşe yazısındaki ilgili kısım;

BAKANLARI NEDEN ADAY YAPIYOR?

Erdoğan açıkladı: Dokunulmazlık için deniliyor ama değil. Çünkü yeni sistem farklı. Bakanların, görev yaptıkları süreçle ilgili dokunulmazlıkları devam ediyor.

Peki mesele dokunulmazlık değilse neden? Neden bakanlar vekil listelerine alınıyor? Erdoğan’ın seçilmesi durumunda bu isimlerin yeniden bakan olmama durumu söz konusu olacak. Neden böyle bir risk alınıyor?

Bu sorulara benim bulabildiğim cevaplar şunlar:

*

- Milletvekili listelerinin gücünü arttırmak için.

*

- Erdoğan ayrı, AK Parti ayrı propagandasını kırmak için.

*

- İcranın gücünü seçime taşımak için.

*

- Bakanların popülaritesinden yararlanmak için.

*

- Parti oyunun geride kalmamasını sağlamak için.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 93
 • Bekir 1 yıl önce Şikayet Et
  Erdoğan 'ın bakanları çok calisiyor Başarılı olanları vekil yapıp ödüllendirmek doğru Ayrıca muhakkak onların yerlerini alacak liyakatli isimler de hazırdır Vekil olduktan sonra da konuları ile ilgili meclis komisyonlarında calismalaru degerli
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence tesbitler doğru. Zira konu dokunulmazlık olsa kaybetmeyi kabul etmiş demektir ki, bu Erdoğan'ın karakterine ters.
  Cevapla
 • Cezayir firat 1 yıl önce Şikayet Et
  vekilleri iyi seçin adamlardan olsun liyakat sahibi olsun kendi çıkarı için çalişmasın vatan için çalişsin on yerden ballı maaş almasın adam gibi adam olsun
  Cevapla
 • sami 1 yıl önce Şikayet Et
  Kimse kimseyi kandırmasın AkPartiye oy verenlerin çoğu CB. Erdoğana oy veriyor.
  Cevapla
 • Emekli 1 yıl önce Şikayet Et
  Açık ara tayıp alır meydan bu yedili koveliyona bırakılmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Galatasaray'da Dursun Özbek yeniden başkan!
Gökten bilinmeyen cisimler yağdı! Ateşe tutunca bile erimiyor: Bölge halkı çağrı yaptı