Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük müjdeyi vereceğiz!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak müjdeleri peş peşe sıraladı.

GİRİŞ 29.03.2023 12:15 GÜNCELLEME 29.03.2023 13:58
Bu Habere 212 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

BAYRAMDAN SONRA İL ZİYARETLERİMİZ BAŞLAYACAK

Depreminin ilk gününden beri depremzedelerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bayrama kadar deprem bölgesindeki temel atma ve iftar programlarımız devam edecek. Bayram sonrası ise il ziyaretlerimiz başlayacak. Buradan depremzede kardeşlerimize seslenmek istiyorum. Seçim gündemiyle ilgili değişen gündemle sizin ihtiyaçlarınızı unutturmaya asla izin vermeyeceğiz.

Kalıcı konutların inşasına bir yıl içinde bitecek şekilde hızla devam ediyoruz. 

TOGG İÇİN REKOR BAŞVURU

Pazartesi günü TOGG yöneticileri misafirimiz olacak. En başından bu yana 'Yapamazsınız' dedikleri TOGG 177 binin üzerinde ön sipariş aldı. Bu tablo gerçek anlamda ilk yerli otomobilimize milletimizin sahip çıktığını gösteriyor.

Her başarının ardından büyük bir gayret var. Üretilecek ilk TOGG'a talip olduğumuzu söylemiştik. Pazartesi günü aracımızı teslim alacağız. 

ÇOK GÜZEL MÜJDELERİMİZ OLACAK

Arefe günü Karadeniz gazının Kilyos işleme tesisine getirdiğimizde milletimize çok güzel müjdelerimiz de olacak. 

ELEKTRİK VE DOĞALGAZA İNDİRİM

Elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz. Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek kalan doğalgaz tarifesinde, nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz.

1000 MADENCİ ALINACAK

10 bin madencimiz deprem bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. TTK'ya 1000 madenci alıyoruz.

SEÇİM AÇIKLAMASI

Önceki gün Cumhurbaşkanı adayları belli oldu. YSK'nın açıklamasına göre benimle birlikte 4 aday bulunuyor. Bu gelişmenin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Milletimizin basireti ve ferasetine güveniyoruz. Milletimizin 14 Mayıs'ta ülkesi, kendisi ve geleceği için en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Milletin iradesi yine galip gelecek, Türkiye 20 yıldır sürdürdüğü demokrasi yolculuğunu yine sürdürecek. Bu tekerlek tümsekte kalmayacak. Türkiye Yüzyılı'nın inşasına kimse engel olamayacak. Kavgadan, kaostan başka hiçbir vaadi olmayan 7'li koalisyon kesin bir yenilgiye uğrayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıda izlettiği bu video gündeme oturdu:

"YALANLARLA MİLLETİMİZİN KAFASININ BULANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Mitinglerimizde yüksek sesli müzik kullanmayacağız. Muhalefetin aymazlığına rağmen biz taviz vermeyeceğiz. Böyle bir dönemde bile çıkar peşinde koşanlar aitibar etmeyeceğiz. Eleştirilerimizi dillednireceğiz, hadisizliklere gereken cevabı da vereceğiz. Yalanlarla milletimizin kafasının bulandırılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Cumhurbaşkanlığının, cumhurbaşkanlığı yardımcılıklarının, bakanlıkların, milletvekilliklerinin, 'Ne vereyim abime' şeklinde bir işporta tezgahına çevrilmesinden rahatsızız.

"MİLLETİMİZ 14 MAYIS'TA GEREKEN CEVABI VERECEK"

PKK ile FETÖ ile diğer terör örgütleri ile, onları üzerimize salan karanlık mahfiller ile yürünen yolun hayra çıkması imkansızdır.

Ekranları başında bizi izleyen milletim öyle inanıyorum ki, bu gerçekleri görüyor ve biliyor. Bunlara 14 Mayıs'ta gereken cevabı da verecektir.

Anamuhalefetin başındaki zat terör örgütünü nasıl tanımlıyor, arkadaşları nasıl tanımlıyor. Yavru muhalefet nasıl tanımlıyor. Biz bunları milletimize teker teker anlatacağız. Başka çare yok. Anlatalım ki, vatandaşlarımız bunların farkına varsın. Yıllardır mecliste temsil edildiği halde sırf bu sebepten dolayı üzerindeki meşruiyeti kaldıramamış bir parti zaten var. CHP'nin kendisinin aynı karanlık siyasete yönelmesi demokrasimiz adına endişe vericidir.

"GİZLİ KAPILAR ARDINDA NE VAAT ETTİNİZ, NEYİN PAZARLIĞINI YAPTINIZ?"

PKK terör örgütünün parlamentodaki uzantısını, parlamentoda ziyaret eden anamuhalefet partisi değil mi? Anamuhalefet partisi gizli kapılar arkasında onlarla ne görüştü, neleri vaat etti, nelerin pazarlığını yaptı? Biz suhuletle terör sorununu çözmek için her şeyi yaptı. Terörle mücadeleyi elhamdülillah Cudi'de, Bestler Dereler'de veriyoruz. Onları oralarda o mağaralara biz gömdük. Anamuhalefetin başı ne diyor? 'Demirtaş'ın suçu yok çıkaracağız.' diyor. Sen nasıl böyle birisini dışarı çıkarmaktan yana adımını atarsın? Milletimin üzerindeki sorumluluk çok büyük.

"BUNLAR KANDİL VE PENSİLVANYA'YA BAHAR GETİRİR"

Sana söz baharlar gelecek diyener, bu zihniyetle Kandil'e, Pensilvanya'ya bahar getirirler. Bunların baharı milletimiz için kara kıştan beterdir. Tarihe düşmek adına ikazımızı yapıyoruz. Milletimizin 14 Mayıs'ta en isabetli kararı vereceğinden şüphe duymuyoruz.

"KABİNE'DE YENİ İSİMLER OLACAK"

Kabinedeki isimler yeni dönemde Meclis'te devam edecek, kabinede yeni isimler olacak.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 212
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Allah fırsat vermesın onlara Ihsanlah reisle yola devammm
  Cevapla
 • Hasan SGK Emekli 11 ay önce Şikayet Et
  Reis;Ülkemizdeki tüm kamu ve Özel sektör Maden işçileri ile Tüm İtfaiye teşkilatlarındaki kişilere zorunlu Afetlere müdahale eğitimleri zorunlu koşulmalı.Eğitimlerin kağıt üzerinde kalmaması için sıkı eğitim ve takip programları uygulanmalı.
  Cevapla
 • .... 11 ay önce Şikayet Et
  Taşerona kadro
  Cevapla
 • Mustafa Akın 11 ay önce Şikayet Et
  177 bin Tog siparişi ha. Bizim ülkemiz insanı ne kadar da zenginmiş yahu? Birde açız derler. Herkesin altında Tog olacak. He he.
  Cevapla
 • Fatih 11 ay önce Şikayet Et
  Yorumlara bakınca herkes şahsi menfaati pesinde, herbirinize istediğini verse yine doymazsınız. Birazda milletimizin ve ülkemizin ortak menfaatlerini düşünüp ona göre hareket edersek o istediklerimizin kat kat fazlasını ülkece elde ederiz. Allah bu millete biraz feraset, hidayet ve şükür etmeyi nasip etsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Şimşek: Türkiye'nin uyguladığı ekonomi programı işe yarıyor
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den son dakika müfredat açıklaması