Erdoğan 'Sahip çıkın bu kızımıza' demişti! Mahinur Özdemir Göktaş bakın kim çıktı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın Belçika'da sözde Ermeni soykırım yasası çıkarılırken karşı çıktığı için partiden ihraç edildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Sahip çıkın bu kızımıza" dediği ortaya çıktı.

GİRİŞ 07.06.2023 14:25 GÜNCELLEME 07.06.2023 14:52
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

28 Mayıs seçim sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabinesini açıkladı. Kabinede çok sayıda yeni isim yer alırken, kabinenin tek kadın bakanının dikkat çeken hikayesi ortaya çıktı. 

AVRUPA'DAKİ TEK BAŞÖRTÜLÜ MİLLETVEKİLİ

Yeni kabinede yer alan tek kadın bakan olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın göçmen bir ailenin kızı olarak Belçika'da dünyaya geldiği, Brüksel Özgür Üniversitesi’nde siyaset bilimi eğitim gördükten sonra Özdemir'in Belçika'daki CDH partisinin saflarından siyasete atıldığı öğrenildi. Belçika'nın en genç siyasetçileri arasında yer alan Özdemir'in ülkede aynı zamanda "Belçika ve Avrupa’daki tek başörtülü kadın milletvekili” olarak bilindiği öğrenildi. 

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI REDDEDİNCE İHRAÇ EDİLDİ

Belçika'da görev yapan Göktaş, 6 yıl sonra parlamentoda 1915 olayları tartışmalarında ön plana çıktı. CDH üyesi Maxime Prévot, Fransızca yayın yapan RTL kanalı kamerasına, partinin tüm üyelerinin “Ermeni Soykırımı'nı tanımakla yükümlü olduğunu” söyledi. Partiden gelen sözde Ermeni soykırımını tanıma baskılarına karşı çıkan Göktaş, Dönemin CDH lideri Benoît Lutgen’in, "Saflarımızda bir inkarcı varsa, bir saniye içinde uçup gidecek" açıklamasının ardından partiden ihraç edildi. 

ERDOĞAN: SAHİP ÇIKIN BU KIZIMIZA

Belçika Parlamentosu'nda yaşananları ve Göktaş'ın dik duruşunu gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göktaş için 'Sahip çıkın bu kızımıza' talimatını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatının ardından Göktaş, Eylül 2019'da Cezayir Türk büyükelçisi olarak atandı. 4 yıldır Büyükelçilik görevini sürdüren Göktaş, 28 Mayıs sonrası kurulan yeni kabinede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak tek kadın Bakan oldu.

KAYNAK: HABER7
Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 94
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Devletine sahip çikana Reis’te sahip çikıyor vesselam.
  Cevapla
 • Sercan Salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten kadının yüzünden beli Avrupalı ve ya yabancı ülkeden olduğu
  Cevapla
 • Fahri Özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Böyle dik duran her vatandaşdan Allah razı olsun bir böyle dik duranlar var birde Bir kilo soğan,patatese vatan satan aç gözlüler var ama tarih bunarı hep kaydeder hiç unutulmaz .
  Cevapla
 • Illede Vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Gurbetçiden yamuk paraci yalaka çikmaz Biz dos doğruyuz konu Vatansa gerisi tefarruat biz en zor zamanlarda hep yaninda olduk yeterki bizi unutmayin
  Cevapla
 • Gırbetavcızı 1 yıl önce Şikayet Et
  Gurbetçiler vatansever gibi davranıp kazandıkları euroları harcama derdindeler. Sanki hepiniz Avrupa siyasetinde aktif rol oynuyorsunuz. Kendinizi sayın bakanımızla kıyaslamayın bence, bi çoğunuzun ne amaçlarla sandığa koştuğu belli.
  Cevapla
 • Mehmetcik 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemize.vatanımızı.hayırlı.olsun.sayın.bakanim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Gizli Servisi itiraf etti: Başarısız olduk!
Musk, Soros'a 'bir sonraki kuklayı' tanıttığı için teşekkür etti