Fatih Erbakan: Kılıçdaroğlu'nu seçmek vebaldir

Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Altılı bloktakiler, Milli Görüşçüleri CHP'ye oy vermeye zorluyor. Eylemler ve söylemler göz önüne alındığında Sayın Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanlığına taşımak vebaldir" dedi.

GİRİŞ 09.04.2023 10:03 GÜNCELLEME 09.04.2023 10:49
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Sabah Gazetesi'nin sorularını yanıtladı.

İşte Erbakan'ın gündeme damga vuracak açıklamaları:

"AKLI BAŞINDA HER İNSAN, KADIN DÜŞMANI OLMADIĞIMIZI ANLAR"

Bizi kadın düşmanı bir parti gibi göstermek ve Cumhur İttifakı'nı zor durumda bırakmak için haberler yapılıyor. Türkiye'de 30 milyon kadın seçmen oy kullanacak. Aklı başında her insan, halktan oy isteyecek bir partinin kadın düşmanı olamayacağını zaten bilir. 6284 konusu hakkında sosyal gerekçelerimiz var. Boşanmalara yol açabiliyor, kadını koruyayım derken erkeği mağdur ediyor. 2 milyona yakın baba evden uzaklaştırıldı, çok sayıda yuva yıkıldı. Biz bunların önüne geçilmesi gerektiğini söylüyoruz.

"BİZİM İÇİN BAKANLIK, VEKİLLİK DEĞİL PRENSİPLER KIYMETLİ"

AK Parti ile bir görüşme yapmıştık. Üzerinde hassas olduğumuz mutabakat maddelerinin imzalanmasının mümkün olmayacağına yönelik bir durum vardı. Biz bakanlık, vekillik istemiyoruz. Ama bu prensiplerimiz bizim için kıymetlidir. Uzlaşı çıkmayınca biz de adaylığımızı duyurmuştuk. Sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı bizleri davet ettiler, orada bu mutabakatın sorun olmayacağını, imza altına alınabileceğini ifade ettiler. Bunun üzerine Cumhur İttifakı'na katılma kararımızı duyurduk.

"SAYIN ERDOĞAN PARTİMİZDE BELKİ BİZDEN DAHA FAZLA ÇALIŞMIŞTIR"

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Bey ile anılarımız yeniden canlandı. Genel Merkez'imizde belki de bizden daha fazla Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışması olmuştur. Gençlik Kolları'ndan bu yana Erbakan Hoca'mızla birlikteydi.

"CHP '100 YILLIK CUMHURİYETİ DEĞİŞTİRECEĞİZ' DİYENLERE SES ÇIKARMIYOR"

Cumhjur İttifakı'na katılma sebeplerimizden biri de karşı bloğun yapısıdır. Burada sol, sosyalist, komünist, her türlü fraksiyon bir araya gelmiş. Artık HDP'yi de geçti bu iş, tamamen PKK'nın açık desteğini görüyoruz. Bu bloğun milletin hayrına olmayacağı ortada.

'O kadar güzel bir mutabakat metni yaptık ki Avrupa bize aferin diyecek' diyorlar. 'İHA'lara, SİHA'lara dokunacağız' diyen bir Altılı Masa var. '100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz' diyen bir HDP var. Bu değişim acaba neleri kapsıyor? Bu bir özerklik mi, eyalet sistemi mi? Bu noktada aslında en büyük tepkiyi CHP'nin vermesi gerekirdi. Ama cumhurbaşkanı seçilelim diye hiç sesleri çıkmıyor.

"14 MAYIS, MİLLİ GÖRÜŞ İLE KARŞITLARININ MÜCADELESİ OLACAK"

Milli Görüş tabanlı seçmene CHP için oy verdirecekler. Eylemler ve söylemler göz önüne alındığında Sayın Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanlığına taşımak vebaldir. 'LGBT aile yapısını bozmaz' diyen bir insan. Bu zihniyetteki bir insanı nasıl cumhurbaşkanı yapıyorsunuz? Milli Görüş'e zıt bir tablo var. 14 Mayıs, Milli Görüş ile gayri Milli Görüş'ün mücadelesine sahne olacak.

"28 ŞUBAT SÜRECİNDE ANNEM ÇOK AĞLADI"

Rahmetli annem 28 Şubat'ta evladını kaybetmiş gibi uzun süre ağladı. Refah Partisi haksız yere kapatıldı. Hepimiz bundan çok etkilendik. AİHM, Refah Partisi'nin kapatılmasını uygun bulurken HDP'nin kapatılması söz konusu olunca herkesten çok bağırıyor.

Babamın cenazesinde her kesimden insanın gelip hakkını teslim etmesi güzel bir yaklaşımdı. 'Biz sizi iyi tanıyamamışız, sizi bize yanlış tanıtmışlar' diyen birçok kişi vardı.

"HÜDA PAR'DA TERÖRDEN YARGILANMIŞ KİMSE YOK"

HÜDA PAR'IN herhangi bir kademesinde terör suçundan yargılanmış kimse olduğunu görmüyoruz. Parti programlarındaki radikal söylemleri ittifak protokolünde yer alsaydı o zaman biz de rahatsız olabilirdik.

KAYNAK: SABAH
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 98
 • isa 7 ay önce Şikayet Et
  Vebalin ne olduğunu biliyorsan parti binasına cokmeden konusacaktın.
  Cevapla
 • Milli Adam 7 ay önce Şikayet Et
  Adamin her sözü hakikat içimizden geçenleri soylemis
  Cevapla
 • Nuran 7 ay önce Şikayet Et
  Tıpkı kız evlatlar gibi tabikide Erkek evlatlarda hiç kolay yetiştirilmiyor. Evlilik hayatı için, erkek açısından çok büyük bir risk gördüğüm 6284 kaldırılmadan Oğlumu evlendirmeyi düşünmüyorum.
  Cevapla
 • 6284 kaldırılsın! 7 ay önce Şikayet Et
  6284 ün, düzenlenmesini değil komple kaldırılmasını istiyoruz. Melun bir anlaşma olan İstanbul sözleşmesinden doğan 6284 ten hayır geleceğini ummak nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamıyorum. Oyum Erbakan a.
  Cevapla
 • Deli dumrul 7 ay önce Şikayet Et
  Aferim Fatih bunları meydanlarda bağıra bağıra söyle hepsine imzamı atarım. meydanlarda söyle Ne yaptı Erbakan hocamız yarım dünya makina müh. prof hocamızı cezalandırdı chp batı ahim terörist hdp olunca neden batı chp sessiz?kemale oy vermek bir müslümana haramdır mazluma zulme dönüşür...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan 6 yıl sonra Atina'da! Tarihe geçen kareler
İşte 2023'te öldürülen terörist sayısı! Örgütün beli kırıldı...