İYİ Partili Ethem Baykal: Yeni bir Genel Başkan adayı ile yola devam edeceğiz

İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, "Önümüzdeki kongrede partimizin kuruluş ilkelerimize bağlı yeni bir kadro ve genel başkan adayı ile yola devam edeceğimizi Türk milletine saygı ile duyururuz." dedi.

GİRİŞ 07.06.2023 16:11 GÜNCELLEME 07.06.2023 17:04
Bu Habere 192 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim yenilgisi sonrası partisinde topun ağzına konulan isim oldu. Parti teşkilatlarında istifalar hızlanırken, Meral Akşener'e tepkiler de büyüyor. Parti, Kurultay'a giderken, içerideki muhalifler bir platform kurdu. 'Ortak Akıl Platformu' adı verilen yapı bir de açıklama yayınladı. İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal açıklamayı yayınlarken, "Ortak Akıl Platformu' kurulduğunu duyurdu.

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal

CHP'DEN SONRA İYİ PARTİ DE KARIŞTI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs'ta seçimi açık ara farkla kazanmasının ardından CHP ve İYİ Parti karıştı. CHP ile ittifak nedeniyle seçim yenilgisinin faturası partide Akşener'e çıkarıldı. İYİ Parti, 24-25 Haziran'da Kurultay'a gitme kararı alırken, partide de muhaliflerin çalışması hız kazandı. Akşener'e kazan kaldıran isimler bir araya gelirken, son olarak bir ortak platform kuruldu.

"ORTAK AKIL PLATFORMU KURULDU"

Akşener'e karşı taleplerini ileten muhalifler, 'Ortak Akıl Platformu' adı altında bir de bildiri yayınladı. Bildiriyi paylaşan İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, yeni bir Genel Başkan adayı ve kadro vurgusu yaptı.

"YENİ BİR GENEL BAŞKAN ADAYI İLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ"

Baykal bildiriyi yayınladığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Ortak Akıl Platformu kurulmuştur. Taleplerin muhataplarınca dikkate alınacağını ummaktayız. Dikkate alınmaması halinde, önümüzdeki kongrede partimizin kuruluş ilkelerimize bağlı yeni bir kadro ve Genel Başkan adayı ile yola devam edeceğimizi Türk milletine saygı ile duyururuz.

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 192
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendini koltuğa kelepçeler, MHP nin demirliklerine kelepçelemişti.
  Cevapla
 • kırşehir 40 1 yıl önce Şikayet Et
  meral akşener , halasının oğlu mvk. dikbayır ve koray aydın ip den gitsinler iyi parti olur iyi parti kazanır.
  Cevapla
 • Cem 1 yıl önce Şikayet Et
  Maral, İBB baskan yardımcısı olsun, yüzünde rabbi yessir olan Ekremini hergun görme imkânına kavuşur.
  Cevapla
 • Muro 1 yıl önce Şikayet Et
  Sokak da hainlik uluması kolay idi tam yüzsüz bak artık chp emir veriyor bu uyuyor uyacak tek fark sokak da hainlik fazla yapamaz vekilik de gitti gandi ile bol dans video yada yemek tarifi video çeker
  Cevapla
 • baki. taştan 1 yıl önce Şikayet Et
  meral hanım evine dönsün seloda siyaseti bıraktı birlikte gün yapsınlar arada vanda kahvaltı kandilde pikniklen şenlikler oh ne güzel ama dikkat etsinler kızılelmaya yakalanırlarsa sarı torbayı boylarlar benden söylemesi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şehit Mehmet Ali Horoz'un vasiyet ettiği videosu ortaya çıktı: Eğer ben şehit olursam...
8 yıl aradan sonra bir ilk! Sadece 250 adet üretilecek: Fiyatıyla dudak uçuklatıyor!