AK Parti MKYK toplantısı sona erdi: Kongre süreci resmen başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılan AK Parti MKYK toplantısı sona erdi. Kongrenin 7 Ekim'de yapılması için karar alındı. AK Parti Sözcüsü Çelik, Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara konusunda talimat verdiğini açıkladı.

GİRİŞ 28.08.2023 16:12 GÜNCELLEME 28.08.2023 17:20
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) bugün saat 14.00’te AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Kongre öncesi son kez gerçekleşen toplantı yarım saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu toplantıda MKYK üyelerine teşekkür etti.

KONGRE KARARI ALINDI

Toplantıda, AK Parti 4’üncü Olağanüstü Kongresi’nin 7 Ekim’de yapılması kararı alındı.

12 Eylül günü gerçekleştirilecek Merkez Yürütme Kurulu’nda ise, teşkilat başkanlığı tarafından 7 Ekim’de yapılacak olağanüstü kongrenin sunumu gerçekleştirilecek ve kongrenin teması oluşturulacak.

ERDOĞAN'DAN İSTANBUL VE ANKARA TALİMATI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kongre sürecine ilişkin açıklama yaptı. Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"En önemli konulardan bir tanesi önümüzdeki yerel seçimlerdir. Milletimizin huzuruna gideceğiz ve yerel yönetimle ilgili yapılanları milletimizin huzuruna arz edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız, hem MKYK'mıza hem teşkilatlarımıza önümüzdeki yerel seçimlere güçlü hazırlanmaları konusunda talimatlarını vermişlerdir. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni dönemde yeniden güçlü belediyecilik anlayışımızla buluşması için, Cumhur İttifakı'nın yönetimde olmadığı yerlerde bunun güçlü bir şekilde hayata geçmesi için gereken değerlendirmeleri yaptılar, gereken talimatları verdiler.

KILIÇDAROĞLU'NUN SEÇİM AÇIKLAMASI

Seçim sonucunu herkes net bir şekilde algılamışken, algılamayan tek kişi Sayın Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu, 'Seçim, tek başına bir siyasal iktidara meşruiyet kazandırmaz' dedi. Neyi kast ettiğini CHP seçmeni bile anlamlandırabilmiş değil. Ağır bir yenilgi almıştır. Büyük iddialarla yedili masa kurmuştur. Bu masanın siyasi sonuç alamadığı ortaya çıkmıştır. Ortaklarının her birinin tek tek Kemal Kılıçdaroğlu'na, CHP'ye dönük olarak ağır eleştirileri vardır. Hatta masanın içinde yer alanların, masanın siyasi denklemine kadar her konuda değerlendirmeleri vardır. Bu masanın küçük ortakları kendileri olmasa CHP'nin bu kadar oy alamayacağını iddia ediyor. Buna karşılık Kılıçdaroğlu, CHP'nin hakkı olan milletvekilliği bu partilere dağıtmıştır. Normalde bir genel başkanın açıklamada bulunması gerekir. Fakat Kemal Kılıçdaroğlu, açıklama yapamayacağı için sürekli konuyu kaybettiği seçimin meşruiyetine getiriyor.

Burada tehlikeli bir oyun oynamaktadır. Koltuğunu korumak uğruna, Türkiye demokrasisini zehirlemekten geri durmayacağını göstermiştir.

Kılıçdaroğlu'nun kendi partisinde yüksek baskılı tek adam rejimi kurduğu ortaya çıktı. CHP yönetimine niçin gizli ortaklıklara girdiğine yönelik hesap vermesi gerekirken, vermiyor.

Bu, Yassıada zihniyetidir. Seçim sonuçlarını tanımayarak yargı vesayetinin eliyle seçim sonuçlarını sabote ediyorlardı. Tabii ki demokrasimizi, sivil siyaseti savunacağız.

"TAHIL KORİDORUNDA YENİ GELİŞMELER OLACAK"

Cumhurbaşkanımızın Soçi ziyareti olacak. Tahıl koridoru konusunda yeni gelişmeler olacak.

Devlet Bahçeli'den İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in çağrısına yanıt!Devlet Bahçeli'den İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in çağrısına yanıt!

Akşener'in sözleri gündem oldu! CHP'den ilk tepki: İnsafsızca...Akşener'in sözleri gündem oldu! CHP'den ilk tepki: İnsafsızca...

Akşener'den yerel seçim kararı! 6'lı masa ve Kılıçdaroğlu'na bombardımanAkşener'den yerel seçim kararı! 6'lı masa ve Kılıçdaroğlu'na bombardıman

AKŞENER'İN İTTİFAKSIZ SEÇİM MESAJI

Cumhur İttifakı'nın güçlü şekilde yoluna devam ettiğini, seçimlerde ve onun dışındaki siyasi alanın yönetilmesinde birlik ve beraberlik içinde yoluna devam ettiğini, bunu bizim de son derece kıymetli bulduğumuzu bir kere daha ifade ediyorum.

Seçim döneminde birlikte olduğunu söyleyenler, bugün ayrı hareket etmek istiyor. Özeleştiri yapmak yerine her parti, 'Biz olmasaydık CHP bu kadar oy alamazdı' diyor. CHP seçmenine bu kadar haksızlık yapılıyor ama Sayın Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi CHP tabanındaki vatandaşlarımızı incitecek bu sözler karşısında sessiz kalıyor. Bir de diğer partiler seçime ayrı gireceklerini söylüyor. Gerçi önümüzdeki tabloya göre farklı hareket edebiliriz de diyorlar. Siyasetin adabına yakışmayan yaklaşımlardır bunlar.

(Akşener'in çağrısı) Bunun ciddiye alınacak bir tarafı kalmamıştır. Cumhur ittifakı birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam etmektedir."

KAYNAK: AA, HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 108
 • çiçi 3 ay önce Şikayet Et
  yenilen Deve güreşe doymazmış anlayan anladı kamalll
  Cevapla
 • Yorulmayın 3 ay önce Şikayet Et
  Hiç yorulmayın Sayın Cumhurbaşkanım Ankara'da İstanbul'da neyin ne olduğunu anladı İnşaAllah seçmenlerin aklı başına gelmiştir .
  Cevapla
 • İzmir yanıyor reis 3 ay önce Şikayet Et
  İzmir'de önce teşkilatı temizleyin. Paralel yenilgi değil, hezimete yol açıyor.
  Cevapla
 • Yavuz 3 ay önce Şikayet Et
  Şeytana tapan çete küreselci ailelerin planı paris iklim anlaşmasını müslümanlar olarak kabul etmiyor bu antlaşmanın referandumla millete sorulmasını istiyoruz.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Geline bir valiz dolusu altın takıldı
Murat Bardakçı'dan Ortaylı ve Şengör'ün 'Filistinliler topraklarını sattı' iddiasına cevap