Ümit Özdağ neler talep etti? Başkan Erdoğan açıkladı! Anında reddedildi

Başkan Erdoğan, katıldığı canlı yayında Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan Ümit Özdağ ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Başkan Erdoğan, Ümit Özdağ'ın talepleri olduğunu ve kabul edilmediğini duyurdu.

GİRİŞ 25.05.2023 21:59 GÜNCELLEME 25.05.2023 21:59
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Başkan Erdoğan, CNN Türk-Kanal D yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklamıştı. Başkan Erdoğan, Özdağ'ın kararına ilişkin ilk kez konuştu. Başkan Erdoğan, Ümit Özdağ'ın taleplerini de açıkladı.

Başkan Erdoğan ayrıca HDP ile de ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.Numan Kurtulmuş-Ümit Özdağ görüşmesine ilişkin soruya Başkan Erdoğan, ''Bu akşam Numan Bey, Özdağ'ın Bakanlık istediğini açıkladı. Numan Bey'e de AFAD gibi bir bakanlık veya İçişleri Bakanlığı verilirse bunun yanında terörle mücadelede atılması gereken adımlar atılırsa kabul edebilirim diye teklifi, talebi olmuş. 'Numan Bey de kendisine Cumhurbaşkanımız bu tür taleplere kapalıdır' demiş'' ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan ayrıca, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ'a üç bakanlık teklif ettiğini açıkladı.

'HDP DESTEĞİNİ ÇEKERSE ŞAŞMAYIN'

HDP tabanının Kılıçdaroğlu'nu desteklemeyebileceğini belirten Erdoğan, ''Yani HDP bu bütünleşmeden sonra eğer desteğini çekerse şaşmayın. Bütün bunlara rağmen tabi bizimde aldığımız geri bildirimler bu noktada farklı. Tepedekilerle, taban aynı düşünüyor diye bir şey yok. Ümit Özdağ diyor ya 5,2 Sinan Oğan'ın gittiği yoldan gitmez. Senin partinin aldığı oy ne 2,2. Onlar senin gittiğin yoldan gidecek mi?'' dedi.

NUMAN KURTULMUŞ NE DEMİŞTİ?

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yapılan görüşmeye ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Özdağ'ın 'hükümetin göçmenlere karşı bir planı yok' açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirten Kurtulmuş, Zafer Partisi liderinin görüşmede kendilerinden İçişleri Bakanlığı talep ettiğini söyledi.

Kurtulmuş, Özdağ'a verdiği cevapta da Cumhur İttifakı içerisinde pazarlığın söz konusu olmadığını söylediğini ifade etti.
 

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 53
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Özdağ Makam uğruna ideallerini yok saymış ve kendi geleceğini. bitirmiştir.
  Cevapla
 • Bariz 1 yıl önce Şikayet Et
  Demek ki neymis, israil bizim içişlerini istiyor imiş..ee tabii delikanlı Soylu canlarına okudu..
  Cevapla
 • vatan aşkı 1 yıl önce Şikayet Et
  Ümit ÖZDAĞ kim ki talebi olsun temsil ettiği bir potansiyeli mi var ki talebi kabul görsün, onun talebi ancak sandıktan çıkamayacağını anlayan yenilgiler müdavimi bay kemal tarafından dikkate alındı, hayırlı olsun inşallah 28 mayısta hepsi o müdavimi oldukları lezzeti tekrar tadacaklar Allahın izni ile.
  Cevapla
 • İsmail 1 yıl önce Şikayet Et
  Dürüstlük; Sayın ÖZDAĞ' ın taleplerini KILIÇTAROĞLU' nu destekleyeceğini açıkladıktan sonra açıklamak değildir.... Dürüst olamayanlar hiç mi ar gelmez.....
  Cevapla
 • Erdal 1 yıl önce Şikayet Et
  Ümit Özdağ'ın suratı pazarlık yok denildiğinde mor'a çalmışmıdır bilmem ama anlaşılan memlekette hizmette kendi çıkarı için pazarlık yapılmayacağını hala anlayamamış.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu!
Kaya Sabancı'yı darbeden Vedat Aşçı'nın oteline boykot! Rezervasyonlar iptal ediliyor