Bahçeli'nin çağrısına ilginç cevap gelmişti! MHP'den İYİ Parti'ye '3. yol' yanıtı...

Devlet Bahçeli'nin 'iş birliği' çağrısına İYİ Parti Başkanlık Divanı Üyesi Tolga Akalın "Komşuluk yetmez. Yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var" karşılığını vermişti. Akalın'ın 3. yol mesajına MHP'den çok sert bir cevap geldi.

GİRİŞ 18.08.2023 12:15 GÜNCELLEME 18.08.2023 12:31
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den İYİ Parti’ye gelen yerel seçimler için iş birliği çağrısının ardından İYİ Partililerden olumsuz cevaplar gelirken, MHP kanadında da bu cevaplara tepkiler gelmişti.

Son olarak İYİ Parti Başkanlık Divanı Üyesi Tolga Akalın'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

"KOMŞULUK YETMEZ YENİ BİR YOL ARKADAŞLIĞINA İHTİYACIMIZ VAR"

Akalın, Twitter’dan 3. yol vurgusu yaptı ve "Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, o’nu kuran Atatürk’ün izindeki Türk milliyetçisi kadroların ve cumhuriyetimizin kurucu fikri olan Türk milliyetçiliğinin, devletimizi yeniden yönetmesi için komşuluk yetmez, yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var!" dedi.

Akalın, "Diğer yandan tüm ömrünü bir davaya vakfetmiş milliyetçi/ülkücü harekete de bir iktidar borcumuz var. Türk milliyetçilerinin iktidarı ise ancak yeni bir ‘Türk çağını başlatacağımız, üçüncü yolu açmaktan geçmektedir. İnanıyorum ki bu çağrı milletimizin ekseriyetinde de büyük karşılık bulacaktır" ifadelerini kullandı.

ÇOK SERT CEVAP: NE KADAR TÜRK VE TÜRKİYE DÜŞMANI VARSA AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞMAKTAN RAHATSIZLIK DUYMAYANLARIN...

Akalın’ın açıklamasına MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'dan cevap geldi.

Büyükataman, “Genel başkanımızın memleketin menfaati için yaptığı bu çağrı, şahsi menfaatlerini Türk milletinin üzerinde gören İYİ Parti’nin haddini bilmez proje artıklarını pazara dökmüştür. Türk milliyetçiliğini adeta bir maske olarak kullanıp ne kadar Türk ve Türkiye düşmanı varsa aynı çatı altında buluşmaktan rahatsızlık duymayanların Türk milliyetçilerinin evi olan MHP ile komşu olmaktan rahatsızlık duymaları İYİ Parti’nin içinde bulunduğu zilletin en açık göstergelerinden biri olmuştur" sözlerini kullandı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman

Büyükataman, "HDP ile bir araya gelmekten rahatsız olmayanların yaptıkları hadsiz açıklamalarla partimizi hedef almaları aziz Türk milletinin takdirindedir” ifadelerini kullandı ve "Türk milleti HDP ile kol kola girme hevesinde olanlara yerel seçimde iradesini PKK terör örgütünün siyasi uzantısına peşkeş çekmeye hevesli olanlara unutamayacakları bir ders verecektir” ifadelerini ekledi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 34
 • Mehmedim 9 ay önce Şikayet Et
  İP'in ipi kısaldı, çok geçmeden de kopacak.. Kur-dur-ulduğu günden buyana sadece CHP 'ye değnekçilik yapan, payanda olan, kişiliğini ve kimliğini kaybeden, en has ülkücülerini küstüren-ihraç eden-tiksindiren İP'in ipine çok güvenmeyin kardeşler..İpiyle salıncak kursunlar ve Kemal bey ile sallana sallana...
  Cevapla
 • Milletin ferdi 9 ay önce Şikayet Et
  Cuk oturmuş cevap vallahi.
  Cevapla
 • Realite 9 ay önce Şikayet Et
  Komşu olalım ifadesi iyi parti yöneticileri için bana öyle geliyor ki bu partinin arkasından gidenleri ırkı olarak başka safaya koymaktır.Ve yanlıştır.Tabi Turkiyede son 20 yılda yaşananlara bakılırsa artık 85 milyon hic bir vakit bir araya gelemez.Ne dini inanisla ne milli değerlerle artık herşey kopmuş görünüyor.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Ayhan Bey,O partide hala ülkücü olduğunu bilen vekiller var .Biz HDP ile kolkola girenler ile değil bundan rahatsızlık duyanlar ile komşu olmak istiyoruz.Son birkaç ayda İP'den ayrılanların sayısı çok yüksek.Seçimlerde MV sıralarını para ile sattılar iddiası çok çirkin ve bu da ortaya çıkacak inşallah.
  Cevapla
 • ayhan 9 ay önce Şikayet Et
  yahu madem hdpyle kol kola girmiş oturmuş kalkmış niye çağırıyosun.böyle bir komedi olmaz.O kadar günahkarsa niye ısrarla davet ediyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Borussia Dortmund, Nuri Şahin'i açıkladı!
Türkiye ve AB'nin ek vergi kararı sonrası Çin'den ilk açıklama