Masanın küçüklerinden CHP'ye bir darbe daha! CHP'liler çıldırdı...

HDP destekli 6'lı masanın küçük ortakları CHP'ye bir darbe daha vurdu. TBMM'de CHP'nin adayını desteklemeyen ittifak üyeleri kendi adaylarını çıkarınca CHP'liler iyice çıldırdı. CHP Milletvekili Gürsel Erol, çok sert açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 08.06.2023 13:44 GÜNCELLEME 08.06.2023 13:51
Bu Habere 172 Yorum Yapılmış

CHP, genel seçimlerde sadece Cumhurbaşkanlığını değil, Meclis'i de kaybetti. 6'lı masada adaylığını onaylatmak için yüzde 1'lik oy katkısı olan partilere 35'e yakın kontenjan ayıran Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki sandalye sayısını da 135'e düşürdü.

İYİ Parti'den DEVA'ya sert yanıt: Sözünüzün çokluğu kadar oyunuz olsaydı...İYİ Parti'den DEVA'ya sert yanıt: Sözünüzün çokluğu kadar oyunuz olsaydı...

İYİ Partili isim duyurdu: 28 Mayıs itibari ile seçim ittifakı bitmiştir!İYİ Partili isim duyurdu: 28 Mayıs itibari ile seçim ittifakı bitmiştir!

DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'den bağımsız hareket edeceğini dünkü TBMM Başkanlık seçiminde belli etti. DEVA ve Gelecek Partisi kendi adaylarını çıkarırken, Saadet Partisi, Gelecek Partisi'ne destek verdi. Bu gelişme öfkeli CHP'lileri daha da çileden çıkardı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol çok sert ifadeler ile DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'ni hedef aldı. Erol, "Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir." dedi.

Son dakika... Aytun Çıray İYİ Parti'den istifa ettiSon dakika... Aytun Çıray İYİ Parti'den istifa etti

Altılı masanın dört lideri Meclis'teki törene katılmadıAltılı masanın dört lideri Meclis'teki törene katılmadı

'BAY KEMAL'İN 6'LI MASASI ÇÖKTÜ

Seçimlerden önce DEVA, Gelecek, Saadet, Demokrat Parti ve İYİ Parti'yi bir masa etrafında toplayan Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 1 oy potansiyeli olan partilere 33 vekil verdi.

Adaylığını vekiller karşılığında onaylatan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde umduğunu bulamayınca TBMM'de de hezimete uğradı.

HDP destekli 6'lı masa projesi çökerken, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi TBMM'de CHP'den ayrı hareket etmeye başladı.

Linç bumerangı Kılıçdaroğlu'na döndü! Kasetle geldi 'manşetle' mi gidecek?Linç bumerangı Kılıçdaroğlu'na döndü! Kasetle geldi 'manşetle' mi gidecek?

Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı!Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı!

CHP'LİLER ÇOK TEPKİLİ

CHP listelerinden TBMM'ye giren 33 vekilin 30'u CHP'den bağımsız olarak hareket edince CHP'liler çileden çıktı. Dünkü TBMM Başkanlık seçiminde CHP Tekin Bingöl'ü aday gösterdi. DEVA ve Gelecek de kendi adaylarını çıkardı.

Saadet Partisi ise, Gelecek Partisi'nin adayını destekledi. CHP, TBMM'ye kendi oyları ile soktuğu DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'nden destek göremeyince ortalık karıştı.

Masadan kaçan kaçana! Karamollaoğlu: İttifak uzun bile sürdü!Masadan kaçan kaçana! Karamollaoğlu: İttifak uzun bile sürdü!

"PARTİMİZ ACİLEN KENDİ DEĞERLERİNE DÖNMELİDİR"

CHP Elazığı Milletvekili Gürsel Erol hem partisinin yönetimini hem de yüzde 1'le 30 vekil çıkaran DEVA, Gelecek ve Saadet'i topa tutarak, "Dün TBMM Başkanlık seçiminde, listelerimizden seçilen Deva Partili, Saadet Partili ve Gelecek Partili milletvekillerinin partimizin Meclis Başkanı adayına oy vermeyerek kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir. (nokta)" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NA BÜYÜK TEPKİ

Gürsel Erol gibi düşünen çok sayıda CHP'li de Kemal Kılıçdaroğlu'na yaşananlar nedeniyle ateş püskürdü.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 172
 • Namyelüs 5 ay önce Şikayet Et
  Allah,sizin gibi siyasi yeteneksizlere birgün bile ülke yönetmek nasip etmesiz.
  Cevapla
 • Ben 6 ay önce Şikayet Et
  Uykuya yattılar bunların hepsi filim zamanı gelince gene çıkarlar zerre kadar güven duymuyorum
  Cevapla
 • Cezayir firat 6 ay önce Şikayet Et
  yapay zeka siparişi verecem chp ye yanlış yapsada yapay deriz kerizliğide hoş görürler
  Cevapla
 • Yorgun Kurt 6 ay önce Şikayet Et
  Masanın kuçükleri değil uyanıkları
  Cevapla
 • Bozkurt 6 ay önce Şikayet Et
  Öküz öldü ortaklık bozuldu derler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye için bir ilk! Yüksek teknoloji ürünü havacılık motoru ihraç edilecek
Zara'dan sosyal medyada öfke patlaması yapan yeni koleksiyon tanıtımı!