Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı!

Yavuz Ağıralioğlu, seçimde hezimete uğrayan Kılıçdaroğlu ve Akşener'e istifa çağrısında bulundu. Ağıralioğlu, merak edilen parti kurma konusunda "Yeni nesil siyaset anlayışı getireceğiz gerekiyorsa parti kuracağız" dedi.

GİRİŞ 07.06.2023 23:00 GÜNCELLEME 07.06.2023 23:00
Bu Habere 140 Yorum Yapılmış

Tarihi seçimler sonrası muhalefette kazan kaynıyor. "Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim, Kemal Bey'in adaylığında mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum" diyerek İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e istifa çağrısında bulundu. Öte yandan parti kurup, kurmayacağı merak edilen Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin 20 yılından çıkardıkları derslerle yeni bir parti kuracaklarının sinyalini verdi.

Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı!

"YENİ NESİL SİYASET ANLAYIŞI GETİRECEĞİZ, GEREKİRSE PARTİ KURACAĞIZ"

AK Parti ve Erdoğan'ın 20 yılından çıkarttıkları ve öğrendikleri ışığında parti kuracağının sinyallerini veren Ağıralioğlu, "Bu siyaet dilinden yorulduk. Ben yeni nesil seçmenin şu gün hele hele bu kadar değişim umuduyla iktisara uğradığı bir yerde şöyle bir şey yapacağına inanıyorum. 'Sizin bize sunduğunuz hiçbir şeye inanmıyoruz artık. Biz artık kimi seçeceğimize, bize ne vaat ettiklerine, yapabilmek kapasitesine ve kalbine bakacağız.' Yeni nesil siyaset dediğim şey o benim. Yeni nesil tertemiz bir siyasal dil alanı var. Gerekirse parti kuracağız. Ben şöyle bakıyorum arkadaşlarımla parti kurmayacağım ben. Arkadaşlarımla da parti kuracağım ama bizim parti dediğimiz şey memlekette işini en iyi yapanların bizim de kendilerinden hissettiğimiz bir siyasal iklim. Şöyle bir şöhrete ihtiyacı var memlekette yeni siyasi iklimin. Bunlar birileriyle oturuyor, birileriyle beraberlerse bunlar memleketin en iyileridir. En ülkücüleri, solcuları, Alevileri, dindarlar değildir belki ama kesinlikle en iyileridir. Bu arada laik, dindar, ülkücü, alevi de olabilirler her şeyi olabilirler. Vatanlarına, milletlerine aidiyetleri varsa bayraklarını bayrak, vatanlarını vatan, devletlerini devleti biliyorlarsa inançlarının, mezheplerinin, meşreplerinin değil; eğitimlerinin, liyakatlerinin önemli olduğu, hak edenin hak ettiğini bulabildiği, iyiliğin, yetişkinliğin, donanımlı olmanın yegane kriteri olabildiği bir siyasal iklimi canlandırmaya çalışacağız. Bunu nereden öğrendik, Tayyip Bey'den, 20 yılından, AK Parti'nin 20 yılından öğrendik." dedi.

Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı!

"TAYYİP BEY 'PARTİYİ MİLLET KURDU TABELAYI BİZ ÜSTÜNE ASTIK' DEMİŞTİ, BİZ DE O ZAMANI KOLLUYORUZ"

Erdoğan'ın AK Parti'nin kuruluşundaki bir sözü hatırlatan Ağıralioğlu, "AK Parti'nin kuruluşunda güzel bir şey söylemişti Tayyip Bey, 'Partiyi millet kurdu biz üstüne tabela astık' dedi Tayyip Bey. Parti böyle kurulur. Partinin kuruluşu bir ihtiyaçtan doğmalı. O ihtiyaç siyasi olarak ete kemiğe bürünmelidir. O zamanlamayı o toplumsal hissiyatla buluşturduğunuz an gerisi sadece tabelayı milletin kalbine asmaktan ibarettir. O zamanı kolluyoruz." şeklinde konuştu.

