Numan Kurtulmuş'tan anket açıklaması: AK Parti açık ara önde!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bütün kamuoyu araştırmalarında AK Parti açık ara öndedir. Cumhur İttifakı'nın da parlamentoda çoğunluğu elde ettiğini görüyoruz" dedi.

GİRİŞ 26.04.2023 13:25 GÜNCELLEME 26.04.2023 14:02
Bu Habere 114 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Basın Buluşması'nda aralarında Haber7 Yayın Koordinatörü İbrahim Günay'ın da bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"TÜRKİYE'YE YAPILACAK EN BÜYÜK KÖTÜLÜK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Alevi' videosuna tepki gösteren Numan Kurtulmuş, "Bu memlekette var olan fay hatlarını tetikleyecek sözlerden herkesin imtina etmesi gerekir. Bizim son derece dikkatli olmamız gerekir. Biz mezheplerimiz üzerinden siyaset yapamayız. Biz bu memlekette 85 milyon olarak hep beraber varız. Bizim kimliğimiz bütün bunların üzerine çıkan ulusal bir kimliktir. Birilerinin çıkıp kendi mezheplerini ortaya koyarak siyaset yapması, Türkiye'ye yapılacak en büyük kötülüklerdendir." dedi.

"MİLLETİMİZİN İNANCI DAHA DA ARTIYOR"

Kurtulmuş, son anket sonuçlarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş, "Son dönemde kamuoyu yoklamaları ortaya çıkıyor. Sahada gördüğümüz şudur. AK Parti her gün adım adım yukarıya doğru yükseliyor. Milletimiz inancı giderek daha da artıyor. 14 Mayıs akşamı Cumhurbaşkanımız Erdoğan yeniden seçilecek, Cumhur İttifakı Meclis'in çoğunluğunu oluşturan grubu olacaktır." ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ AÇIK ARA ÖNDE"

Kurtulmuş, "Bütün kamuoyu araştırmalarında AK Parti açık ara öndedir. Cumhur İttifakı'nın da parlamentoda çoğunluğu elde ettiğini görüyoruz." şeklinde konuştu.

"Bu Seçim Türkiye'nin en hayati seçimi." diyen Kurtulmuş, "Bu seçim 1950 seçimi gibi bir seçimdir. Menderes, Yeter söz milletindir demişti. Biz de söz de karar da milletindir, diyoruz. Bir kere daha milli iradenin bir kez daha tecelli etmesini milletimiz sağlayacaktır. Bakanlarımız partimize seçim sürecinde olumlu katkı sağlayacaklardır. Aday gösterilmeleri çok olumlu. Tek başına yüzde 49 üzerinde oy alabilmeyi başarmış bir siyasi hareketiz. Biz çok sayıda sahada var olmasını arzu ediyoruz." dedi.

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 114
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  52.5 rahat alır açık ara farkla alıp yoluna devam eder
  Cevapla
 • Ankarali 7 ay önce Şikayet Et
  Oylar baskanimiza insallah
  Cevapla
 • Kurdi 7 ay önce Şikayet Et
  Yüzde 75 üstüde alsa erdoğan yetmez.ben kürdüm atatürkçü ve milliyetçilere söylüyorum o 7li masa barajlar altında kalmalı.ki bu vatanın geleceğini gerçekten düşündüğünüzü bileyim.yoksa ortamlarda sizi elimden alamazlar.en fazla bir kürdü dövdük diye kendinizi batırırsınız
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  herkesin hakkıni verdi reiste biz 2000_2008 arası emekli olanların intibak yasası Hakkari verilmedi. ben genede reisimizi destekliyorum. vereceğine inanıyorum
  Cevapla
 • Kurdi 7 ay önce Şikayet Et
  Ben bu dava için bulunduğum bölgede aç kaldım kapılarını çalmadım 7limasanın.gençliğim bitti.kusura bakma sizin gibileri görünce kızıyorum.hiç bir güvencem yok pişma da değilim
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Amin insallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarım Kredi Kooperatif Market 2-18 Aralık indirimli ürünler kataloğu
ABD'den toplama F-35 kararı! Kazalı F-35'lerden Frankenstein uçak