CHP'li belediyeden oy tehdidi: Fotoğrafını çekeceksiniz

CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi işçilere "Oyunuzu Kılıçdaroğlu'na vereceksiniz, fotoğrafını çekip bize göstermezseniz işten çıkarılacaksınız" tehdidinde bulundu.

GİRİŞ 25.05.2023 19:38 GÜNCELLEME 26.05.2023 10:35
Bu Habere 247 Yorum Yapılmış

CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi işçileri işten çıkarmakla tehdit etti. "Oyunuzu Kılıçdaroğlu'na vereceksiniz, fotoğrafını çekip bize göstermezseniz işten çıkarılacaksınız" tehdidinde AK Parti ve MHP'den çok sert tepki geldi.

AK PARTİ'DEN SERT TEPKİ

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Adana'mızın şerefli, haysiyetli Büyükşehir Belediyesi çalışanları, Belediye Başkanının size verdiği 'Oyunuzu Kılıçdaroğlu'na verip fotoğrafını çekin' talimatı bir suçtur. Amirlerinizin verdiği bu talimat kanunlara aykırıdır. Siz kıymetli bürokratlarımızın, memurlarımızın ve işçilerimizin bu suça ortak olmayacağınızı ve oyunuzu bu kör zihniyete gasbettirmeyeceğinizi biliyorum. Bu sebeple kanunsuz emirler yerine getirilmez." ifadesini kullandı.

Sandık kurulu başkanlarına da çağrıda bulunan Ay, şunları kaydetti:

"Belediye başkanının bu kanun tanımaz çağrısını geçersiz kılmak için sizler de sadece hukuk kurallarını uygulayın. 'Oy kabinine herhangi bir kamera ve cep telefonu ile girmenin yasak olduğu' hükmünü istisnasız herkes için uygulayın. Adana'mıza yakışır bir seçim ortamı için lütfen pürdikkat edelim. CHP'nin Genel Başkanı Bay Bay Kemal’in toplumun tüm kesimlerini fütursuzca, arsızca ve ahlaksızca tehdit ettiğine alışkınız. Zeydan Karalar da onun izinden gitmek isteyebilir. Ama biz buradayız, buna asla müsaade etmeyeceğiz. Unutmayın, bu milletin size olan cevabı Allah'ın izniyle pazar günü sandıkta çok ağır olacaktır."

BİR TEPKİ DE MHP'DEN

MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı, yazılı açıklamasında, seçime kısa süre kaldığını anımsattı.

Seçim öncesinde Büyükşehir Belediyesinin çalışanlara tehdit ve şantaj yoluna gittiğini belirten Kanlı, işçilere, "28 Mayıs’ta sandığa gittiğinizde oyunuzu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na verin ve bunun görüntüsünü çekin, bize getirin, yoksa işten çıkarılırsınız" şeklinde tehdit ve şantaj yapıldığı duyumları aldıklarını ifade etti.

Kanlı, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Kendilerine çıkan oyları yeterli görmeyen CHP zihniyeti depremzedelere hakaretler yağdırdı, küfürler etti, barındıkları yerlerden attı. Şimdi de 28 Mayıs'ta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yeterli oy çıkmaması durumunda köylere, mahallelere hizmet verilmeyeceği, sandıklarda kullanılan oyun görüntüsüyle ispat edilememesi durumunda çalışanların işten çıkarılacağı tehdidini savuruyor. Bu durumun sadece Adana'da olmadığı bilinmektedir. Sözün bittiği yerdeyiz. Yazıklar olsun diyorum. Bu ayıp CHP'ye bir asır yeter. Demokrasimiz, insan hak ve hürriyetleri, milli irade tehdit ve tehlike altındadır. Yüksek Seçim Kurulunun olaya müdahil olması, Cumhuriyet savcılarımızın resen soruşturma açması, sorumluların ise cezalandırılması beklenmektedir."

KAYNAK: AA
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 247
 • Basiret 11 ay önce Şikayet Et
  Demokrasi aşığı bir yetkili, adamlar alışkın açık oy gizli sayıma !
  Cevapla
 • Petrol kentli 11 ay önce Şikayet Et
  Adana'ya derhal kayyum atanmalı bu ne rezillik bu ne lahana turşusu
  Cevapla
 • Can 11 ay önce Şikayet Et
  Devlet Bu tip muameleye maruz kalan vatandaşların. yanında olduğunu bilmesi gerekmez mi. Bunları yapanları hemen tespit edilip Görev den uzaklastırması gerekir...
  Cevapla
 • ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  Lütfen Adanada oy vermeye giden seçmenlerin telefonlarını oy verirken mutlak toplayın.
  Cevapla
 • Cezayir firat 11 ay önce Şikayet Et
  bir tane çeksinler kopyalayıp denyoya göndersinler tenolojide çare tükenmez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şimşek: Müdahale etmeseydik 40 milyar dolar altın ithal edilecekti
​Beşiktaş - Trabzonspor! Muhtemel 11'ler