HDP'den PKK medyası üzerinden CHP'ye ittifak mesajı!

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP/Yeşil Sol Parti ismini değiştirerek HEDEP yaparken, PKK medyası üzerinden CHP'ye 'Seçeneğiniz olacağız, bize mecbursunuz' mesajı verdi.

HDP'den PKK medyası üzerinden CHP'ye ittifak mesajı!
HDP'den PKK medyası üzerinden CHP'ye ittifak mesajı!
GİRİŞ 16.10.2023 14:58 GÜNCELLEME 16.10.2023 14:58
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Türkiye, 31 Mart 2024'te yine sandık başına giderek yerel yönetimleri belirleyecek.

Seçim hezimetini yaşayan CHP'de ise koltuk mücadeleleri devam ederken yerel seçimlerde de yeni bir hezimetin yaşanması korkusu hakim.

Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı başlattığı değişim atağı başarısız olunca dümeni İstanbul'a kıran Ekrem İmamoğlu 'Partiler üstü İstanbul ittifak' diyerek hem İYİ Parti'ye hem de HDP'ye yine göz kırpmıştı.

Muhalefette bu belirsizik sürerken terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP/Yeşil Sol Parti'nin isim değiştirerek ilan ettiği HEDEP'ten CHP'ye 'ittifak' için ilk mesaj geldi.

"SEÇENEĞİNİZ OLACAĞIZ"

Teröristbaşı Öcalan'a özgürlük istenen, bölücü eylem ve söylemlerin kayıtlara geçtiği HDP/ Yeşil Sol Parti'nin HEDEP ismini aldığı kongrede konuşan eş sözcü İbrahim Akın, PKK medyasına yaptığı açıklamada CHP'ye "Seçeneğiniz olacağız, bize mecbursunuz" mesajı verdi.

Akın "Seçeneksiz kalan muhalefetin seçeneği olacağız; kongre bu iddianın mesajını verdi" açıklamasında bulundu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 5
 • bozkurt 4 ay önce Şikayet Et
  Ruh ikizleri chp=pkk
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  siz bu ülkeden defolup gideceksiniz ancak hainler düşmanlar iblisler
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Ha Hedep Ha Chp Birbirinizden Farkınız Yok??
  Cevapla
 • KARADERELİ 4 ay önce Şikayet Et
  Çapsızlar, bu millet 28 mayısta size mahkum olmadığını göstermedi mi?
  Cevapla
 • ekrem 4 ay önce Şikayet Et
  büyük şehirlerin geliri iştahlarını artırdı soysuzların
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Venezuela: Türkiye önemli bir rol oynuyor
 Jandarma komutanına küfreden aday hakkında karar! AK Parti ihraç edecek!