"ERDOĞAN İÇİN BIRAKIN DAVA ARKADAŞLARINI YOL YÜRÜDÜĞÜ KÖPEĞİNİ BİLE SATMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok vefalı bir insan olduğunu belirten Ağıralioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı için derler ki, onun hasımları bile der. Yaptıklarını çok ağır dille eleştiren pek çok hasmını Tayyip Bey için şunu konuşurken duydum, 'Yaptıkları her şeyde kızıyorum ediyorum ama siyaseten çok vefalıdır, çok af edersiniz yol yürüdüğü dava arkadaşlarını değil kedisini, köpeğini bile satmaz' onu takdim ederken hasımları bile böyle diyor." diyerek konuştu.

"KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER İSTİFA SORUMLULUĞUNU TAŞIMASI GEREKİYOR"

Ağıralioğlu'ndan Kılıçdaroğlu ve Akşener'e istifa çağrısı:

"Bu kadar büyük bir değişim umudunun bu seçim sonuçlarıyla istifa sorumluluğunu taşıması gerektiğini düşünüyorum. Meral Akşener'in istifa etmesini söylememin nedeni kazanamayacaklarını bildiği ve masadan kalktığı halde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmesi. Hanımefendi bu mevzuda benim siyasi koordinatlarımı çizdiğim her şeyin arkasında aslında aynı hassasiyetlerle defalarca konuştu. Masadan kalktınız oturmayacaksınız."

"KENDİLERİNE OY VEREN İNSANLARA ÇOK BÜYÜK BİR SAYGISIZLIK"

Kazanılamaz stratejisinin bir tek Kılıçdaroğlu'nun adı olduğunu söyleyen Ağıralioğlu, "Aslında kazanılamaz stratejisinin bir tane adı vardı. Kemal Kılıçdaroğlu. Bu stratejinin bir tane adı vardı. Ben en çok şuna şaşırıyorum. Sanki ilk defa yeniliyorlarmış, sanki bu yenilgi gerçekten sürprizmiş gibi, sanki bu yenilgiyi daha önceden hiç planlamadılar ve aslında bu bir yol kazasıymış gibi davranan, mimikleri bile böyle olan insanları görünce bunun kendilerine değişim umuduyla oy veren insanlara çok büyük bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Kılıçdaroğlu neden kazanamıyor? Zaten Kılıçdaroğlu 10 seferdir kaybediyor" dedi.

Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı!

KAYNAK: HABER7
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 140
 • eskici 10 ay önce Şikayet Et
  agiroglu parti kursun iyi parti bitmistir,nokta.
  Cevapla
 • İstanbul-18 10 ay önce Şikayet Et
  Bu şartlarda parti kurman anlamsız, senin ufkunu çizdiğin siyaset için kurulmuş partiler şuan mevcut. MHP, içinden İYİ parti çıktıktan sonra milliyetçi muhafazakar fabrika ayarlarına döndü. AK Parti, Büyük Birlik, yalpalamalar olsa bile milliyetçi muhafazakar çizgisinden taviz vermeden devam ediyor. Yeni partilerimiz, HÜDA PAR, Yeniden Refah partileri her konuda sizin söylemle
  Cevapla
 • İsmail 10 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten başarılı olmak istiyorsa şu iki felsefe özerine parti kuracaksın 1 Doğru dürüst insanların gözünde asla yalancı Hırsızlık olmayacaksın yani halk sana baktığında sana ailesini çocuklarının geleceğini tereddüt söz emanet etmeli 2 vatansever İslamı benimseyen bir parti olmalı .
  Cevapla
 • ustura kemal 10 ay önce Şikayet Et
  Parti kuracakmış..pöhhh...Pazaryerinde sergi bile kuramaz...
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  hiç zaman kollama aslına dön M.H.P seni bekliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eray Güçlüer 'İsrail İran'a saldıracak' diyerek hedef alınacak yeri açıkladı
Uzmanlar açıkladı! Türkiye'nin Filistin'de neler yaptığı ne zaman ortaya çıkacak?