İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Aramızı bozamazlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "CHP'yi İmamoğlu'na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP'laştırmak istiyor" dediği iddialarına yanıt verdi.

İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Aramızı bozamazlar
İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Aramızı bozamazlar
GİRİŞ 16.11.2023 17:11 GÜNCELLEME 16.11.2023 17:11
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İBB iştiraki KİPTAŞ'ın Bakırköy'de bulunan İş Bankası Mensupları Sitesi İncirli Parselinde kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirdiği yıkım programına katıldı.

İmamoğlu daha sonra bir gazetecinin, "Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "CHP'yi İmamoğlu'na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP'laştırmak istiyor." dediği iddialarına yanı verdi.

İmamoğlu, şunları kaydetti:

"Bu basın kupürünü, basın özetlerinde gördüm. Öncelikle benim çok referans aldığım bir gazete değil. İkincisi yani düşünün ki niye referans alınamaz. Aramızdaki ilişkiyi baba-oğul ilişkisi diye tarifleyen sayın önceki dönem Genel Başkanımızın, CHP'nin en önemli tarihi kurultayında kurultay başkanı teklifini yaparak beni davet eden sayın Genel Başkanımızın böylesi bir şey söylediğini düşünebilir misiniz? Ben mümkün bile görmüyorum... O bakımdan, bu tür basın kupürleri üzerinden, yayınlar üzerinden, mesnetsiz, kaynaksız haberler vesaireler, bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar. Kaldı ki ben CHP'nin 15 yıllık üyesiyim. Artı ilçe başkanlığını yapmış, ilçe belediye başkanlığını kazanmış, iki kez de İBB'nin ardı ardına seçimini kazanmış, tabiri caizse biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş üyesiyim. Onun için CHP'liliğimi kimse tartışmaya açamaz."

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 41
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  yahu bu İmamoğlu belediye başkanı mi , milletvekili mi, basın sözcüsü mü, bakan mı, milletvekili adayı mı, showmen mi, tiyatro sanatçısı mi ?? biri bu adamın yaptığı işi ve ne işe yaradığını yazabilir mi ?
  Cevapla
 • Afk 3 ay önce Şikayet Et
  Ara mı kalmış bir iki oy gelmez mı acaba diye kendince güya siyaset yapıyor ama nafile by by
  Cevapla
 • serdar 3 ay önce Şikayet Et
  İnşallah Önce İstanbul Sonra Türkiye Bu arkadaşa Biran önce Sandıkta Gerekeni Yapar
  Cevapla
 • Viyana 3 ay önce Şikayet Et
  aranız düzgün müydü ki bozsunlar
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  çok komik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İnsansız kara aracı Aslan’ın tanıtımı yapıldı
Çekya'dan Rusya adımı! Rus Büyükelçi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı