Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da sağlık çalışanları ile gerçekleştirdiği iftar programının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sağlık alanında 42 bin 500 personel alımı yapılacağını duyurdu.

GİRİŞ 07.04.2023 20:53 GÜNCELLEME 07.04.2023 23:19
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da sağlık çalışanları ile iftar programında konuştu.  Erdoğan, sağlık alanında 42 bin 500 personel alımı yapılacağını duyurdu.

'TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA ÜLKEMİZE SUNDUKLARI HİZMETLER DOLAYISIYLA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

"Bugün burada sağlık teşkilatımızın her kademesinde görev yapan arkadaşlarımızla bir aradayız. Yurt içi ve yurt dışında görev yapan sağlık personelimize selamlarımı gönderiyorum. Tüm sağlık çalışanlarımıza ülkemize sundukları hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyorum."

"SALGINDA VATANDAŞIMIZI ÇARESİZ BIRAKMADIK"

"Milyonlarca insanın hayatına mal olan koronavirüs salgınından, dünyayla birlikte biz de olumsuz etkilendik. Salgın döneminde hiçbir vatandaşımızı çaresiz bırakmadık. Ekonomik bakımdan bizden zengin ülkelerde yaşanan vahim görüntüler ülkemizde yaşanmadı. Rusya-Ukrayna arasında patlak veren savaşın sonuçlarıyla mücadele etmek zorunda kaldık. Savaş kıvılcımının ülkemize sıçramasına izin vermedik. 3 ay gibi bir sürede Murat Dilmener ve Pakize Öz hastanesini gerçekleştirdik. Burada her türlü donanım var. Çalışmalarımızı Rusya Ukrayna arasında sürdürüyoruz. 6 şubat sabahı tarihimizin en kara günlerinden birisini yaşadık."

'SAĞLIK YATIRIMLARINI ÜLKEMİZE KAZANDIRMAKTAN GURUR DUYUYORUZ'

"Şu anda aramızda can kayıplarını yaşayan kardeşlerimiz var. Bütün bunlara rağmen onlar mücadeleyi devam ettirdiler. Hayatını kaybeden 50 binin üzerindeki kaybımızın içinde, 505 de sağlık personelimiz bulunuyor. Depremzedelerimizle birlikte görevli kamu personelimizin gösterdiği olağanüstü çabanın şahididir. Sağlık ordumuzla en ön safta yer aldık. 212 UMKE ve 112 acil sağlık aracımız yanında 16 bine yakın UMKE ve 112 acil sağlık personelimizle, insanımızın yanındaydık. Halen 7 bin 731 depremzedemiz yatarak tedavi görüyor. Şehir hastanelerimiz depremde yaralanan kardeşlerimizin tedavisinde kritik rol oynadılar. Kimi çevrelerin saldırılarına rağmen bu sağlık yatırımlarını ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz."

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına müjde!

'DEVLETİMİZ YÜZYILIN SAĞLIK KRİZİNDE OLDUĞU GİBİ ASRIN FELAKETİYLE DE MÜCADELE DE BAŞARILI BİR İMTİHAN VERMEKTEDİR'

Başkan Erdoğan, "İnsanlığın son asırda karşılaştığı salgını takdire şayan bir organizasyon kabiliyetiyle yönettik. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tıpkı yüzyılın sağlık krizinde olduğu gibi asrın felaketiyle mücadelede de son derece başarılı bir imtihan vermektedir."

'DEVASA SAĞLIK YATIRIMLARINI ÜLKEMİZE KAZANDIRMAKTAN GURUR DUYUYORUZ'

Türkiye'nin asrın felaketiyle mücadelede son derece başarılı bir imtihan vermekte olduğuna vurgu yapan Erdoğan şunları kaydetti:

"Bunu sadece biz söylemiyoruz, ülkemize destek ziyareti yapan yabancı misafirlerimiz de bu gerçeği ikrar ediyor. Arama kurtarmadan yaralılarımızın tedavisine, barınmadan gıda ve yiyecek teminine kadar tüm mağdurlarımızın yanında olduk, olacağız. Sağlık ordumuz bu süreçte yine en ön safta yer aldı. Deprem anından itibaren 212 UMKE, 112 acil sağlık aracımız 14 hava ambulansımız, bin 426 ambulansımız yanında 16 bine yakın UMKE ve 112 acil sağlık personelimiz de insanlarımızın yanındaydı. Yıkıntıların altından çıkartılan yaralılarımızdan 2 bin 580’i hava yolu 49 bine yakınını karayoluyla 327’sini deniz yoluyla diğer şehirlerle sevk ettik. Halen 7 bin 731 depremzedemiz yatarak bin 8 kardeşimiz de yoğun bakımda tedavi görüyor. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Şehir hastanelerimizin faydalarını deprem sürecinde bir kez daha gördük. Salgın günlerinde büyük bir ihtiyacı karşılayan şehir hastanelerimiz depremde yaralanan kardeşlerimizin tedavisinde de kritik rol oynadılar. Toplamda 30 bin 197 yataklı 21 şehir hastanemiz şu an vatandaşlarımıza en üst standartlarda sağlık hizmeti veriyor. Kimi çevrelerin mesnetsiz saldırılarına rağmen bu devasa sağlık yatırımlarını ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz."

