Erdoğan: Başıboş köpek sorununu çözeceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başıboş köpek sorununa ilişkin, "Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız." dedi.

GİRİŞ 09.12.2023 15:34 GÜNCELLEME 09.12.2023 17:46
Bu Habere 168 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dünya İnsan Hakları Günü İnsanlığın Yüzü Programı”nda konuştu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, başıboş köpek sorununa ilişkin de net mesajlar verdi.

Başıboş sokak köpeklerinin zarar verdiği insanların haklarını korumanın da görevleri olduğu bilinciyle hareket ettiklerini vurgulayan Erdoğan, "Başıboş sokak hayvanlarıyla ilgili artan şikayetlerin farkındayız. Önceki gün Ankara'da yaşanan ve bir evladımızın ağır yaralandığı elim hadise hepimizin yüreğini dağlamıştır. Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, insan hak ve hukukunun söz konusu olduğu hiçbir alanı boş bırakmadıklarını, görmezden gelmediklerini ve ihmal etmediklerini belirterek, bazı süreçlerin vakit alabildiğini ama nihayetinde her meseleyi hal yoluna koyduklarını bildirdi.

Başkan Erdoğan'dan tarihe geçecek sözler! ABD'ye çok sert veto tepkisi! Başkan Erdoğan'dan tarihe geçecek sözler! ABD'ye çok sert veto tepkisi!

ANKARA'DAKİ SON VAKA BARDAĞI TAŞIRDI

BAKAN YERLİKAYA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tunahan Yılmaz’ın ağır yaralandığı olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya,  "Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kafkas Mahallesi’nde dün sabah saat 08.45 sıralarında okuluna gitmek için evinden çıkan ilkokul 4. sınıf öğrencisi T.Y. adlı çocuğumuzun, başı boş köpeklerce  saldırıya uğraması ve ağır yaralanması üzerine; Olayın, Mülkiye Müfettişlerince tüm yönleri ile araştırılması için soruşturma açılmıştır." demişti.

KAYNAK: HABER7, AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 168
 • ahmo 2 ay önce Şikayet Et
  Avrupada nasil çozuluyorsa burdada ayni çozulsun
  Cevapla
 • zulkarneyn 2 ay önce Şikayet Et
  en güzel çözüm Çin'e ihrac etmek, hatta görevi onlara verin onlar bir ayda hal eder.
  Cevapla
 • Alper 2 ay önce Şikayet Et
  Daha ne bekliyorsunuz
  Cevapla
 • ahmed 2 ay önce Şikayet Et
  Bu sorunun çözümü için çok beklenildi
  Cevapla
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Mesaj degil fiili icraat bekliyoruz reisim. Bu kacinci vaka
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk havacılığının altın çağı: İşte Türkiye'nin gökyüzündeki 9 kanadı!
CHP ve Can Atalay başvuruda bulunmuştu! AYM'den karar