Bakan Akar: Koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Milletimizin ferasetine güvenimiz tam. Millet İttifakı’nın içinde daha önce bizlerle beraber olan insanlar var. Maalesef bunlar bir koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler" dedi.

Bakan Akar: Koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler
Bakan Akar: Koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler
GİRİŞ 30.04.2023 20:08 GÜNCELLEME 30.04.2023 20:08

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri milletvekili adayı Hulusi Akar, Kosova Parkı’nda düzenlenen piknikte vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşlara seslenen Bakan Akar, “Devlet ve millet el ele omuz omuza 85 milyon birlikte yürüyoruz. 85 milyon tek yürek, tek millet, tek güç. Hep beraber yürüyerek inşallah ülkemizin bekasını da refahını da sağlayacağız. Bugüne kadar problemleri çöze çöze geldik kalan problemleri de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz” diye konuştu.

Büyük ve güçlü Türkiye’nin önündeki engellerin en önemlisini terör olarak nitelendiren Akar, “Bazıları Türkiye’nin güçlenmesine, büyümesine karşı bu teröristleri maşa, kukla, maymun olarak kullanıyorlar. Milletinin bağrından çıkan Mehmetçik şu ana kadar, yurt içinde ve sınır ötesinde, Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde ne kadar terörist varsa onları kazdıkları çukurlara gömdü, gömmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

'PKK HİÇBİR ZAMAN KÜRT KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ DEĞİL'

Terör belasından milleti kurtarmakta kararlı olduklarını vurgulayan Akar, şunları söyledi: "Bizim hedefimiz teröristler. PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. 85 milyon tek millet, tek yumruk, tek yüreğiz. Aramıza fitne, fesat sokmaya çalışıyorlar. Bunlara imkan, fırsat vermeyeceğiz. Bizi sahada yenemeyenler, Mehmetçiğin karşısında duramayanlar içimize fitne fesat sokmaya çalışarak bir yerlere varmaya çalışıyorlar. Bunlara müsaade etmeyeceğiz. Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır beraber yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. Bu Cumhuriyeti beraber kurduk, bu bayrağı beraber dalgalandırdık, şehitliklerde beraber yatıyoruz. Hiçbir zaman bu fitneye, fesada ‘evet’ demeyeceğiz. Biz kimsenin dini, etnik, mezhepsel kökenine bakmayacağız, hepimiz kardeşiz 85 milyon biriz, beraberiz.”

'MİLLETİMİZİN FERASETİNE GÜVENİMİZ TAM'

Bugünlere çok acılar çekilerek gelindiğine dikkat çeken Akar, "Şu anda tam terör örgütü çöküş halindeyken, teröristlerin ele başları efendilerine ‘bizi kurtarın’ diye bağırıp, seçimlerden medet umarken bu konuda her zamankinden daha uyanık olmalıyız. Milletimizin ferasetine güvenimiz tam. Millet İttifakı’nın içinde daha önce bizlerle beraber olan insanlar var. Maalesef bunlar bir koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bildiri kabul edildi! Rusya'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri etkileyecek mi?
İsrail askerinde skandal harita! Sosyal medyada gündem oldu! Türkiye dahil 7 ülke...