İnce'den 'çekilme' sorusuna dikkat çeken cevap! 6'lı koalisyona 'anket' göndermesi...

100 bin imzayı toplayıp Cumhurbaşkanı adayı olan İnce, Kılıçdaroğlu'nun olası ziyareti ve teklifi ile igilili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İnce 6'lı koalisyona da 'anket' göndermesi yaparak uçuk rakamların konuşulduğu imasında bulundu.

GİRİŞ 28.03.2023 10:49 GÜNCELLEME 28.03.2023 10:49
Bu Habere 232 Yorum Yapılmış

Muhaliflerin, oylarını böldüğü düşüncesiyle savaş açtığı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce sessizliğini bozdu. Muharrem İnce, Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'ye konuştu. 

6'LI KOALİSYONA 'ANKET' GÖNDERMESİ

İnce ilk olarak 6'lı koalisyona yüklenip "Diyorlar ki; Millet İttifakı yüzde 60 alıyor. Bana da yüzde 2-3 veriyorlar. Madem yüzde 60'sınız ben olursam o zaman yüzde 58'le alın." diye tepki gösterdi.

'ÇEKİLME' SORUSUNA DİKKAT ÇEKEN CEVAP

Bu açıklamanın ardından Selvi'nin "Kemal Bey ziyaretinize gelirse, çekilmenizi müzakere etmek isterse tavrınız ne olur?" sorusuna ise çarpıcı bir cevap veren İnce "Milli Yol, Bağımsız Türkiye’ye gitmişse bize de gelecektir. Bekliyorum. Buyursun." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı yardımcılığı ya da bakanlık önerilme durumunda tavrının ne olacağı da sorulan İnce, "Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum... Ben müzakereye açığım." dedi.

 

İşte Abdulkadir Selvi'nin dikkat çeken yazısından ilgili kısım;

Muharrem İnce’ye cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesi yönündeki çağrılar artık bir kampanyaya dönüştü.

Yok yok sadece kampanyaya dönüşmedi. Yer yer linçe dönüştü. Bunun üzerine Muharrem İnce’yi aradım. Cenazesi vardı. Yalova’da halasının kızının cenazesindeydi. Başsağlığı diledim. Müsait olduğunda ise sorularımı yönelttim. Ben sordum, İnce cevap verdi.  

ÇEKİLECEK Mİ 

- Çekilmeniz yönünde çağrılar var. Çekilecek misiniz?  

İNCE: Solun 1994’teki yerel seçimlerinden bir travması var. İstanbul seçimlerinde Zülfü Livaneli ve İlhan Kesici birbirine yakın oylar aldılar. Erdoğan aradan sıyrıldı, yüzde 25 oyla seçimi kazandı. Ama o yerel seçimdi, bu genel seçim. O futbol maçıydı, bu basket maçı. Birbirine karıştırmamak lazım. Bu bir. 

YÜZDE 60'TI 

İkincisi ise diyorlar ki Millet İttifakı yüzde 60 alıyor. Bana da yüzde 2-3 veriyorlar. Madem yüzde 60’sınız ben olursam o zaman yüzde 58’le alın.  

CHP’NİN EVLADINA

Üçüncüsü ise Gültekin Uysal’a Temel Karamollaoğlu’na gösterdikleri ilgiyi Davutoğlu’na, Babacan’a gösterdikleri saygıyı CHP’nin çocuğu olan bana göstermiyorlar.

ADAYIM

Ben bu iktidardan memnun değilim ama sizden de memnun değilim. Kardeşim ben siyaset yapmak istiyorum. Peki neden çekileyim siz adayınıza güvenmiyor musunuz? Demokratik bi hak değil mi?

BASKI BUNALTIYOR MU 

- Üzerinizde yoğun bir baskı var. Bu sizi bunaltıyor mu?

Hayır hayır. Ben bunalmam. Ben bu seçimdeki kadar bel altı vuruş hiç görmedim.

KILIÇDAROĞLU GELİRSE

- Kemal Bey ziyaretinize gelirse, çekilmenizi müzakere etmek isterse tavrınız ne olur?  

Milli Yol, Bağımsız Türkiye’ye gitmişse bize de gelecektir. Bekliyorum. Buyursun.

CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI  

- Size cumhurbaşkanı yardımcılığı ya da bakanlık önerilirse tavrınız ne olur?

Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ama gazetecilerin yazdığı haberler üzerinden konuşmam. Ben müzakereye açığım.

KEMAL BEY AĞABEYİMDİR

- Kemal Bey’in ziyaretiyle ilgili olarak “Ağabeyimdir, genel başkanlığımı yapmıştır” şeklindeki sözleriniz Kılıçdaroğlu’nun teklifini kabul edeceğiniz şeklinde yorumlandı.

Kemal Bey benden yaşça büyük. Doğrudur, genel başkanlığımı yaptı. Benim ağabeyimdir. Hürmet ederim. Siyaset başka bir şeydir. Uçakta Karayalçın’la karşılaştık. Karayalçın benim genel başkanımdı. İlgilendim, hürmet ettim. Ben CHP kültürü ile yetişmiş bir insanım. Bu insani bir çizgidir.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 232
 • Misafir46 1 yıl önce Şikayet Et
  Gel bakalım muharrem otur muhatrem kalk muharrem el ver muharrem
  Cevapla
 • Akçaabat 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah aşkına şişmiş bir balon Akıllı olsaydı CHP'nin başına geçerdi geri zekalı konuşup duruyor Gelecekten bir şeysi yok Sadece geçmişe dönük sözler sarf ediyor.
  Cevapla
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  Muharrem bey yine de Chp kafasında, TOGG'un fabrikasını kapatacağını söylediğini hala hatırlıyorum, daha fazla milli ve yerli duruş, daha fazla dini hassasiyet bekliyoruz..
  Cevapla
 • Vatandaş55 1 yıl önce Şikayet Et
  kk ilk başta seçime girmemesi için ikna etmeye çalışacak. Eğer ikna edemezse seçimin ikinci turunda destek isteyecek.
  Cevapla
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ziyaretin tek sebebi var o da Muharrem beyi ikna etmek değil. muharrem beye oy vermeyi düşünenleri yumuşatmak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beş siyasi parti yeni ittifak kurdu
Saplantılı köpek sever kadından kendisinden yardım bekleyen kadına skandal cevap!