Kılıçdaroğlu kongredeki kavgalar sonrası devreye girdi: İzin vermeyeceğim

CHP'de değişim talebi gündemdeyken, kurultay öncesi düzenlenen kongreler de olaylı geçiyor. Kılıçdaroğlu, İzmir'deki kavga görüntülerine karşı net tavır aldı, "İzin vermeyeceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu kongredeki kavgalar sonrası devreye girdi: İzin vermeyeceğim
Kılıçdaroğlu kongredeki kavgalar sonrası devreye girdi: İzin vermeyeceğim
GİRİŞ 18.09.2023 11:45 GÜNCELLEME 18.09.2023 11:45
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

CHP'de kurultay hazırlıkları devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul il merkezinde 39 ilçe başkanıyla bir araya geldi. 

Gazete Pencere'den Candan Yıldız'ın haberine göre; ilçe başkanları toplantısında Kılıçdaroğlu’nun İstanbul il başkanlığı için herhangi bir isim telaffuz etmediği, sadece bir profil çizdiği öğrenildi. Buna göre CHP lideri, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir çıtanın yakalandığını, bu çıtanın altına düşmemek gerektiğini vurguladı.

İZMİR'DEKİ KAVGA GÜNDEME GELDİ

Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun İzmir’deki kavga görüntülerine dair çok net tavır aldığı, “İzin vermeyeceğim” dediği öğrenildi. CHP liderinin bu konuda kararlı bir tutumla, böylesi görüntülerin oluşmasında payı olanlar için sürecin başlatılmasını istediği ifade edildi. MYK’da da bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor.

CHP İstanbul il başkanlığı adaylığı için 10’a yakın isim olduğu ama İBB Meclis Üyesi Selçuk Sarıyer ve üç dönemdir Bahçelievler ilçe başkanlığını yapan Özgür Çelik’in adının öne çıktığı konuşuluyor. Özgür Çelik’in de Ekrem İmamoğlu’na yakın bir isim olduğu belirtiliyor.

Eski İstanbul İl başkanı Cemal Canpolat’ın il başkanlığı için yeniden aday gösterilme olasılığının ise düşük olacağı konuşuluyor.

İstanbul il kongresinin ekim ayının ortalarına doğru yapılması planlanıyor. 

KAYNAK: GAZETE PENCERE
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Dağdelenoğlu 2 ay önce Şikayet Et
    Bay kemal orada olduğu müddetçe o parti iflah ve ıslah olmaz. Çünkü adam terör sevici.
    Cevapla
  • İklimDeğişikliği 2 ay önce Şikayet Et
    Bilerek kendisi cıkartiyor bay kemal chp yi tam mafya ve teror yuvasi haline getirdi Aslı baykal artik cikmali adayligini koymali bu bay kemalin saltanatına diktadorlugune son vermeli !
    Cevapla
DİĞER HABERLER
"Kemalistim" deyip saldırdı, polisi duyunca özür diledi
İngiltere Başbakanı Sunak ve Hollanda Başbakanı Rutte kapıda kaldı! Şaşkına çeviren anlar