İYİ Parti'den İmamoğlu'na soğuk duş! 'İttifak' cevabı geldi...

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İmamoğlu'nun yaptığı ittifak açıklamasıyla ilgili soruya "Böyle bir değerlendirmemiz olmadı. Böyle bir iletişim de yok. Bu konu bizim için nihayete ermiş bir konudur" yanıtını verdi.

GİRİŞ 17.10.2023 06:21 GÜNCELLEME 17.10.2023 09:56
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu, Başkanlık Divanı toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Zorlu, Filistinli direniş örgütü Hamas ile İsrail arasında yaşanan çatışmaları kaygıyla takip ettiklerini belirterek, "Yapılan itidal çağrılarına tarafların cevap vermemesi durumunda, Orta Doğu'yu uzun süreli ve kanlı bir çatışmanın içerisine sokabilecek gelişmelerle karşı karşıyayız. İsrail'in, bir karşı propagandayla meşru göstermeye çalıştığı ve Gazzeli sivilleri hedef aldığı insanlık dışı eylemleri kınıyoruz. Bununla birlikte unutmamak gerekir ki; gelişen olaylar karşısında ne Hamas Filistin halkını; ne de bugünkü İsrail yönetimi, İsrail halkını tümüyle temsil etmektedir. Ne yazık ki şu an taraflar bir müzakereden çok uzaktalar. Özellikle İsrail'in 7 Ekim saldırısına karşılık vermek ve Gazze'yi işgal edebilmek için ölçüsüz bir intikam hazırlığında olduğunu anlıyoruz. Burada İsrail'in kendisine yeni kazanımlar yaratarak masaya oturabileceğini düşündüğümüzde, önümüzdeki günlerde çatışmaların daha da artması muhtemel gözüküyor. Türkiye'yi ilgilendiren önemli boyutlarından birisi de çatışmaların yayılarak öncelikle Lübnan, Suriye ve diğer bölge ülkelerini etkileme potansiyelidir. Bu sebeple Türkiye, hem çatışma sahasının bu noktaya evrilmesine hem de Suriye'de Türkiye'nin zaten var olan güvenlik tehdidini daha da derinleştirecek bir hal almasına engel olmalıdır. Zira bölgeden dışarı kaçış eğilimi artacağı gibi Türkiye yeni bir göç hareketliliğiyle karşı karşıya kalacaktır" dedi.

Ayrıca, Dışişleri Bakanlığı'nın şu ana kadar konuyla ilgili sergilediği duruşu memnuniyetle karşıladıklarını kaydeden Zorlu, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın TBMM'ye gelerek yaptığı bilgilendirmeyi önemli bulduklarını söyledi.

'81 İLDE ADAYLARIMIZI ÇIKARACAĞIZ'

Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zorlu, kurultay sonrası olası değişiklik durumunda partisinin CHP ile ittifak yapabileceğine yönelik iddialara ilişkin, "Bir başka partinin kongresi ile ilgilenmiyoruz. Bunu CHP kadrolarına, seçmenlerine bir haksızlık olarak değerlendiririz. Ancak bununla birlikte çok netiz. Kongreden çıkacak sonuçla bizim kararımız arasında hiçbir ilişki yoktur. İYİ Parti, Genel İdare Kurulu'nun kararı doğrultusunda 81 ilde adaylarını çıkaracak ve rekabette bu öncülüğü milletimize yapacaktır" dedi.

"DEĞERLENDİRMEMİZ OLMADI"

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel'in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik ziyareti sırasında, İmamoğlu'nun yaptığı ittifak açıklamasının divan toplantısında gündeme gelip gelmediği sorulan Zorlu, “Böyle bir değerlendirmemiz olmadı. Böyle bir iletişim de yok. Bu konu bizim için nihayete ermiş bir konudur. Çalışmalarımızı çok ciddi bir şekilde olabildiğince hızlı bir biçimde yürütüyoruz. Adaylarımızı önümüzdeki günlerde peş peşe açıklamaya devam edeceğiz.” yanıtını verdi.

Zorlu, Genel Başkan Meral Akşener'in perşembe günü Düzce Belediye Başkanı adayını açıklayacağını ekledi.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 41
 • Emekli 4 ay önce Şikayet Et
  Siyasette kaleslik varmış ama benkabahati kilcdaroglunda buluyorum bunlara guvenmeliydi çünkü vatandaşın perişan etti ama yine oyu nerden alacaklar merak ettim
  Cevapla
 • Emekli 4 ay önce Şikayet Et
  seçime yakın bir zamanda yine bir firildaklik cevirirsiniz. alayınız fırıldak olmuş
  Cevapla
 • mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  iyi partinin oyları düştü ya milliyetçilik taklidi yapıyorlar.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  kucaklaşanlar sırt çevirmez hepsi tiyatro
  Cevapla
 • Trtt 4 ay önce Şikayet Et
  Daha dün pkk ile kuçak kucağa idiniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tahkim Kurulu'ndan Mauro Icardi kararı!
Dünya KAAN'ı konuşacak! Türkiye'nin gururu ''benzersiz'' olacak