CHP'li Öztrak'ın çıkışı akıllara Erbakan Hoca'nın açıklamalarını getirdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde, "13'üncü Cumhurbaşkanı'mız Kemal Kılıçdaroğlu Baba Erbakan'ın kemiklerinin sızlamasına, müsaade etmeyecek" dedi. Bu sözler akıllara Erbakan Hoca'nın açıklamalarını getirdi.

GİRİŞ 27.03.2023 21:53 GÜNCELLEME 28.03.2023 10:46
Bu Habere 99 Yorum Yapılmış

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Öztrak, Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmasıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Bu sözler akıllara merhum Necmettin Erbakan'ın CHP hakkındaki sözlerini getirdi.

'OĞUL ERBAKAN MERAK ETMESİN'

CHP'li Öztrak, Millet İttifakı'nın 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ni göstererek, "Millet İttifakı olarak dersimizi iyi çalıştık. Neyi yapacağımızı, nasıl yapacağımızı, ne zaman yapacağımızı Ortak Politikalar Mutabakat Metni ile programladık. Hukuk, adalet ve yargıdan kamu yönetimine, yolsuzlukla mücadeleden ekonomi, finans ve istihdama, afet yönetimine, 9 ana başlıkta 2 bin 300'den fazla somut hedef, politika ve proje belirledik. Cumhur İttifakı'nda böyle bir hazırlık, böyle bir plan, program var mı? Ne gezer. Cumhur İttifakı'nın, Yeniden Refah Partisiyle imzaladığı protokoldeki şu ifadeye bir bakın; 'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın, hazineyi fonlandırmasının, önündeki engellerin kaldırılması sağlanacaktır.' Hazine kısa vadeli avansına benzer düzenlemelerle, 'Karşılıksız para basmanın önünü yeniden açacağız' diyorlar. O zaman hoş geldin 1994 krizi.  Ama Oğul Erbakan hiç merak etmesin. Tüm bu soruların gereğini, 13'üncü Cumhurbaşkanı'mız Kemal Kılıçdaroğlu yapacak. Baba Erbakan'ın kemiklerinin sızlamasına, müsaade etmeyecek" diye konuştu.

AKILLARA ERBAKAN HOCA'NIN SÖZLERİ GELDİ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın "Baba Erbakan'ın kemiklerinin sızlamasına müsaade etmeyecek" şeklindeki sözlerinden sonra akıllara merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın hayattayken CHP hakkında söylediği sözler geldi.

Katıldığı bir etkinlikte geniş kitlelere konuşma yapan Erbakan Hoca, CHP için, "Bana bak numaracı CHP... Adam mı aldatıyorsun sen be? Senin pil oyunu oynadığını bilmiyor muyuz? Şehirli gelmiş köye... Lambasını yakmış.. Köylü de sigarasını yakmak için lambanın önünde uğraşıp duruyor... Uğraşmış uğraşmış, şehirli de acımış bir süre sonra köylünün haline. Demiş ki 'Yahu bu cep lambasıdır. Mum değil, çıra değil, kibrit değil. Boşuna uğraşıyorsun be adam'... Öyle deyince köylü bir bakmış şehirliye, 'Asıl akılsız sensin be! Ben senin pilini tüketiyorum' demiş... Şimdi ben bu hikayeyi niye anlatıyorum? Ben size ve aziz milletimize ne anlatıyorum şimdi biliyor musunuz? Sakın ha CHP'yi saf farz etme! Ey kasketli adam, beni iyi dinle! CHP'ye aldanıp kuyruğuna yapışma... Yine harakiri yaparsın, yine aç kalırsın... Bak geçen sefer tembih ettim, dinlemedin. Şimdi dizini dövüyorsun, meşhur sözümü unutma... Allah muhafaza bir daha aldanırsan, gelecek sefer dövecek dizin de kalmayacak..."

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Gece sorumlusu' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 99
 • isimsiz 8 ay önce Şikayet Et
  size KINA alacağım
  Cevapla
 • Ramazan Karataş 8 ay önce Şikayet Et
  13. Cumhurbaşkanı diyor bak bak sanki seçim bitti adam seçildi.... Algıya bak......
  Cevapla
 • memet 8 ay önce Şikayet Et
  CHP, Türkiye'nin kirli bir damarıdır, Türklere nereden bulaştı acaba, bunu Türk birisi doktora tezi olarak araştırsın. Kürtlere kirli damar olan PKK nereden bulaştı? Bunu da bir Kürt doktora tezi olarak hazırlasın. Gerçekten bu halklar bu güruhtan çok çekti ve çekmeye devam ediyor.
  Cevapla
 • CANDEDE 8 ay önce Şikayet Et
  Doğru söze ne denir ki; 5 yıl uzun bir zaman bu masa gelirse memleketin de bittiğini iki veya 3 yıl içinde hep birlikte göreceğiz, ama toparlanmayı çoğumuz göremeyeceğiz. Çankü çok uzun zaman alacak
  Cevapla
 • hadi la 8 ay önce Şikayet Et
  Bunların hiç birinde yüz yok pes ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yılın son MGK toplantısı başladı
9 ilde forex operasyonu! Ece Pulaş tutuklandı