Kabine yarın toplanıyor: 6 milyon kişiyi ilgilendiren sözleşme masada!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın yapılacak olan Kabine toplantısında memurların mali sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme masada olacak.

GİRİŞ 23.07.2023 15:53 GÜNCELLEME 23.07.2023 15:58
Bu Habere 201 Yorum Yapılmış

Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye'de yapılacak. Gündemde toplu sözleşme takvimi, ekonomik gelişmeler, tahıl koridoru ve İsveç'le yürütülen NATO süreci yer alacak.

KÖRFEZ TURUNUN ETKİLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 günlük Körfez ziyareti sonrası ilk Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanıyor.

Gündem maddelerini anlatan CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan şu bilgileri verdi:

"Suudi Arabistan, Katar, BAE'yi kapsayan turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı oturumda 18 anlaşma 1 ortak bildiri yayınlanmıştı. Anlaşmalar, savunma, sağlık, yenilenebilir enerji ve uzay endüstrisi çerçevesinde olmuştu. S. Arabistan'a İHA satışı gerçekleşmişti. BAE ile imzalanan 13 anlaşmanın boyutunun 50.7 milyar dolar olduğu açıklanmıştı. İmzalanan anlaşmaların etkileri neler olacak bütün bu başlıklar değerlendirilecek.

TAHIL KORİDORUNDA ARABULUCULUK

Tahıl koridorundan Rusya çekildiği açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan koridorun yeniden işler tutulabilmesi için diplomasi yürütüyor. Atılabilecek adımlar Kabine toplantısında ele alınacak.

EKONOMİDEKİ SON DURUM ELE ALINACAK

İç siyaset ve ekonomi boyutu var. ÖTV düzenlemesinin ardından piyasaların son durumu ele alınacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, iş dünyası ile bir araya gelmişti. Orta vadeli plana dair hazırlıklarda son durum Kabine'nin gündeminde olacak.

MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİREN KONU MASADA

Memurlarda toplu sözleşme takvimi ağustos ayı itibarıyla başlıyor. Kabine'de 4 milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali sosyal haklarının toplu sözleşmede belirlenmesi ele alınacak."

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 201
 • hasan 4 ay önce Şikayet Et
  memurdan başka bu ulkenin sorunu yok herhalde
  Cevapla
 • hakkı 4 ay önce Şikayet Et
  Emeklilikten işini fesih edenin aldığı toplu para hiç bir işe yaramıy ne ev alabiliyor ve araba eskiden emekli olan ev arabliyordu herşey yalan oldu. paranın hiç alım gücü yok. ibb işçileri asgari ücret alır durumuna düştü
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Memurlar cok calisiyor biri evragi yazıyor diğeri parafliyor diğeri imzaliyor digeri yazıcıdan yazdiryor digeri zimbaliyor diğeri delgecle deliyor diğeri dosyaya takıyor en son zor olan kısım arşivde dolaba koyuyor
  Cevapla
 • Zahi 4 ay önce Şikayet Et
  Sen kaçıncı yüzyıldan kalmasın?
  Cevapla
 • Bağkur tescilmüjde 4 ay önce Şikayet Et
  Bağkur tescil mağdurları unutmayın lütfen
  Cevapla
 • MEMUR dertli 4 ay önce Şikayet Et
  MEMUR emeklisine 5 bin tl zam verilmeli çünkü yetmiyor bitmişiz yeter LÜTFEN çok zor geçiniyoruz 7500 tl ile çok zor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte asgari ücrette tek zam hesabı: 2024 zam oranları için ilk tahmin
Savunma Bakanı ile Netanyahu arasında soğuk rüzgar!