Deprem illerimizde başvuran 7 buçuk milyon afetzede vatandaşa kesintisiz sağlık hizmeti sunduklarını aktaran Erdoğan, bölgedeki sağlık kadrosunu 32 bin 851 ilave personel görevlendirerek tahkim ettiklerini söyledi. Yaralılara hali hazırda 122 bin 316 sağlık personelinin depremzedelere hizmet verdiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgedeki 124 kamu hastanesinin 13’ünün ağır hasarlı olduğunu bunlardan birinin de tamamen yıkıldığını belirtti.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KOCAELİ'NE ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ

"Şimdi de inşallah Kocaeli’nde yeni bir şehir hastanemizi açıyoruz. Orası burası kadar büyük olmasa da Kocaeli gibi önemli bir yerde vatandaşlarımızın hizmetine girecek. Yeni hastane binalarının yapımına süratle başladık Çarpıtılmış bir fotoğraf üzerinden hastane inşası çalışmalarımıza iftira atanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz. Elbette millete hizmet etmek, eser kazandırmak, taş üstüne taş koymak bir nasip meseledir. Kimi insan iş yapar, kimisi de sadece laf ve dedikodu yapar. Deprem bölgesinde 22’si halen aktif olan 34 sahra hastanesi kurduk. Yeni hastane binalarımızın yapımına da süratle başladık. Bizim yalanlarla, bühtanlarla, aslı astarı olmayan iftiralarla boşa geçirecek vaktimiz yok. İstismar peşinde koşanlar bugüne kadar hep kaybetmiştir, inşallah yine kaybedeceklerdir. Biz nasıl salgında rekor sürelerde hastanelerimizi devreye aldıysak şimdi de söz verdiğimiz tüm projeleri zamanında bitirip hizmete açacağız" dedi.

ERDOĞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDEYİ DUYURDU

Sağlık çalışanlarına yönelik bir müjde daha paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önceki hafta bir müjdemizi yeni katılımlarla sağlık ordumuzu daha da güçlendiriyoruz. Türkiye genelinde 42 bin 500 sağlık personeli alıyoruz. Bunlardan 2 bin 832 sürekli işçi ile 9 bin 59 sözleşmeli sağlık personelinin atamasını deprem bölgesindeki illere yapacağız. Felaketin yaralarının en kısa sürede sarılması için gereken her türlü çabayı sergileyeceğiz. Seçim sürecinin çalışmalarımızı sekteye uğratmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Depremzedelerimizin bizden çok büyük beklentileri olduğunu biliyoruz. Özellikle yıkıntıların hemen yanında yeşeren bu umutları boşa çıkarmayacağız. Aziz milletimizin hem kendi hem evlatlarının aydınlık geleceği için sandıkta en doğru kararı vereceğine inanıyorum" açıklamasını yaptı.

KAYNAK: HABER7
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 52
 • al.......... 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni sağlık personelleri alınacağı müjdesi üzerine çok umutluyuz. İnşaallah cüz'i sayıda alımı gerçekleştirilen sağlık teknikerlerinin alımına yeni umut ışığı doğar.
  Cevapla
 • Emekli 1 yıl önce Şikayet Et
  Mülakat varmı başkan varsa sorun var demektir mülakatla aldıklarınızın oyu zaten sizde önemli olan oy vermeyenlere dönük olmalısınız tabiki o 42 bin kişiye de 100 bin üstü düşünmelisiniz oy olarak yakınlarıyla birlikte
  Cevapla
 • Horlanan 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlık da hizmetli kadrosu kalksın
  Cevapla
 • yaşar2934 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın cumhurbaşkaanım bir müj dede 3600 kısmi emeklilere verinde bizlerde bayram üstü sevinelim......
  Cevapla
 • Rıza 1 yıl önce Şikayet Et
  Buradan hükümet bizi okuyor dinliyorsa onlara bir ricam usteğim var vatandaş olarak.Devleti,milleti,vatanı düşünüyorsanız hiç bir devlet memuru kendi memleketinde çalışması bunu başarmalısınız en azından biryerden başlamalısınız.Hiç bir mazeret jendi memleketine getirmesin memuru.Yalan sahte sağlık raporları torpiller yeter artık.Memleketine gelen şımarıyor arkasını oraya buraya dayıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Husilerden son dakika İsrail duyurusu! Tüm dünyaya resmen ilan ettiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC vatandaşlarına müjde