İstifa etmişti! Yavuz Ağıralioğlu'na savaş açtılar!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Siyaset gündemine oturan kararın ardından İYİ Partililer Ağıralioğlu'nu sert sözlerle hedef aldı.

GİRİŞ 29.03.2023 02:49 GÜNCELLEME 29.03.2023 08:51
Bu Habere 498 Yorum Yapılmış

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısıyla 6'lı masa ve ittifakın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağır sözlerlerle eleştirmesinin ardından istifa kararı aldığını duyurdu.

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu istifa ettiİYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu istifa etti

İYİ PARTİ’DEN AÇIKLAMA

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceği ve partiden istifa edeceği yönündeki haberler üzerine, “İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması düşüncesi de anlam ve önemini yitirmiştir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir” açıklamasını yaptı.

İYİ PARTİ'YE İSTİFASINI SUNDU

İYİ Parti Sözcüsü'nün açıklamasının ardından Ağıralioğlu, İYİ Parti üyeliğinden istifa etti. Ağıralioğlu, partisine sunduğu istifa dilekçesinde, "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti'den istifa ediyorum. Gereğinin yapılmazını arz ederim" ifadelerini kullandı.

"BU VEBALE ORTAK OLMAYACAĞIM" DEMİŞTİ

Ağıralioğlu, 14 Mayıs seçimlerinde yeniden milletvekili olmayacağını açıklamıştı. Parti teşkilatlarının hissiyatının bilinmesi ve duyulmasını istediğini belirten Ağıralioğlu, "Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım." ifadelerini kullanmıştı.

"MASAYA DÖNÜŞTE EL KALDIRAN SENDİN ŞİMDİ NE OLDU?"

İYİ Parti Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı, Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz, Twitter hesabından Yavuz Ağıralioğlu'nu hedef alan açıklamalarda bulundu.

Uz, "Sormam gereken soru şu; Yavuz Ağıralioğlu hatırlarsın sanırım. Divan da seninde olduğun ortamda altılı masaya tekrar dönülmemesi konusunda ben görüş bildirirken, sen masaya dönülmesi konusunda EL KALDIRAN'dın şimdi ne oldu?" dedi.'KORKTU'

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Yavuz Ağıralioğlu'nu 'Sustu, sindi, korku' ifadeleriyle tepki gösterdi.

Türkkan, Meral Akşener'e dayandırdığı paylaşımda "Adaleti kör, vicdanı sağır, kalbi taştan bu düzende; susanlardan olursam, sinenlerden olursam, korkanlardan olursam, milletim bana hakkını helal etmesin" ifadelerini kullandı.

"BU SEÇİM İYİLİKLE KÖTÜLÜĞÜN SEÇİMİ O KADAR"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise "Bu seçimde isimlerin önemi yok. Onun için hiç kimse kendini kandırmasın. Mazeret aramasın. Milleti aptal yerine koymasın. Her kim ki tek adam rejiminin değişmesi için çalışmaz ve hakka, hukuka, adalete aykırı, vatana, millete, insana zarar veren bu düzenin devamına en ufacık bir katkı sağlar, değirmenine su taşırsa hesabını tarih önünde bir gün muhakkak verir. Bu seçim iyilikle kötülüğün seçimi işte o kadar. Bu da böyle biline." paylaşımında bulundu.

"ENDİŞELENMEYİN, TARİH YAZACAĞIZ"

İYİ Parti Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

"Bu akşam alışılmış geri sayımlardan birisi yok. Durum açık ve net. 46 gün sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, İYİ Parti iktidar olacak. Alınan kararların arkasında, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in yanında dimdik duracağız. Endişelenmeyin, #TarihYazacağız"

 

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 498
 • Tunc 1 yıl önce Şikayet Et
  Beter olsun kumar masasi. Proje idiler. Bunlar i Meral apla söylüyor. Şahsi görüşüm değil.
  Cevapla
 • Gagkosum 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun YAvuz Agiralioglu'na 7 li masada hayir değil şer olacağını gördü ve vebali büyük bu 7 li masadan ayrıldı pkk nin içinde olduğu bu masada hayır gelmez
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  HDP(pkk) nın ortaklığını iyilerden sayan Bahadır efendi körmüsün yoksa sağır mı? İyi tarafta olduğunu sandıklarına bir bak, katiller ve yumuşakları destekleyenler mi?
  Cevapla
 • Fenerli 1 yıl önce Şikayet Et
  İktidar partisi veya anamuhalefet partisi olabilirdi.Soros ve fetöcülerin aklıyla hareket etti ve kaybetti.
  Cevapla
 • Hakan kalaylı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bak şu edepsize.. iyi ve kötü arasında seçim iş.. iyi ve kötüyü kim neye göre değerlendiriyor ! İyi pkk iyi kılıçdaroğlu gibi bir yalancı ve aciz iyi lgbt iyi istanbul sözleşmesi iyi yatırımların durması iyi özerklik iyi kamalizm ise senin ayarların pek bir bozulmuş. Türk için iyi olan küffar için kötü olacak elbette. Boşuna demiyoruz hak ile batılın savaşı diye
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6 ilde 'Mahzen-50' operasyonları! İki ayrı organize suç örgütü çökertildi
Fatih Altaylı yine çirkinleşti: Bence onları uyutsunlar!