Bakan Akar'dan olay 7'li koalisyon ve otobüs benzetmesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Otobüsün ön tarafına PKK'lılar binmiş, YPG'liler binmiş. Ortasında HDP var. Arkasında Millet İttifakı var. Hepsi aynı otobüste" dedi.

Bakan Akar'dan olay 7'li koalisyon ve otobüs benzetmesi
Bakan Akar'dan olay 7'li koalisyon ve otobüs benzetmesi
GİRİŞ 23.04.2023 20:30 GÜNCELLEME 23.04.2023 21:14
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sakarya'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi'nin açılış töreni yapıldı. Törende konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, büyük ve güçlü Türkiye için çalışırken, kendilerine engel olmaya çalışıldığına dikkat çekerek, "Ülkemizin geleceğine, bekasına, güvenliğine birtakım tedbirler koyuyorlar. Bunların başında PKK geliyor. Mehmetçiğin karşısında PKK duramıyor. Kazdıkları çukurlara gömdük, gömmeye devam ediyoruz. Bunların arkasında kim olursa olsun, bunları kim desteklerse desteklesin dün de bugün de gömeceğiz. Evelallah" dedi.

"BUNLAR, TERÖRİST ELEBAŞINI TAHLİYE EDECEKLER"

85 milyon vatandaşı terörden kurtarmakta kararlı olduklarını ifade eden Bakan Akar, "Kimse engelleyemeyecek. Onlara ister helikopter, silah, mühimmat versinler, bunların hiçbirinin kıymeti harbiyesi yok. Mehmetçiğin nefesi enselerinde. Bunu Allah'ın izniyle sizlerin sevgisi, güveni ve duasıyla bitireceğiz. Bunda kararlıyız. Ölürsek şehit, kalırsak gazi. Durmak yok ancak bu 14 Mayıs önemli. 14 Mayıs'ta zihniyet meselesi var. Bazıları bizim şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin emeğiyle aldığımız kazanımlardan vazgeçmek istiyorlar. Müsaade edecek miyiz? Bu önemli. Bunlar terörist elebaşını tahliye edecekler. Bunlar teröristlere cesaret verecekler. Silahlı Kuvvetleri Irak'tan çekmek istiyorlar, Suriye'den çekmek istiyorlar. Her şey başa dönecek. Buna müsaade etmeyeceksiniz. Allah'ın izniyle arkadaşlarım 14 Mayıs'ta da yapılması gereken ne varsa bunu milletimiz yapacak. Buna inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

"OTOBÜSÜN ÖN TARAFINA PKK'LILAR, YPG'LİLER BİNMİŞ"

Bakan Akar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde, savunma sanayi konusunda, Mehmetçiğin elini güçlendirmek için gece gündüz demeden savunma sanayi çalışıyor. Biraz önce biz TCG Anadolu seyri yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızı selamladık. Milletimiz için gurur, büyük bir heyecan kaynağıydı. Arkadaşlar, Silahlı Kuvvetlerimize, ordumuza güvenin. Mehmetçik gerekeni yapıyor. Sağ olun, var olun. Daha önce bizimle beraber yürüyen, bizimle beraber, bizim gibi düşünenler vardı fakat onlar şimdi başka yerlere gittiler. Teröristler, teröristlerin elebaşları bir şekilde bir partiyi motive ediyor, yönlendiriyor, onlara etki ediyor, onlara dediklerini yaptırıyor. O parti de ittifakı etkiliyor. Onların başına gidiyor. Otobüsün ön tarafına PKK'lılar binmiş, YPG'liler binmiş. Ortasında HDP var. Arkasında Millet İttifakı var. Hepsi aynı otobüste. Daha önce bizimle beraber yürüyen, bizim gibi düşünen, bizim gibi anlayış içinde olanların gittikleri yerlere bakın. Bir koltuk için değer mi? Ve maalesef bunlar bu yolda gidiyorlar."

"ŞU ANDA 21 ŞEHİR HASTANESİNE SAHİBİZ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, "Sakaryalı kardeşlerim, neden Cumhurbaşkanını bir kez daha seçmeliyiz? Bu konunun cevabını sadece sağlık alanına bakarak da cevap verebiliriz. İnsanlığın kabusu olan bir salgın dönemi yaşadık. Bu salgında dünya sağlık sistemleri çöktü. Türkiye salgına karşı başarılı bir sınav verdi. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'En büyük hayalim' dediği şehir hastaneleri olmasaydı, bizde çaresiz kalacaktık. Herhangi bir vatandaşımız için şehir hastanesi ne anlama geliyor? Şehir hastanesi bir hastayı ikinci bir hastaneye muhtaç etmeyecek hastane demek. Tedavisi için neye ihtiyaç varsa en gelişmiş cihazından, en ileri uzmanına kadar hepsi orada. Aynı zamanda, eğitim ve araştırma hastaneleri de olan şehir hastanelerinin imkanlarına çok az tıp fakültesi hastanesi sahip. Biliyor musunuz? Bu şehir hastaneleri yapılırken bazıları 'israf' diye ısrarla karşı çıktılar. Şuanda 21 şehir hastanesine sahibiz. Milletimizin hizmetine sunacağımız 14 şehir hastanemizin inşası devam ediyor. Şehrinizin gururu olacak Sakarya Şehir Hastanemiz bunlardan biri. Gelecek yıl neredeyse 30 büyükşehrimizin her biri şehir hastanelerine kavuşmuş olacak. Biz memleketi sağlık ve sıhhat yolu yapmak için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • TR 54 - SAKARYA 1 yıl önce Şikayet Et
  Sevgili Cumhurbaşkanımızın sağ kolu saygı değer Hulusi Akar bey' in Devlet Adamlığını taktir ediyorum, inşallah seçilirsiniz
  Cevapla
 • şahin şahin 1 yıl önce Şikayet Et
  halka hizmet hakka hizmettir
  Cevapla
 • Profesör 1 yıl önce Şikayet Et
  Hulusi Paşa kükrüyor maşallah!
  Cevapla
 • Asl 1 yıl önce Şikayet Et
  7li çetrefilli itilaf partileri anlamaz. Anladık ki vatan millet bayrak toprak devlet İnanç birlik beraberlik umurlarında değil. Varsa yoksa Reis gitsin, gerisi teferruat, vatanı satmışlar umurlarında değil. Allahım bu şer ittifaklılara destek verenlerin içine hidayet ver, gerçekleri görmeleri için uyandır. Fırsat verme bunlara ve yolumuza dolu dizgin devam edelim.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Prens Selman'dan Gazze için çağrı!
Havalimanında başıboş köpek paniği! Uçak aniden durmak zorunda kaldı