Kabaktepe: İBB 16 milyona değil partili delegelere hizmet etti

AK Parti'den Eyüpsultan’da "Yeniden İstanbul" programı düzenledi. İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, İBB'nin 16 milyona değil, partili delegelere hizmet ettiğini söyledi.

GİRİŞ 14.10.2023 14:32 GÜNCELLEME 14.10.2023 15:04
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) 16 milyona değil partili delegelere hizmet ettiğini söyledi.

Kabaktepe, AK Parti İstanbul milletvekilleri ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan Meydanı'nda düzenlenen "Yeniden İstanbul" programına katıldı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Başkanı Kabaktepe, milletvekillerinin Eyüpsultanlı hemşehrilerini ziyaret edeceğini ve neler yaptıklarını anlatacaklarını ifade etti.

Kabaktepe, İBB'nin restorasyonunu tamamladığı Feshane'yi, Eyüpsultan'ın ruhuna, tarihine, kimliğine tezat bir sergi ile açtığını hatırlattı.

"CHP 4,5 YILDA 16 MİLYON DEĞİL BİR KİŞİYE YA DA KİŞİLERE HİZMET ETMİŞ"

İBB'nin birçok yere tabelalar astığını belirten Kabaktepe, şunları kaydetti:

"Astığı tabelaların bir tanesinde 16 milyon için çalıştığını yazıyor. En son geçen hafta yaptıkları kongrede, CHP il başkanlığı adaylarından bir tanesinin yaptığı konuşma, bu 16 milyonun önündeki 6'nın düştüğünü, bir kişi ya da bir kesim için çalıştıklarını göstermiştir. Büyükşehir Belediyesinin imkanlarının, bir il kongresinde delegelerin bir tarafa oy vermesi için nasıl yönlendirildiği, nasıl işe alındığı, bunları CHP il başkan adayı söylüyor.

Dolayısıyla CHP İstanbulluya hizmet için Büyükşehir Belediyesine talip olduğu 4,5 yıl içerisinde 16 milyona değil bir kişiye ya da kişilere hizmet etmiş. Bu en sonda bunu gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihi açısından, en üzüntü verici siyasi skandallardan bir tanesidir. Yani bir aday çıkıyor, önceden CHP il başkanlığı yapmış birisi diyor ki 'En az şu kadar delege işe kondu, şuna şu yapıldı, buna bu yapıldı.' Dolayısıyla diyoruz ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbullulara hizmet eder hale gelsin."

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Cümlesi hamm prtisi 4 ay önce Şikayet Et
  Unutmadık. Ankarada CHP'nin ünlü bir belediye başkanı "yamyamları doyuramıyorum" diye sızlanmıştı. CHP'nin mayası böyle yoğuruldu. Afgan yardımlarını, Pakistan yardımlarını, Deli Halit Paşanın cepheden gönderdiği ganimetleri ve daha nicelerini iç etmekle kurulan bir partiden başka ne beklenir ki?
  Cevapla
 • ekrem 4 ay önce Şikayet Et
  hangi imamın oglu ise varlığı delegelere algı reklam yalan talana bağlı
  Cevapla
 • Osmanlı Torunu 4 ay önce Şikayet Et
  31 Mart 2024'te bu iş'ten hizmetten bi haber başkandan kurtuluruz inşaallah.
  Cevapla
 • Emekli Memur 4 ay önce Şikayet Et
  Al birini vur ötekine, yok birbirimizden farkımız. Allah rızası için işi bilen dürüst adil adalet duygusu olan vatan millet sevgisi olan biri gelir inş. Yoksa bunlardan bir şey olmaz. Al birini vur ötekine
  Cevapla
DİĞER HABERLER
1. Lig maçında ortalık karıştı! Arda Turan sakatlandı...
Küresel meseleler için yerel yaklaşımlar panelinde Başkan Altay'dan önemli mesajlar