AK Parti'den ayrılan Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne katıldı

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Yeniden Refah Partisi'ne katıldığını açıkladı.

GİRİŞ 10.06.2023 11:54 GÜNCELLEME 10.06.2023 13:31
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti genel merkezinde gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Başkan Fatih Erbakan, “28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Yeniden Refah Partisinin belirleyici bir etkiye sahip olduğunu ifade ederek, “Yüzde 3’e yakın oy oranı, 1 milyon 529 bin oy alarak kendi listeleriyle, Yeniden Refah Partisi kendi aldığı oyla 5 milletvekilini meclise göndermeyi başarmıştır. Yeniden Refah Partimiz, bu seçimlerin kazananı olmuştur. Bu seçimler Türkiye siyasetinde Yeniden Refah gerçeğinin görmezden gelinemeyeceğini açık bir şekilde ortaya koymuştur. Rakiplerimiz çok ciddi imkanlarına rağmen, medya ve hazine yardımı almalarına rağmen bu zorluklarla seçime girdik. Bu zorluklara rağmen, son derece önemli bir başarıyı elde ettik” diye konuştu.

“SEÇİMİN KAYBEDENİ 7’LI MASA OLARAK İFADE ETTİĞİMİZİN KENDİSİDİR”

Seçimin kaybedeninin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu belirten Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“İki meclis grubu kurmaya yetecek sayıda milletvekilini yüzde 1 bile oyu olmayan partilere hoyratça vermiş, günün sonunda Cumhurbaşkanı olamamış, verdiği 40 vekille ortada kalmıştır. Seçimin bir diğer kaybedeni 6’lı masanın kendisidir. Zaman zaman da 7’lı masa olarak ifade ettiğimizin kendisidir. Milletvekili seçimlerinde ciddi bir farkla kaybetmişlerdir, meclisteki çoğunluğu milletimiz ciddi bir farkla Cumhur İttifakına vermiştir. Seçimi kaybedenlerden bir diğeri HDP olmuştur. Seçime başka bir isimle girmelerine rağmen oylarını yüzde 3 kaybetmişlerdir. Kaybeden diğer kesim, masadaki 4 küçük parti. Sıfıra yakın oyların olduğu, adeta bir tabela partisi haline geldikleri bu seçim sonucunda ortaya çıkmıştır. CHP’nin bu zihniyeti ve genetik yapısıyla ne yaparsa yapsın yüzde 25’in üzerinde bir oy alamayacağı bu seçimlerle ispat edilmiş oldu”

Yeniden Refah Partisi olarak Cumhur İttifakına girerken AK Parti ile bir mutabakat metni imzaladıklarını hatırlatan Fatih Erbakan, Türkiye Büyük Millet Meclisinde mutabakat metnindeki maddelerin uygulanmasının takipçisi olacaklarını söyledi.

“DİĞER PARTİLERDEN DE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER PARTİMİZE KATILACAK”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, konuşmasını sonlandırırken eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Yeniden Refah Partisine katıldığını açıkladı. Erbakan, Suat Kılıç’la partilerinin ivme kazanacağını söyleyerek, “Partimize katılımların arkası da gelecek. Diğer partilerden de üst düzey yöneticiler, kurucular, başkan danışmanları seviyesinde Yeniden Refah Partimize katılımlar gerçekleşecektir” diye konuştu.

“BEREKETLİ BİR GELECEĞİ İNŞA ETMEYE MUVAFFAK OLACAĞIZ”

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisinin sağlam temel üzerine kurulduğunu belirterek, “Gayret edeceğiz, birlikte emek vereceğiz. Dayanışma içerisinde sıkı, hızlı ve sağlam adımlarla yere sağlam basarak halka ve hakka hizmet şuuruyla bereketli bir geleceği inşa etmeye muvaffak olacağız” dedi.

Basın toplantısı, Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisine katılan Suat Kılıç’a rozetini takmasıyla birlikte sona erdi.

Suat Kılıç, Erdoğan'a teşekkür edip AK Parti'den istifa ettiSuat Kılıç, Erdoğan'a teşekkür edip AK Parti'den istifa etti

KAYNAK: İHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 61
 • Misafir babuş 5 ay önce Şikayet Et
  Makam mevki verilmeyince böyle oluyor demekki, 11 yıldır ak partiye üyeyim yaşım 29 ve bugüne kadar hiç mi hiç bireysel faydasını görmedim, hatta durumlar belli ülkemizde.. ama bir kez bile başka bir yere gitmeyi düşünmedim çünkü bir davamız var vesselam...
  Cevapla
 • OKUR 5 ay önce Şikayet Et
  Sıkıntı yok. Başarılar
  Cevapla
 • ineceli 5 ay önce Şikayet Et
  Yeniden refahtan bi cacık olmaz babasının ismiyle şimdilik gidiyor
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Ak parti, yeniden refah partisine Çok dikkat etmeli, çünkü altan altan çok AK partiyi şetanlaştırıyorlar ve Reise münafık diyorlar. Özellikle Mersin teşkilatları da il, ilçe başkanlıkların bu yönde son sürat çalışmaları var. Çok dikkat etmek gerekiyor.
  Cevapla
 • Erol 5 ay önce Şikayet Et
  Ak parti yönetiminin bilmediği şeyleri bilen adam.
  Cevapla
 • Malatyalı 5 ay önce Şikayet Et
  Sallama ziya
  Cevapla
 • boş lafcı 5 ay önce Şikayet Et
  kayınpaderi.... diye başlayanlara: bahanenin güzeli olmaz. 15 Temmuzdan sonra beyimizi gören olmuş mudur? Davaya hizmet himmete kadar mıdır? Rahmetli Erbakanın yanında neden olmadı. Şimdi değişen nedir?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yine birbirlerine düştüler! Portakal'dan, Özgür Özel'e 'İnce' çıkışı: Oy vermem
Erdoğan'dan Miçotakis'e anlamlı hediye